Proč lže palubní PC u ASZ ?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
VAGín
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 18 lis 2017, 12:33
Bydliště: Praha

Proč lže palubní PC u ASZ ?

Příspěvek od VAGín »

Zdar všem, mám dotaz amatéra.
Nedávno jsem si koupil VW Golf IV. s motorem 1.9 TDI PD ASZ. Auto je z roku 02 takže něco najeto mít asi bude ( budíkově 200 000 km ) (noteeth) je tam prej měněná vačka (zdravá, použitá ale origo ). Motor řekl bych šlape hezky ale problém je ten , že mě kecá palubní PC co se spotřeby týká! A to tak , že ukazuje o cca litr víc než je reálná spotřeba. Jezdím dle tankování za 5.5 litru průměr na nádrž a palubák tvrdí 6.8 litru na průměr dlouhodobá spotřeba na displeji a to jí nuluju po dotankování. Můj dotaz je proč tomu tak je ? Co počítá spotřebu a jak u motoru PD ? Na staré rotačce co má Táta, palubák ukazuje pravdu resp. se plete o cca 0,3 litru na 100km. Dík za odpovědi.

PS: jsem amatér tak se omlouvám za neodborný dotaz (LOL)
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

isto je vačka origo?!!!!

diagnostika, skontrolovat koherenciu vačky/kluky
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

korekcia spotreby +/- paliva sa da upraviť cez diagnostiku v prístrojovej doske
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
VAGín
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 18 lis 2017, 12:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od VAGín »

Dle mého mechoše a VAGu jsou : rozvody na přípravky, synchronizace na 0, jo a bohužel mám prej budíky CAN na kterých už spotřeba v % doladit nelze. To prej jde u aut starších než r.v. 1999. Mě napadlo na rotačce měřil spotřebu ten kontrolní vstřik ne ? Nemůžu mít třebas špatný vstřiky ? Ale zase to by to jelo špatně, blbě startovalo, a hodně žralo ne ? A to mě nedělá.
Hodnoty z VAGu u vstřiků mám vyfocený.

Obrázek
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Spotreba doladiť ide aj na CAN budíkoch, neviem teraz presný kanál ale robil som to napríklad aj na tourane 2008 a v pohode to tam šlo
Uživatelský avatar
MarfyE34
Přispěvovatel
Příspěvky: 501
Registrován: 06 črc 2011, 10:17
Bydliště: Mordor

Příspěvek od MarfyE34 »

Podobný problémek řeším i já na PDčku. Také mě ukazuje špatně palubák a i to kamarád zkoušel přes VAG doladit a ten kanál kde se to nastavuje je uzamčen. A také mám ty novější budíky CAN. Takže asi to záleží na autě nebo nevím.
Leon ST FR CUNA 135 kW DSG 210 000 km
E39 530d M57D30 370 000 km
Ex Bora Variant ASZ 513 000 km :roll:

https://imgur.com/FesKPdz
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

A zadal si ako login pin budíkov ? Lebo ako hovorím ísť to určite ide, len musíš vedieť ako. Aj na svojej octavii s can budíkmi som to riešil a išlo v pohode
Uživatelský avatar
MarfyE34
Přispěvovatel
Příspěvky: 501
Registrován: 06 črc 2011, 10:17
Bydliště: Mordor

Příspěvek od MarfyE34 »

No hele kluk mě dělal ty hýbajíci se ručičky :D a to šlo v pohodě i teď svítí po zapnutí klíčku ručičky. Ale tu spotřebu se nepodařilo. Neměl by jsi kompletní návod ? (noteeth)
Leon ST FR CUNA 135 kW DSG 210 000 km
E39 530d M57D30 370 000 km
Ex Bora Variant ASZ 513 000 km :roll:

https://imgur.com/FesKPdz
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Re: Proč lže palubní PC u ASZ ?

Příspěvek od Rayx »

VAGín píše: Nedávno jsem si koupil VW Golf IV. s motorem 1.9 TDI PD ASZ.
A jede to jako ASZ nebo ti ujede kde co? Třeba jsi dostal menší vstřiky když dělali vačku ...

Ta korekce spotřeby v budíkách, nejdřív musíš odemknout loginem = 13861
a pak v kanálu 3 upravíš, viz label

korekce spotreby
standardni hodnota: 100 %
rozsah zobrazeni: 85...115 %
inkrement: 1 %
vypocet je zalozen na hodnote za vzdalenost (napr. l/100km): nova hodnota prizpusobeni = stara hodnota prizpusobeni * vypoctena spotreba / stara zobrazovana hodnota

ale to na korekci u Tebe stačit nebude, pokud tam nyní není něco přes 105 a víc ...
VAGín
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 18 lis 2017, 12:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od VAGín »

Se to tady rozjelo :o
Jinak jede to luxusně :) je tam nějaký čip , leč bez grafu a bez původu, ale jede to stejně jako nasoftěná FRS1. Takže si myslím , že komponenty jsou opravdu ASZ. Mechoš mě dělal LOG za jízdy na 3. do kopce a vše prý vypadá dobře , regulace funguje pěkně, váha dává dobře, jen prej turbo tlačí až moc, prý je to sériové VA turbo a tlačí dle LOGu 1,6 Bar a takový je i požadavek od ŘJ, prý je to moc. Ale jak říkám jezdí to pěkně, jen při plném plynu to trošku čoudí.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Mám u svého ASZ stejný problém a to že ukazuje počítač víc než je realita, ale bral jsem to jako daň za to, že tam mám budíky sportchrom z Bory a mockrát jsem tu byl přesvědčený i odborníky, že u novějších PD spotřeba doladit nelze.
Pokud tedy tento postup funguje, děkuji na stotisíckrát za něj. :worthy:
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
MarfyE34
Přispěvovatel
Příspěvky: 501
Registrován: 06 črc 2011, 10:17
Bydliště: Mordor

Příspěvek od MarfyE34 »

Nevím nevím, stál jsem u toho a fakt to nešlo poladit. Zřejmě není sportchrom jako sportchrom :woot: Každopádně Favo: pokud se ti to povede dej echo.
Leon ST FR CUNA 135 kW DSG 210 000 km
E39 530d M57D30 370 000 km
Ex Bora Variant ASZ 513 000 km :roll:

https://imgur.com/FesKPdz
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

No tak jestli je to čipovaný, tipnul bych si, že na 99% je špatný soft, konkrétně duration map (doba trvání, za kterou se vstříkne určité množství paliva). Na nějakou korekci budíku bych se vykašlal, to je (možná-jestli to vůbec jde) jen berlička jak to obejít, ale řj bude pořád klamaná a neví kolik je přesně vstřikované množství.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Favo: Tak jak, dostal ses k tomu nebo tím, žes asi s ASZ nepojízdný, to zatím nepřišlo na řadu?
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

ASZ je pojizdný, ale bohužel jsem se k tomu ještě nedostal. Poslední měsíce jsem v práci víc jak doma a do garáže se dostanu jen o víkendu a ty bohužel trávím v práci a když už jsem náhodou doma, tak jsem raději s rodinou jak s autem.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“