fablka PD cuká i na mix v 17st.

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

fablka PD cuká i na mix v 17st.

Příspěvek od zero1724 »

Ahoj, nevim jestli jsem nenatankoval jen špatnej olej co byl na slunku pěknej a ohřátej ho frknul do nádrže (dost možné že je to nějakej mix palmy a je to tužší než jinej vyfrit co beru), ale po výměně filtru (nevím proč teď) mi auto pod razantnějším přidání plynu cuká (nejprve jsem jel v 17 st. na čistotu (to byla hrůza) pak jsem dal 9l nafty, furt stejný, pak další 10l nafty (poměr 30l vyfritu 20 nafty) ráno byly 3 st. auto nastartovalo napoprvé ale cukalo pod plynem, odpoledne v 17st. lepší už jen ubíral pod plnym výkon, tak nevim jestli se něco z ničeho nic vysralo, nebo jsem natankoval jen nějakou hustou kejdu kterou mi to nechce papat, přitom celou zimu bez cuku na poměr 2:1 ve prospěch vyfritu s leteckým petrolejem. Auto vůbec nezakouří... ani pod plným. Jak postupovat? Jak poznám špatnou podavačku, tandem nebo vystřiky? Mám přegumičkováno VITonem (FPM/FKM) a napružený kontakty, hodnoty na vstřicích OK.....
Naposledy upravil(a) zero1724 dne 21 dub 2015, 22:46, celkem upraveno 1 x.
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

(LOL) sosá vzduch, nebo nestačí tahat trubkama. Petrolej je skoro benzín. Naftou naředíš prd. Přidej ho tak 10-20%. Dle potřeby.
nemám žádnou kárku na naftu...
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Úplně normální, na cukání si zvykneš a když ne tak přestaň jezdit na mix sraček a vyjezdi pár nádrží nafty, třeba se to vrátí do normálu. ;)
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“