Magistrat -doklady

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Magistrat -doklady

Příspěvek od hansdob »

Tak jsem si koupil starší motocykl (pionyra) :-) (1978) no jeden majitel od te doby az po dnesek a ted u prepisu se zjistilo ze motocykl neexistuje tak jdu bojovat o doklady od 68 ma placene pov ruceni a doklady stk atd no a ejhle neexistuje v registru. no po 2hodinách na okr uřadě verdikt
:::

No problém se má tak že pán majitel si ho v čr v 1978 koupil a poté ho tu zanechal a odstěhoval se na slovensko a nic s tímto neřešil (pov ručení zde v čr se platilo) no a při rozdělení československa v roce 1993se stal slovákem s pobytem v SR ale na pionýra se zapomělo a ted nenív registru ČR a ani SR.

Dle uředníků je jediná cesta vyvézt pionýra do SR přihlasit v SR a pak v SR určit na vyvoz a opět registrovat v ČR což se nevyplatí ale jelikož TP (kartičku) mám a RZ taky STK též pov ručení taky tak budu jezdit (v registru neexistuje) no ale kdo to lustruje když stím jen po renovaci jezdím kolem komína nebo na nějakou akcičku :-D
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19329
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

přesně tak neřešil bych to.... ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Stačí úmrtí předchozího majitele a je to v háji. Nemá cenu to řešit s byrokraty, je to ztráta času..Nic nepřepisovat a pokračovat v provozu na původního majitele..Poliši úmrtní listy v databázi zatím nemají... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

oni tam nemají ani toho pionýra zadáš RZ do registru v autě policie RZ nenalezena. řešit nebudu a jezdím kdo bude lustrovat pionýra :-D
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

prej to máš postavit na veteránský značky.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Takové dilema mám já, buď půjdu na evidenčku jen s rámem s číslem, nebo to odpískám a půjdu do veteránských značek..Bylo mi řečeno, že vše záleží na STK, pokud mi evidenčku dají, bude vše o.k. Ale pokud ne...je to vše připraveno na vytváření úplatků...Byrokraté jsou největší výrobci motivace k takovému chování...No co tě na škole naučí, tak se celý svůj život při své práci s titulem budeš chovat. Protože to, co je nejsložitější, a nepřehlednější potřebuje nejvíc byrokratů.A těch vyvrhuje naše společnost tisíce na běžících pásech vzdělanosti.
nepropadat panice...
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Hansdob jaktože máš platnou tk?Nás ted vyhodily za polopřevod auto neekzistuje a konec přihlásit nelze.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

protože pionýr není v polopřevodu.

Má TP vypsaný vizuelně platný existující knížku z roku 1978 má RZ a placené pov ručení od 1978 a takhle dělal stk celý život a dle dnešního zjištění od roku 1993 už není veden v žádném registru rozdělení republiky ho hodilo do prázdného prostoru ale byl na papírové kartě (bylo ho možno dohledat) pak přišla digitalizace registru a uředník vytáhl kartu a začal zadávat pionýra do systému ale adresa XXXXX pána XXXXX už neznala pán už bydlel na SK a nemá v čr trvalý pobyt a je SK státním příslušníkem = nelze zadat do systému ono vlastně jde jen o změnu adresy jenže zároven stím i státu :-D necham to takhle a bude pohoda.

Jinak STK mám protože STK nekontroluje registr.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

hansdob píše:Jinak STK mám protože STK nekontroluje registr.
nemyslím to zle ani osobně, ale v dnešní době kdy si uvědomíte co všechno po Vás na zkurveným magistrátě chcou za registraci tvé osobní věci a jak to dlouho trvá, ještě za to musíš paltit plus buzerační ekologický poplatek kvůli kterému se nikdo nebouří a radši to zaplatí aby byl hodná ovečka, kam ty peníze jdou radši ani nechci vědět a v takové době digitalizace a přehledu, kdy každej úředník ví o Vás víc než vy sami se na STK nekontroluje jestli je vůbec vozidlo vedeno v registru, ty vole mám dost jako... :x :( :o (wallbash)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No já včera dal HDI na zdviž prdelí ke stěně u kolegy, a ten z obavy že mu začerním zeď dal na konec výfuku hadr a sedl si nahoru do auta a tůroval motor a já dole čuměl co se děje za motorem a ten motor na plný plyn hrozně černě hulil..A díky tomu hadru se kouř stáčel pod auto, kde jsem byl já a z plných plic tu černou sračku dýchal...Ještě dnes mám uvnitř plic patrně hromádku mouru a špatně se mi dýchá a tak se mi vybavilo,že je to obdoba, jako kdybych u baru vykouřil 3 krabičky poctivých červených Marllborek..ne-li horší.. Možná by to chtělo trochu pokory vůči ostatním..Mě třeba T 4 v TD nevydá ani obláček viditelného kouře .zato mnoho mladších aut je horších než P V3S..Ať se na to díváš z jakékoliv strany je to svinec, samozřejmě mladého sobce s plícemi jako měchy a s přidanou hodnotou mládí, které něco vydrží, to nezajímá...A peníze jsou jen peníze, na rozdíl od zdraví se dají vždy nějak vydělat....
nepropadat panice...
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

přesně tohle sem řešil 2 roky zpátky, pionýr od roku 77 nikde nebyl (noteeth) a šlo to v pohodě :-D
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Ano ja to resil nekolikrat ze se stratil veteran pri digitalizaci. Tady je problem ze majitel uz nema trvaly pobyt v cr a neni cr obcanem.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“