Jak jezdit na novy olej z obchodu s Fabii 1,9 SDI?

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět

Doporucili byste tento vuz k jizde na olej?

Ano
11
73%
Ne
2
13%
Spise ano
1
7%
Spise ne
0
Žádná hlasování
Nevim
1
7%
 
Celkem hlasů: 15

ivan91
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 21 bře 2015, 13:16

Jak jezdit na novy olej z obchodu s Fabii 1,9 SDI?

Příspěvek od ivan91 »

Zdravim, planuju si poridit fabii 1.9 SDI a s mym vysokem rocnim najezdem (30-40 tisic km) a pomerne nizkym rozpoctem, premyslim o jizde na olej.

Mam nekolik dotazu

1) jelikoz nemam k dispozici kde koupit uz pouzity olej, tak pro me zrejme (?) prichazi v uvahu pouze olej novy z obchodu - mate nekdo nejaky tip na to, kde kupovat za co nejlevneji? Pocitam ze mohu jezdit na jakykoliv olej.

4) Jake jsou ve strucnosti vyhody/nevyhody jizdy na olej?

5) Je to legalni? Budu jezdit kazdy den pres hranice do Rakouska.

Potom mi jde v podstate o nejaky strucny "manual", jak s timto vozem jezdit co nejlevneji. Co koupit, kde koupit, jak pouzivat atp.

Predem vsem mockrat dekuji za nazory, tipy a zkusenosti.
Uživatelský avatar
Pelep
Přispěvovatel
Příspěvky: 367
Registrován: 08 črc 2014, 17:07
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od Pelep »

Je tu toho plný forum, ale když jsem sem přišel poprvý, tak jsem taky založil nový téma. Od tý doby jsem vyjel 800 litrů slunečnicovýho oleje ze supermarketu, kde byl v akci. Stačí občas napsat do googlu "slunečnicový olej akce" - slunečnice bejvá nejlevnější, a najde ti to stránky jako kupi.cz, akcniceny.cz atd... Ten olej nebejvá v akci pořád, vždycky tak jednou třeba za dva měsíce. Posledně jsem vzal 225l v penny za 19,90. Ale jen málokdy bejvá pod nějakejch 23 korun. Fabka sdi to zkousne, abys nemusel mít strach tak jak bude pod +10° C, jezdi na naftu. Ředit můžeš benzínem i naftou, já to ředim vždycky trochu, podle teploty. V létě skoro čistej, když je kolem +5 stupnu tak půl na půl, když je pod nulou tak půl na půl + litr benzínu na 20 litrů směsi, a když jsou velký mrazy tak jenom na naftu s trochou benzínu, abych ráno nastartoval kdyby to byla nějaká sračka. Vždycky přidávám VIF 1ml na litr a ředidlo bezaromatik 2 ml na litr, ale to ty dělat nemusíš, leju to tam ani nevim proč, spíš ze zvyku nebo pro lepší pocit, protože je to skoro zadarmo :-D Na olej mi to jede stejně, jenom to nehulí jak na naftu, což mě trochu mrzí. Neni nad to když tomu naložim a vidim jak je za mnou černo :-D S tim rakouskem nevim, já to hned chcípám když mě zastavěj cajti, protože to dost smrdí, legální to neni. Nejvíc se toho dočteš když pročteš forum. :-)
BMW E46 328i automat LPG
Passat b5 1.9 TDI-PD 85 kW 4Motion
EX:
BMW 318 TDS, chip, kat i egr pryč, jezdim na friťák nebo vyjetou hydrauliku.
Peugeot 106 1.4 Sport, Felda 1.3, Opel Kadett, Mazda 121
Klobrcík
Přispěvovatel
Příspěvky: 240
Registrován: 01 bře 2010, 19:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Klobrcík »

nechci zakládat nový téma ale prosím o rady všeobecně co zkousne sdi? trafo olej? vyjetý olej? slunečnicovej? najedu ročně taky ranec a uspora se bude hodit, prosím odpovědi jen normální díky
Golf IV 1.9tdi 66kw- vstřiky 81kw-Jednohmota ATD (přeobložená)-EGR off KAT off
chip TDICHIP - 108kw + 143 koníků :)..PRODÁNO
Seat Leon ASV 81kw-PP764-velký sání-jednohmota HDS-VA Turbo-KW...PS...?
Klobrcík
Přispěvovatel
Příspěvky: 240
Registrován: 01 bře 2010, 19:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Klobrcík »

jedná se o arosu 99 1.7sdi
Golf IV 1.9tdi 66kw- vstřiky 81kw-Jednohmota ATD (přeobložená)-EGR off KAT off
chip TDICHIP - 108kw + 143 koníků :)..PRODÁNO
Seat Leon ASV 81kw-PP764-velký sání-jednohmota HDS-VA Turbo-KW...PS...?
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“