Ťažné zariadenie

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Ťažné zariadenie

Příspěvek od ferdy91 »

Zdravím chcel by som sa opýtať prevažne na sk o zápis ťažneho.Jeden mi tvrdí ze sa musi namontovať certifikovanymi ľuďmi atď... a druhý ze ked kúpim druhé ťažné s vraku premontujem to som tech.zrucny a pôjdem na políciu požiadať o zápis neverim druhej moznosti preto sa pýtam radšej každý tvrdí ine.A čo v prípade keď uz ťažné na aute je len ho nezapisali samozrejme ze stk nepustí to je jasné :)[/code]
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Stk ti ho dá do závad že ho nemaš zapísane s protokolom pójdeš na odbor dopravy tam Ti ho zapíšu vystavia nový techničak a pójdeš na stk a hotovo.Ak sa mýlim nech ma niekto opravý.A druhá vec na montáž ťažného potrebuješ potvrdenie o montáži.
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

Lebo sa jedna o to ze mam moznost kúpiť tazne komplet aj s papiermi aj o montáži resp. Papier o montáži si viem zohnať
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5468
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Ku každemu ťažnemu zariadeniu potrebuješ typový list /sučasť noveho ťžneho/ + potvrdenie spajacieho zariadenia ktoré ti vydá montážne stredisko.

Montážnik musí mať s každým vyrobcom ťažneho zariadenia potvrdene zaškolení o montáži.čiže ak mám potvrdené školenie o montáži na vyrobcu Galia a ty by si chcel po mne treba BRINK tak to na neprejde.

Ak by si chcel montovať použite ťažne zariadenie z vrakoviska tak sa pozri či je čitatelný vyrobný štítok na ťažnom. Keď je čitatelný možeš požiadať vyrobcu ťažneho zariadenia o vydanie typoveho listu stojí cca. 20eur. ked nie / a to vetšinou/ máš smolu a musíš si nejako pomocť sám treba štítok vyrobiť atď.

Po novom sa zapisovať tažne nechodí na Odbor dopravy ale na dopravný inšpektorát

Na inu možnosť zapomeň si na Slovensku v štáte byrokracie :wink:
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

Nakonec som zohnal tazne aj s papierom od montáže aj od typu ťažneho zariadenia aj orazitkovane čiže si to dodatočne domontujem sám a na di by som mal mať vybaven e papierovo všetko nie?
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“