špatné studene starty rotačka

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Mno a kolik je tovární nastavení start davky?
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
yardarytarda
Přispěvovatel
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2008, 18:42
Bydliště: Čejkovice

Příspěvek od yardarytarda »

NOVON píše:Mno a kolik je tovární nastavení start davky?
závisí to od teplot,viz mapa startu..V přizpůsobení se s tím dá hýbat tuším +-5mg/ot.
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

yardarytarda píše:
NOVON píše:Mno a kolik je tovární nastavení start davky?
závisí to od teplot,viz mapa startu..V přizpůsobení se s tím dá hýbat tuším +-5mg/ot.
Jj,diky.Uz jsem studoval tu tabulku.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Zdravím pánové, přispíval jsem do tohoto tématu cca před rokem, to sem ještě neměl 764 a soft. Dělal jsem to v létě takže to startovalo na drc, ale teď, když je pod 7 stupňů, tak to chytá tak, že to dvě otočky otočí normálně a pak to točí šíleně rychle, tak 400 ot. (připomíná mi to káry na rally :D ) To celé trvá cca 4-5 vteřin. Následně se vykulí obláček z výfuku. V každých jinych režimech to chytá pěkně. Teď k nastavení - rozvody rok staré- předvstřik 55 za tepla, volnobezna davka 3,4 za tepla.

Uvědomil jsem si, že když se dali trysky, tak mi blbě chytalo teplé, stahnul sem tedy startovaci davku na seriovou hodnotu, protoze jsem ji mel zvednutou puvodne a zacalo to teple chytat na otoceni.

Chci se zeptat, co by mi pomohlo k zlepseni studenych startu. Pomuze vyssi predvstrik, treba hodnota 65, nebo zvyseni volnobezne davky? Napadlo me, ze bych snizil startovaci davku, ale nevim jestli to jde kdyz sem na puvodni hodnote, nevi to nekdo?? Nebo pomuze fakt jen stahnuti v softu jak rikal yardarytarda?

Predem dik moc za cenne rady. Podeziral sem, ze mi pada nafta ale asi to tim nebude jak to tak pozoruju. Jeste jednou diky za odpovedi panove :-)
Uživatelský avatar
mecKo
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 09 pro 2014, 15:39

Příspěvek od mecKo »

pavlin2 píše:Zdravím pánové, přispíval jsem do tohoto tématu cca před rokem, to sem ještě neměl 764 a soft. Dělal jsem to v létě takže to startovalo na drc, ale teď, když je pod 7 stupňů, tak to chytá tak, že to dvě otočky otočí normálně a pak to točí šíleně rychle, tak 400 ot. (připomíná mi to káry na rally :D ) To celé trvá cca 4-5 vteřin. Následně se vykulí obláček z výfuku. V každých jinych režimech to chytá pěkně. Teď k nastavení - rozvody rok staré- předvstřik 55 za tepla, volnobezna davka 3,4 za tepla.

Uvědomil jsem si, že když se dali trysky, tak mi blbě chytalo teplé, stahnul sem tedy startovaci davku na seriovou hodnotu, protoze jsem ji mel zvednutou puvodne a zacalo to teple chytat na otoceni.

Chci se zeptat, co by mi pomohlo k zlepseni studenych startu. Pomuze vyssi predvstrik, treba hodnota 65, nebo zvyseni volnobezne davky? Napadlo me, ze bych snizil startovaci davku, ale nevim jestli to jde kdyz sem na puvodni hodnote, nevi to nekdo?? Nebo pomuze fakt jen stahnuti v softu jak rikal yardarytarda?

Predem dik moc za cenne rady. Podeziral sem, ze mi pada nafta ale asi to tim nebude jak to tak pozoruju. Jeste jednou diky za odpovedi panove :-)
Predvstrek medzi 65 az 70, volnobeznu na 3mg, vsetko za tepla, bez spotrebicov. Starty aj celkovy priebeh sa zlepsia. Zdar !
http://mmotor.sk/ - Autoservis, chiptuning, úpravy vozidiel Trnava
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Kamaráde díky za cenné rady ! Ty mi vždycky dobře poradíš ! :D
Uživatelský avatar
mecKo
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 09 pro 2014, 15:39

Příspěvek od mecKo »

pavlin2 píše:Kamaráde díky za cenné rady ! Ty mi vždycky dobře poradíš ! :D
za nic kamo, za nic !! :-) :D
http://mmotor.sk/ - Autoservis, chiptuning, úpravy vozidiel Trnava
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Takže upraveno - předvstřik 70, dávka 3 mg a studené starty na otočení tak jako dřív! Takže ještě jednou díky!! :) :D
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“