Trhanie motoru pri prvom studenom starte octavia 1

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
avepro
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 lis 2017, 18:50

Trhanie motoru pri prvom studenom starte octavia 1

Příspěvek od avepro »

Zdarec , chcel by som sa vás opytať čo by to mohlo byt ... jedná sa o octaviu 1 1.9 tdi 66kw ALH r.v. 2004 ... pri prvom studenom štarte auto ked auto nastartujem tak dymí na bielo ako lokomotíva a cuká motorom. po cca 30 sekundach to prestane ... počas jazdy to nedymi ani ked pridám .. ked je motor zohriati tak už to nerobí , len za studena. vstreky su 95% stave boli
testované, čerpadlo bolo von , bola zlá dopravná pumpa , egr + sanie a turbo boli čistené, rozvody nove, olej nový, filtre nove ... a ešte ma napadlo rozod musí byt nastavený od 0,88 do 1,11 stupna!!! lebo ak je nastavený ako si pýta riadiaca jednotka 0,44 tak štartuje strašne tažko :/ :/ .... čo to može byt ?? :/ tak ako na tomto videu - https://www.youtube.com/watch?v=kbA4hcW6KZM


už fakti si neviem radi :/ :? :? :?
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Příspěvek od trhac »

Na tom videu je snad startér po smrti nee?Co ho zkusit repásnout
avepro
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 lis 2017, 18:50

Příspěvek od avepro »

ne starter je v poho ak sa motor zahreje tak bezi be problemou staci s30 sekund a už neskube ..
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Příspěvek od trhac »

Psal si že to startuje jak na tom videu a tam má startér evidentně problém.
avepro
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 lis 2017, 18:50

Příspěvek od avepro »

Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

zkontroloval by som ojnice, či nieje niektorá prihnutá.
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

A co třeba žhavicí svíčky? ;-)
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Marek77 píše:A co třeba žhavicí svíčky? ;-)
Tak zhavice snad skontroloval,pripadne vymenil ako prve dufam ked pomenil uz vsetko mozne :-D mna by skor zaujimalo co do toho tankuje,resp.kde tankuje.nemyslim si ze by si mal problem s ojnicou,to by sa prejavovalo aj za tepla...bud mas zhavicky zle ako spomenul kolega vyssie alebo bude problem v nafte.ked nechas auto dlhsie stat,nerobia sa ti bublinky v hadicke od filtra k cerpadlu?
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Doufat můžeš. Ale on o žhavicích svíčkách ani náznakem nepíše.....
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
avepro
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 lis 2017, 18:50

Příspěvek od avepro »

jofa píše:
Marek77 píše:A co třeba žhavicí svíčky? ;-)
Tak zhavice snad skontroloval,pripadne vymenil ako prve dufam ked pomenil uz vsetko mozne :-D mna by skor zaujimalo co do toho tankuje,resp.kde tankuje.nemyslim si ze by si mal problem s ojnicou,to by sa prejavovalo aj za tepla...bud mas zhavicky zle ako spomenul kolega vyssie alebo bude problem v nafte.ked nechas auto dlhsie stat,nerobia sa ti bublinky v hadicke od filtra k cerpadlu?
žhaviče boli kontrolovane ako prve, a žhavia dobre , nafta shell slovnaft nie nejake bludy , neviem netušim už že čo robí tood kedy som ho kupil , ale prve podozrenie bolo že vstreky s tým som to aj kupoval . aj sa bojím tých ojnic ,
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

No a tesnost palivoveho systemu si kontroloval?od nadrze az po cerpadlo?neviem,osobne by som ojnicu netipoval...ta by robila randal aj lri teplom motore...ale mozno sa mylim
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“