sharan tece nafta

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Elenora
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2016, 19:43
Bydliště: Letohrad

sharan tece nafta

Příspěvek od Elenora »

(wallbash) (wallbash)

sharan 2002, 1,9tdi pd 85kw

prosim, nestalo se nekomu, porad se mi plni naftak naftou(zvrchu), svorky, hadice nove, dotazene,filtr a o-krouzky nove....uz nevim, tak jsem objednal zpetny ventil...

druha vec, zpetnak by mel byt sipkou nasmerovany k nadrzi jestli se nemylim....protoze uz pri koupi to bylo obracene...ale kdyz jsem zpetny ventil otocil , aby sipka vedla k nadrzi, zavlacku jsem musel strcit jakoby od hadic a to se mi taky nezda...je mozne, ze tam je neorig. zpetnak a proto ani nove krouzky netesni?? dekuji

a posledni dotaz, kdyz mi pri zatezi altiku(zapnuti vyhrivani celniho okna) zacne vibrovat drazkovy remen a napinacka chodi v rozmezi 2x takovym nez pred tim a ozyva se vibrace do kabiny...bude asi po smrti..ze? dekuji :?
Octavia I, 66kw, EGROFF, 303000km :)
Sharan 2002, PD 85kw chip 100kw
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Kolik ma okno odber uz jsem se setkal stim ze bylo KO okno a pojistku nepalilo. Na filtr sem dej foto nebo cislo zpetaku. Nechapu co myslis plni se mi naftou zvrchu. Muze tyct tandem obvykle jsiu tam dve tesneni nebo jedno vetsi zalezi na typu pumpy.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
martas.belka
Přispěvovatel
Příspěvky: 604
Registrován: 24 říj 2012, 21:07
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od martas.belka »

A ten filtr je novej a nebo to začlo téci na starým já totiž jsem jednou koupil filtr a ten měl oválnou díru pro termoventil a pořád to teklo
martas.belka
Přispěvovatel
Příspěvky: 604
Registrován: 24 říj 2012, 21:07
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od martas.belka »

podíval bych se na volnoběžku alternátoru.
Elenora
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2016, 19:43
Bydliště: Letohrad

Příspěvek od Elenora »

hansdob píše:Kolik ma okno odber uz jsem se setkal stim ze bylo KO okno a pojistku nepalilo. Na filtr sem dej foto nebo cislo zpetaku. Nechapu co myslis plni se mi naftou zvrchu. Muze tyct tandem obvykle jsiu tam dve tesneni nebo jedno vetsi zalezi na typu pumpy.
okno co sem koukal zvedne zatez altiku z 30 na 58%, ale dela to ty zvuky i pri jizde v zatizeni( to okno byl jen priklad), zpetnak vyfotim( cislo zkusim pohledat)...a nafta se mi plni jaloby na filtru (ma to rantl, za kterym se to hromadi) ... a tekl i ten filtr predtim (bosh) ...
Octavia I, 66kw, EGROFF, 303000km :)
Sharan 2002, PD 85kw chip 100kw
Elenora
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2016, 19:43
Bydliště: Letohrad

Příspěvek od Elenora »

martas.belka píše:A ten filtr je novej a nebo to začlo téci na starým já totiž jsem jednou koupil filtr a ten měl oválnou díru pro termoventil a pořád to teklo
filtr byl udajne meneny( ten tekl take) a ja dal taky novy a ten tece jakbysmet... (wallbash)
Octavia I, 66kw, EGROFF, 303000km :)
Sharan 2002, PD 85kw chip 100kw
Elenora
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2016, 19:43
Bydliště: Letohrad

Příspěvek od Elenora »

martas.belka píše:podíval bych se na volnoběžku alternátoru.
volnobezku jsem zkousel rukou, chodi jak ma, na jednu drzi..na druhou prokluuzuje... (hm)
Octavia I, 66kw, EGROFF, 303000km :)
Sharan 2002, PD 85kw chip 100kw
Elenora
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2016, 19:43
Bydliště: Letohrad

Příspěvek od Elenora »

tady je foto jak to tece...nemohl by mi nekdo vyfotit svuj filtr na sagu? dekujiObrázek
Octavia I, 66kw, EGROFF, 303000km :)
Sharan 2002, PD 85kw chip 100kw
Elenora
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2016, 19:43
Bydliště: Letohrad

Příspěvek od Elenora »

a prosim..nesmejte si mi (LOL) to otoceni bylo na zkousku....pac byla sipka smerem k motoru..a cetl jsem, ze ma byt do nadrze...
Octavia I, 66kw, EGROFF, 303000km :)
Sharan 2002, PD 85kw chip 100kw
Uživatelský avatar
johnyd1
Přispěvovatel
Příspěvky: 638
Registrován: 25 dub 2010, 11:35
Bydliště: Slovensko okr.NM

Příspěvek od johnyd1 »

Elenora píše:a prosim..nesmejte si mi (LOL) to otoceni bylo na zkousku....pac byla sipka smerem k motoru..a cetl jsem, ze ma byt do nadrze...
Ten prepad je naopak.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4
-Can-clip,Vag-VCDS-OP-com-Fiat EcuScanKts 540 Esi2 Bmw ista-d
Elenora
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2016, 19:43
Bydliště: Letohrad

Příspěvek od Elenora »

johnyd1 píše:
Elenora píše:a prosim..nesmejte si mi (LOL) to otoceni bylo na zkousku....pac byla sipka smerem k motoru..a cetl jsem, ze ma byt do nadrze...
Ten prepad je naopak.
jo..to jsem prehodil na zkousku....jen mi bylo divne ze sipka vede k mototu...a na oktavce k nadrzi...ale uz mam objednany ventil novy.
Octavia I, 66kw, EGROFF, 303000km :)
Sharan 2002, PD 85kw chip 100kw
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 718
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Příspěvek od passion »

Mne takto "mokval" ten plastový termoventil. Pohľadom som prasklinu nevidel. Vyber ho, odpoj a skús prefúkať ústami pri zapchatí ostatných vývodov. Zbadáš kde to fúka-bublinkuje, tam je prasknutý.
Elenora
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2016, 19:43
Bydliště: Letohrad

Vyřešeno!!!

Příspěvek od Elenora »

tak zpětný ventyl tam byl z jineho auta, proto saknul, dal jsem tam original a je to ok. ( byl slabší a měl obrácené ten vyhryz na závlačku)

a k těm vibracim, dal jsem original napínačku drážkového řemene a je ticho jako v hrobě.

snad to někomu do budoucna pomůže...
Octavia I, 66kw, EGROFF, 303000km :)
Sharan 2002, PD 85kw chip 100kw
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“