Obsah fóra Dieselpower forum
Obsah fóra Dieselpower forum Přihlášení Registrace FAQ Seznam uživatelů Hledat

Obsah fóra Dieselpower forum » FAQ - časté dotazy - řešení, postupy » Vstřiky TDI PD - montáž/demontáž Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
Přidat nové téma  Zaslat odpověď Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma 
PříspěvekZaslal: st září 27, 2017 8:10 pm Citovat
brc.majkl
Nováček

Mohl by mi někdo zkoulnout hodnoty na motoru?

Naposledy upravil brc.majkl dne čt září 28, 2017 7:54 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PříspěvekZaslal: čt září 28, 2017 7:51 pm Citovat
brc.majkl
Nováček

zkoukl by mi někdo ty hodnoty prosim?

Ahoj, mohl bych poprosit zdejší odborníky o posouzení kondice motoru/vstřiků? Je to 2.5 R5 TDI 128Kw.

Motoricky bez problemu, nehuli, netřepe se, studené a teplé starty na brnk. Spíš mě zajímá, jak to vypadá po stránce těchto hodnot. Auto ma najeto 220 tis km. Bez jakehokolov zásahu do motoru zatim
PříspěvekZaslal: pá září 29, 2017 4:16 pm Citovat
martinsidlo
Aktivista

Rozdíl nesmí být větší než +-2mg/str. Takže ještě v toleranci. Dal bych více VIFu a pořádně protáhnul po dálnici,mělo by se to zlepšit.

Octavia Combi I TDi ASV 2005 Euro 3 (jednohm.ATD LUK a turbo by. Huml) tubus váhy Euro 2,EGR off,Kat. On
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PříspěvekZaslal: pá září 29, 2017 6:42 pm Citovat
brc.majkl
Nováček

nebo to rovnou hodit na vif na pul hodinky?
PříspěvekZaslal: pá září 29, 2017 7:02 pm Citovat
standa123
Aktivista

brc.majkl napsal:
nebo to rovnou hodit na vif na pul hodinky?

Hodnoty mas v pohode.....neres to silou..... Mrknutí

PříspěvekZaslal: pá září 29, 2017 7:42 pm Citovat
brc.majkl
Nováček

takze staci kluci zařadit VIF normálně do nafty klidne v trochu vyšší koncentraci ? dnes jsem zaslepil a vycistil egr.. to vite, 220 tis najeto a ac majitel menil olej od novoty po 15 tis km, tak na vif se vyprdl...
PříspěvekZaslal: pá září 29, 2017 8:20 pm Citovat
standa123
Aktivista

brc.majkl napsal:
takze staci kluci zařadit VIF normálně do nafty klidne v trochu vyšší koncentraci ? dnes jsem zaslepil a vycistil egr.. to vite, 220 tis najeto a ac majitel menil olej od novoty po 15 tis km, tak na vif se vyprdl...

Pokud se auto chva normalne.....tak nic neres. Vif pridej ale nemusis prehanet.......nehledej problem tam kde neni....

PříspěvekZaslal: pá září 29, 2017 8:27 pm Citovat
brc.majkl
Nováček

diky Stando! auto se chova uplne normalne, jen jsem si to chtel nechat posoudit od odborniku, abych neco "nezanedbal" Smile
PříspěvekZaslal: st říjen 04, 2017 3:55 pm Citovat
freeman nové město
Nováček

Nakonec odesláno do dieselpower v roztokách a po změření zjištěno že jsou 3 načatý a čtvrtý teče, což byla příčina kouření a škubání po startu. Takže jsem nechal vyměnit všechny vstřiky.
PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2017 4:26 pm Citovat
freeman nové město
Nováček

Tak vstřiky namontované a motor jede stejně, ba se to začalo zhoršovat. Přidalo se i klepání. Sundal jsem hlavu a na čtvrtým válci propálený píst úplně na kraji a kousky pístu jsou zasekaný v hlavě, ve válci drážka, takže motor jde do šmelcu a už mám zamluvený jiný.
PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2018 12:51 am Citovat
techi
Přispěvovatel

Zdravím, měl jsem úplně rozhozené korekce podle skupiny 13. 2,99 : 1,6 : 2,80 : 0,80. Vag házel chybu missfire u 1. válce, motor šel na tři, bílí kouř, ale POUZE po zahřátí. Nejdřív jsem zkoušel kabeláž, přihnout konektory, nepomohlo. Vstřiky se vytáhly, a komplet přetěsnily. Hlava byla vymačkaná jak blázen. Ten kdo vymyslel to jednostraný uchycení vstřiků by zasloužil nakopat do...Nicméně hlava se jemně zabrousila, vstřiky nahozený, seřízený - povolený o 180°. Teď jsou hodnoty 0,05 : 0,09 : 0,07 : 0,20. Motor si přede jak beránek.

Dále jsme přišli na snad ještě debilnější ucpání kanálku ve vahadlovce. Jeden krajní hlinikovej nejtek byl vypadlej, jeden prostřední vyjetej. No jak to mohlo mazat, to teda nevím. Nicméně dali se kovový a zakáply se svářečkou. Zkontrolujte si to na svých motorech, asi je to častý a podle mě hlavu devastující problém.

Je až spodivem, jak tohle něměčtí soudruzi odflákli na jinak podle mě pěkně udělaném motoru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2018 2:22 pm Citovat
TANN3R
Přispěvovatel

Pánové, nastavuji teď vstřiky na BMN a na zdá se mi na můj vkus nastavovací imbus šroub moc zalezlej (šrouby jsou nové, původní jsou docela ojeté). Je tohle ještě ok, nebo mám hledat někde problém (ve vstřiku)? Fotka je po nastavení a povolení o 180°:

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2018 9:32 pm Citovat
Lupino
Přispěvovatel

Uplně v klidu dneska jsem to zrovna ladil vstřikovače fungl nove a vypadalo to podobně
Vstřiky TDI PD - montáž/demontáž
 Obsah fóra Dieselpower forum » FAQ - časté dotazy - řešení, postupy