Jaká kola

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Vedo125
Přispěvovatel
Příspěvky: 68
Registrován: 10 úno 2016, 17:08
Bydliště: Plzenský kraj

Jaká kola

Příspěvek od Vedo125 »

Zdravím jaká doporučíte optimální kola pro rychlejší jízdu na platformu mk4 aby to co nejlépe fungovalo? Co se komu osvědčilo?

Mám u mk4 fungl nové Sachs advantage, TT puky v ramenou, zadní polyuretanové lůžka nápravy, GTI pružiny a na tom Spidery R17 205/50 a dnes sem vlítl trošku ostřeji do zatáčky, měl sem za to že to zmíněná konfigurace pobere ale absolutně se to stalo nepředvídatelné a zadek ustřelil až z toho byli hodiny jako fík.. Jak eliminovat tuhle tu vlastnot? Lepší menší lehčí kola? Co poradíte?
Octavia II TDi RS CEGA
Leon FR TDi ARL
Octavia I TDi AHL - EX
Octavia I AGU EnginePower 1.8T K03s/Saab injector/fmic - EX
Passat B6 TDi BXE - EX
Golf IV TDi AGR MoraviaTuning FB sprint 502 - EX
Octavia I 1.6 AKL - EX
TomasFaryTDI
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 31 pro 2016, 19:14

Re: Jaká kola

Příspěvek od TomasFaryTDI »

Vedo125 píše:Zdravím jaká doporučíte optimální kola pro rychlejší jízdu na platformu mk4 aby to co nejlépe fungovalo? Co se komu osvědčilo?

Mám u mk4 fungl nové Sachs advantage, TT puky v ramenou, zadní polyuretanové lůžka nápravy, GTI pružiny a na tom Spidery R17 205/50 a dnes sem vlítl trošku ostřeji do zatáčky, měl sem za to že to zmíněná konfigurace pobere ale absolutně se to stalo nepředvídatelné a zadek ustřelil až z toho byli hodiny jako fík.. Jak eliminovat tuhle tu vlastnot? Lepší menší lehčí kola? Co poradíte?
asi bych sel do OZ ultraleggera R17-18 hodne lehká kola
Milda92
Přispěvovatel
Příspěvky: 160
Registrován: 01 čer 2015, 20:42
Bydliště: Mohelnice

Re: Jaká kola

Příspěvek od Milda92 »

Vedo125 píše:Zdravím jaká doporučíte optimální kola pro rychlejší jízdu na platformu mk4 aby to co nejlépe fungovalo? Co se komu osvědčilo?

Mám u mk4 fungl nové Sachs advantage, TT puky v ramenou, zadní polyuretanové lůžka nápravy, GTI pružiny a na tom Spidery R17 205/50 a dnes sem vlítl trošku ostřeji do zatáčky, měl sem za to že to zmíněná konfigurace pobere ale absolutně se to stalo nepředvídatelné a zadek ustřelil až z toho byli hodiny jako fík.. Jak eliminovat tuhle tu vlastnot? Lepší menší lehčí kola? Co poradíte?
Širší kola použij větší plocha vic to bude držet.Základ problému bude ale v samotnem autě neni na zavodění:-) neber to osobně.měj se
Wv golf IV egeneration ASZ+soft TDIfun 122kw@392nm-Prodáno
O2 rs bwa+soft motorpower 190kw@360nm
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Nejde ani tak o konkrétní rozměr kol nebo pneu, jako spíš o to, jaká je to značka a typ pneu a v jakém jsou stavu. Samozřejmě lehčí kola jsou vždy přínos, ale to samo o sobě lepší chování v zatáčkách nepřinese. Širší gumy jsou taky fajn, ale taky záleží jaké. Raději kvalitní 205ky, než šmejdy 225ky :)

A i když máš super pneu, je ti to k ničemu, když nemáš dobrý podvozek. A upřímně, sachs advantage není žádný zázrak a GTI pružiny už vůbec ne... Takže začal byl podvozkem, nejlépe komplet tlumiče + pružiny, třeba na kompletu AP sportfahrwerke už se dá slušně povozit a nestojí to moc. Nebo aspoň lepší tlumiče, třeba KYB UltraSR, nebo pak dražší HP sporting nebo Bilstein B6.

A potom nějaké lepší pneu a bude to úplně jiné auto :) mk4 sice není moc schopné auto na rychlou jízdu, ale i tak se mu dá v tomhle směru hodně pomoct :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Mám na O1 combi taky Spidery s 205/50/17 a ok .mám ale hpčka. A co kupodivu dost pomohlo byl přídavný stabilizátor dozadu
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Vici píše:Mám na O1 combi taky Spidery s 205/50/17 a ok .mám ale hpčka. A co kupodivu dost pomohlo byl přídavný stabilizátor dozadu
nemas nejaky fotky toho stabilizatoru?
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“