Ford transit nestartuje

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
fototomik1
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2017, 13:38

Ford transit nestartuje

Příspěvek od fototomik1 »

Dobrý den, Vlastním Ford Transit 2001 duratorq TdDi, nedávno mi auto chciplo v kopci od té doby nestartuje ale točí bez problému, nádrž byla poměrně prázdná tak jsem původně myslel že došlo palivo tudíž že jsem si zavzdušnil palivovou soustavu, tak jsem povolil vstřiky a nafta jde, dále jsem někde četl o Egr ventilu a že to někomu chciplo podobně ale nevím jaký to má vliv na nastartování. Děkuji za cololi.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

lanostarter ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Ford transit nestartuje

Příspěvek od jericho-3 »

fototomik1 píše:Dobrý den, Vlastním Ford Transit 2001 duratorq TdDi, nedávno mi auto chciplo v kopci od té doby nestartuje ale točí bez problému, nádrž byla poměrně prázdná tak jsem původně myslel že došlo palivo tudíž že jsem si zavzdušnil palivovou soustavu, tak jsem povolil vstřiky a nafta jde, dále jsem někde četl o Egr ventilu a že to někomu chciplo podobně ale nevím jaký to má vliv na nastartování. Děkuji za cololi.
A když startuješ, kouří se ti z výfuku? Jinak pokud ti to točí bez problémů, tak netočí to nějak moc? Jestli se ti to nepotkalo a nemáš ohnuté zvedací tyčky... :)
nepropadat panice...
fototomik1
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2017, 13:38

Příspěvek od fototomik1 »

Z výfuku se nekouří a netočí to nějak moc víc než by mělo, ale závadu jsem mžná již zjistil. protože po odšroubovaní převlečných matic na vstřicích mě připadalo že nafta jen tak kape spíš což mi nepřipadá v pořádku, co já vím tak by to mělo celkem stříkat(opravte mě jestli se pletu, nejsem odborník) takže po poradě s mechanikem kousek od domu, tak říkal že čerpadlo nemá tlak nebo by to ještě mohl být elekromagnetický ventil, buďto jen kabel k němu nebo něco okolo, pravděpodobnejší je ale to čerpadlo.
fototomik1
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2017, 13:38

Příspěvek od fototomik1 »

s lanostartérem žádné zkušenosti nemám, jako že by bylo špatné lanko? popřipadě kde ho najdu? děkuji
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Mal by si ho nájsť v každom aute ako povinnú výbavu (noteeth)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="fototomik1"]s lanostartérem žádné zkušenosti nemám,


příteli jestli tě dobře chápu měl jsi málo nafty a tvůj motor má genitální čerpadlo VP44

vem kanystr nalej 20 litrů nafty do nádrže auto roztáhněte lanem někdy i 200 m a pak ti to pojede dál,

podle toho co píšeš se toho roztování učastni jako divák ;)
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Ziadny lanostarter ! Ale pumpa a pekne to odvzdusnit a dotlacit palivo. Nafta musi striekat, to ze neco pluvne, to nestaci.
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Příspěvek od joe »

Tak snáď najprv diagnostika... P1564, P1664 = čerpadlo.
Lano si nechajte na hasičské preteky...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

fototomik1 píše:Z výfuku se nekouří a netočí to nějak moc víc než by mělo, ale závadu jsem mžná již zjistil. protože po odšroubovaní převlečných matic na vstřicích mě připadalo že nafta jen tak kape spíš což mi nepřipadá v pořádku, co já vím tak by to mělo celkem stříkat(opravte mě jestli se pletu, nejsem odborník) takže po poradě s mechanikem kousek od domu, tak říkal že čerpadlo nemá tlak nebo by to ještě mohl být elekromagnetický ventil, buďto jen kabel k němu nebo něco okolo, pravděpodobnejší je ale to čerpadlo.
Jak tady píší, zkus podávací čerpadlo, zda háže naftu...Odpoj hadici co z něho vede k filtru a zastartuj, musí z ní stříkat nafta..Pokud nestříká a není ucpaný přívod z nádrže, tak je v háji..Až poté, pokud to půjde je třeba řešit hlavní vstřikovací čerpadlo. :)
nepropadat panice...
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Má to vôbec podavačku?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

to by ji tam musel někdo vymyslet
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tohle provedení jí nemá? Mám bordel v označení všeobecně, vždy potřebuji otevřít kapotu, abych věděl, která bije..Ale dělal jsem to nedávno a už to byla ta novější kastle a tohle byl vždy klad těchto Fordů proti el .čerpadlům v nádrži..
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Ford“