klepání v motoru po startu a následné zhasnutí motoru O1

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Píďa
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2007, 16:10

klepání v motoru po startu a následné zhasnutí motoru O1

Příspěvek od Píďa »

Dnes jsem jel po dálníci a kousek před sjezdem mi auto spadlo do nouzáku..... tak jsem sjel z dálnice, vypnul zapnul zapalování a jel jsem dál. Potom jsem dojel domů, vypnul motor a říkám si zkusím nastartovat jestli je vše OK, ale nastartoval jsem a hrozný rachot z motoru (nevím k čemu bych to přirovnal) a motor zhasl.... Můžete mi poradit zda to může být také problém s rozvody nebo hydroštely ??? Auto má najeto cca 350 tis. km..... Nevím jestli to zkoušet nastartovat zastudena ??? Prosím o radu a zkušenosti děkuju Jedná se o octavii 1 81 kw (ASV)
octavia combi 81kW ----- ted kolem 97 kW
b707
Přispěvovatel
Příspěvky: 513
Registrován: 22 říj 2013, 21:41

Příspěvek od b707 »

bylo tam dost oleje?
Píďa
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2007, 16:10

Příspěvek od Píďa »

Ano olej plno, ani nezmizel, chladicí kapalina taky beze změny.... koukal jsem na rozvodový řemen jen odkrytovaný a na první pohled v pohodě, napnutý....
octavia combi 81kW ----- ted kolem 97 kW
b707
Přispěvovatel
Příspěvky: 513
Registrován: 22 říj 2013, 21:41

Příspěvek od b707 »

turbo se nerozletělo?
Píďa
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2007, 16:10

Příspěvek od Píďa »

Vypadá že turbo taky neodešlo, žádný kouř z výfuku že by tam proletěl olej... Volal jsem mechanikům, nikdo netuší co se mohlo odehrát. Odhady některých, že to můžou být hydroštely, ale čekám na odtah do servisu dnes nikdo ze známých nemohl.... Bude se muset sundat hlava a uvidí se víc... Snad to nebude na výměnu motoru
octavia combi 81kW ----- ted kolem 97 kW
b707
Přispěvovatel
Příspěvky: 513
Registrován: 22 říj 2013, 21:41

Příspěvek od b707 »

no uvidíš až se to rozebere, každopádně to už nestartuj
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“