307 1.4 hdi padá do nouzáku.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
ZJ5.2
Sběrač informací
Příspěvky: 43
Registrován: 27 črc 2014, 20:05
Bydliště: Jičín

307 1.4 hdi padá do nouzáku.

Příspěvek od ZJ5.2 »

Ahoj chlapi,tak to skusím tady ,psal jsem na Peugeot forum a tam bohužel moc pomoc nefunguje.


Potřeboval bych od vás poradit.307 1.4 hdi padá do nouzáku.Kámoš mi udál diagnostiku a zjistil špatný vstřik na druhém válci a egr,egr jsem vyčistil a vštřik vyměnil za jiný,ten co tam byl jsem nechal otestovat a byl opravdu špatný.Všechno jsem to poskládal dohromady a jel to projet,asi po 2 km zhasla kontrolka motoru a auto jelo normálně,měl jsem z toho takovou radost,že jsem v kuse ujel jen pro kontrolu asi 100km bez přestávky,jel jsem všechny režimy a za celou dobu se kontrolka znovu nerosvítila,tak jsem to zaparkoval u baráku a z pocitem dobře odvedené práce,šel spát.Ráno jsem nastartoval a ejhle,kontrolka znova svítí,jel jsem s tím do práce 10 km,jelo to asi normálně a tet jsem jel domu a už je to zase v nouzáku,otáčky max 3000,občas to pusí dál,ale většinou to jede v nouzáku,dokonce se to jednou i zastavilo a chcíplo.Kontrolka svítí pořád i po odpojení baterie a znova zapojení svítí.Na palubáku to píše náke antipollution fault.Poradíte co s tím dál,čím by to mohlo být?Jo ještě,před výměnou vstřiku to dost kouřilo,když se to sešláplo,tat je to o hodně lepší.Mám ten egr uplně zaslepit?Jo a ještě svítí kontrolka brzd a píše to chybu ABS,ale nikde jsem problém nenašel,ale to asi s nouzákem nemá nic společného,teda doufám.Nechci řešit jiné problémy dokud to nepojede jak má,abych nevyhazoval zbytečně peníze.

Nebo jestli je v okolí Jičína někdo,kdo tomu opravdu rozumí a dokáže diagnostikovat správnou závadu.

Dík moc Honza
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

A co je v paměti závad?
ZJ5.2
Sběrač informací
Příspěvky: 43
Registrován: 27 črc 2014, 20:05
Bydliště: Jičín

Příspěvek od ZJ5.2 »

geo píše:A co je v paměti závad?
Prosím tě řekl že to ukazuje špatný vstřik na druhém válci,tak jsem ho vyměnil a špatný EGR,ten jsem jenom vyčistil.A k diagnostice se dostanu zase až o víkendu a to jenom možná.Nejradši bych si koupil něco svého,za rozumné peníze co by aspon nák fungovalo,ale nevím co pořídit.
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Bez diag se ted nehneš je divný že to psalo vstřik tak konkrétní závada se zapíše jen pokud je obvod přerušenej nebo šluslej.Z diagnostikou na peugeota je to jednoduchý lexia nebo aspon nejaký autocom.
ZJ5.2
Sběrač informací
Příspěvky: 43
Registrován: 27 črc 2014, 20:05
Bydliště: Jičín

Příspěvek od ZJ5.2 »

geo píše:Bez diag se ted nehneš je divný že to psalo vstřik tak konkrétní závada se zapíše jen pokud je obvod přerušenej nebo šluslej.Z diagnostikou na peugeota je to jednoduchý lexia nebo aspon nejaký autocom.
Prosím tě to nevím jakým zpusobem dospěl k špatnému vstřiku,ale je pravdou,že jsem ho dal na zkoušku k odborníkoj a ten potvrdil,že je opravdu špatný,chtěl mi k tomu dát i kompletní protokol s hodnotama,ale já to nechtěl.Tak jsem sehnal jinej a dal ho tam.A hlásilo to špatný egr,tak mě řekl at ho zkusím vyčistit,ale po pravdě moc zasraný nebyl.
Mám kolem sebe docela dost aut v rodině a tak bych chtěl něco univerzálního,abych se připojil na víc aut.Jestli něco takového existuje tak max do 5000,tak bych do toho šel,spíš na tarší auta,max do 2005.
ZJ5.2
Sběrač informací
Příspěvky: 43
Registrován: 27 črc 2014, 20:05
Bydliště: Jičín

Příspěvek od ZJ5.2 »

Kdyby byl ten egr špatný a zeslepil jsem ho,tak by to problém vyřešilo?
fekete2
Přispěvovatel
Příspěvky: 188
Registrován: 11 říj 2006, 19:36
Bydliště: Liberec

Příspěvek od fekete2 »

ZJ5.2 píše:Kdyby byl ten egr špatný a zeslepil jsem ho,tak by to problém vyřešilo?
Jak geo psal,první diag a pak třeba bude jasno.
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“