OII 1.6MPi BSE - kdy vyměnit ložiska v diferenciálu?

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Lukky
Přispěvovatel
Příspěvky: 498
Registrován: 23 led 2006, 14:08

OII 1.6MPi BSE - kdy vyměnit ložiska v diferenciálu?

Příspěvek od Lukky »

Ahoj,

odchází mi spojka u výše jmenované motorizace, resp. asi přítlačák, protože se mi třepe předek při rozjezdu. Chystám si ji nechat vyměnit a s tím přemýšlím, zda si nenechat také provést výměnu ložisek v diferenciálu převodovky, když bude venku. Auto mi hučí po přidání plynu v zatáčkách. Ale to už pozoruji cca 40tis. km a výrazně se to nezhoršuje.
Nedokážete někdo posoudit, kdy je již nechat vyměnit?

Díky,
L.
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4625
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Když tu převodovku kuchneš,zjistíš,že to chce i nové kola diferáku,tohle ložisko a támhleto taky. Nech to být. To hučení nebude převodovka.
Co gumy,ložiska v kolech?
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Lukky
Přispěvovatel
Příspěvky: 498
Registrován: 23 led 2006, 14:08

Příspěvek od Lukky »

martinsidlo píše:Když tu převodovku kuchneš,zjistíš,že to chce i nové kola diferáku,tohle ložisko a támhleto taky. Nech to být. To hučení nebude převodovka.
Co gumy,ložiska v kolech?
Dělá to na všech gumách, co jsem na autě měl. Ložiska v kolech měněna. Co jsem o tom četl, tak vše ukazuje na ta ložiska. Dělá to při projíždění zatáček pod plynem...
Nerad bych, aby se mi to pak někde. Vysypalo... :-)
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Já měl ko ložisko na difecu u Caddy 2.0SDi což je konstrukčně schodná skříň jak u tebe a vyznačovalo se to tak, že při jízdě kolem 40 km/h až 60km/h se auto tak divně ve vlnách rozhoukalo.
Lukky
Přispěvovatel
Příspěvky: 498
Registrován: 23 led 2006, 14:08

Příspěvek od Lukky »

Mě to jen hučí pokud vytočím volant a přenáší se výkon na kola. Dělá to na obě strany. Možná to tedy nebudu řešit...
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Z ložisek se vysypal materiál a proto hučej. A hádej, co ten vysypanej tvrdej matroš asi dělá v tvojí převodovce? Pokud to teda jsou opravdu ložiska v převodovce...
Oct asv 2000, DieselPower
Lukky
Přispěvovatel
Příspěvky: 498
Registrován: 23 led 2006, 14:08

Příspěvek od Lukky »

Pája 19 píše:Z ložisek se vysypal materiál a proto hučej. A hádej, co ten vysypanej tvrdej matroš asi dělá v tvojí převodovce? Pokud to teda jsou opravdu ložiska v převodovce...
Tak jasně, že se opotřebováním uvolňuje z ložisek materiál. Toto je postupné uvolňování, které se projevuje postupným zvyšováním úrovně hluku. Rozhodně v oleji nebudou špony, ale bude se jednat o jemné částečky, které se mísí s olejem a zabarvují jej... A olej budu měnit...
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

No tak to se mejlíš pane. Ale asi záleží na tom, jak se ty ložiska rozsypou. Viděl jsem špony 5mm, který pěkně rosekaly všechny třecí plochy v celý převodovce. Pám jezdil cca 50 tkm s hučícím ložiskem.
Oct asv 2000, DieselPower
Lukky
Přispěvovatel
Příspěvky: 498
Registrován: 23 led 2006, 14:08

Příspěvek od Lukky »

No tak díky za podnět. Zvážím, ať se na to radši někdo koukne... A jaký mu nakonec hučelo v jeho případě?
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“