Problem s Castrol a vymena za Valvoline

vše o motorových, převodových a podobných olejích - čím se miláčci namažou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
passat99
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04 bře 2014, 00:01
Bydliště: Slovenská republika

Problem s Castrol a vymena za Valvoline

Příspěvek od passat99 »

Zdravím, už je to rok čo som vlastníkom Passáka 1.9TDI 81kw, keď som ho kúpil bol som očarený ako krásne pradie. Môj predchodca tam lial olej Valvoline 10w40 no nepovedal ktorý konkrétne a číslo na neho nemám. V decembri minulého roka som vymieňal olej. Šupol som tam Castrol Magnatec Diesel 10w40, radili mi to známi, no auto začalo horšie štartovať ráno, ale len keď prituhovalo, asi pri teplote -4 no a velmi sa zhoršil zvuk. Po pár km sa to zlepší a po zohriati je to už v poriadku. Mechanik mi povedal že to môžu byť aj hydroštely, no bola by to velká náhoda že to začalo práve po výmene oleja. Auto som kúpil vo februári, vtedy bola kosa a auto krásne priadlo. Čo som si preštudoval rôzne fóra tak som to z tým Castrátom asi nespravil najlepšie, preto som sa rozhodol šupnúť tam znova Valvoline, no neviem ktorý konkrétne. Našiel som tieto: Durablend, MaxLife, All Climate a Diesel Turbo. Všetky 10w40. Až na Maxlife všetky spĺňajú VW 505.00, no vela ludí na fórach to leje aj do VAG motorov, našiel som aj príspevky ludí ktorý to dávali do totožného motoru s mojim. Mám AFN
Passat B5 1999 1.9TDI 81kw
Vsety18
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 11 kvě 2011, 17:38
Bydliště: Jeníkov 83

Příspěvek od Vsety18 »

leju valvoline durablend diesel 5W-40 jsem s ním velice spokojenej a i mnoho lidí tady na foru pak už je jen na tobě jestli 5w-40 nebo 10w-40 ten durablend diesel se dělá v obou viskozitách ;)
laslo
Sběrač informací
Příspěvky: 27
Registrován: 04 říj 2009, 20:12

Příspěvek od laslo »

toto som mal aj ja a nebolo to olejom ale žhavičmi a lejem CASTROL už do 5ho auta spolu autá najazdili 2500000km a viem že idú do dnes a akrásne pradú a poznám vela ludí čo majú najazdené na autách cez 500000km s CASTROLOM a sú spokojný.To čo tu vela ludí píše okolo CASTROLU podla mojho názoru nerozozná CASTROL od HELIOLU a nevedia kam sa to vlastne leje
vonRichthofen
Přispěvovatel
Příspěvky: 182
Registrován: 03 úno 2012, 22:07

Příspěvek od vonRichthofen »

kdo chce psa bíti, vždy si najde hůl :(
Uživatelský avatar
blacklight
Přispěvovatel
Příspěvky: 381
Registrován: 14 říj 2011, 12:55

Příspěvek od blacklight »

Nooo... zrovna s tím Castrolem...

Mám staré auto, měním po 10tis. ,dám tam co mi přijde pod ruku a co zrovna mají na prodejně za dobré peníze. 5L oleje obvykle kupuju tak kolem 600Kč. Na nějakou specifikaci nekoukám, jak je to 10W40 tak to tam dám. JTD vydrží všechno.

Jediný olej, se kterým mi přišlo, že je auto hlučnější byl právě ten Castrol, který tady kolega popisuje.

Neříkám, že to musí být 100% tím olejem, je tam milion věcí proč to tak mohlo být, ale prostě mi to tak přišlo. Za tu dobu co auto mám si myslím že poznám když se změní zvuk motoru.

Vzhledem k velmi příznivé ceně ten olej mohl být pančovaný, nebo to bylo jen něco přebaleného do kanystru Castrolu.... to už nikdo nezjistí.... ale to jedno balení Castrolu které jsem měl já prostě z mojeho pohledu nebylo dobré. Nic víc nic míň.
Octavia 1.9 TDI
Golf 2.0 TDI
EX: Lancia Lybra SW 1.9 JTD, Lancia Thesis 3,2 V6, LPG Opel Meriva LPG
Uživatelský avatar
Warlockvw
Přispěvovatel
Příspěvky: 250
Registrován: 10 bře 2009, 20:03
Bydliště: Slovakia,okolie Nové Mesto n/V

Příspěvek od Warlockvw »

davam do AFN Valvoline Durablend 10w40 a ma tam natocene už 430 tis.km.
takže pohoda :) štarty tiež ok
Profesionálne zváranie TIG-AC/DC,opravy zváraním auto-moto dielov-ocel,nerez,hliník.Zákazková kovovýroba

Škoda Octavia Combi 1,9 TDI 4x4,74 kW,ATD,6-ti kvalt-repas prevodovky od p.Ivan Sixta
rosta tdi
Přispěvovatel
Příspěvky: 247
Registrován: 06 led 2008, 19:33
Bydliště: okr.Svitavy

Příspěvek od rosta tdi »

Též mám s Castrolem z minulého roku negativní zkušenost.Motor byl tak hlučnej ,že jsem ho vypustil.Byla to tehdy inovovaná řada magnatek s normou na DPF či co?.Ten olej leju i do sekačky a po nalití této inovace jsem jí vůbec nenatočil.Před tím tam byl ten starej magnatek a problém nebyl.Jestli to byl panč ,tak to mi je líto ,ale já přeci nebudu ustavičně hlídat co kupuji! Přešel jsem na značku ,kterou tady má jedinej eshop a kašlu na to.S tím problém prostě nemám a cena je ok
Octavia 1.9TDi 66KW motor ALH r.v 2001
BMW E46 330d 150Kw Touring, individual, speciální edice r.v 2004 M57/TU
BMW E46 330Ci cabrio r.v 2005 M54
Odpovědět

Zpět na „Mazání a motorové oleje“