Auto mi netopi

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jantar
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 13 čer 2008, 14:40

Příspěvek od jantar »

Ahoj mam problem s cordobou 1.9 Tdi 81kw r.v. 2001 neohreje se ani po 50 km teplota se drzi na 70 jen kdyz tomu dyl slapu tak vyleze vys,klima topi jen kdyz ji nastavim na max.Muze to byt termostat?
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Vyměnil bych ho
:tajny:
Uživatelský avatar
Martin.R
Aktivista
Příspěvky: 2228
Registrován: 22 srp 2007, 11:07
Odpovědi: 1
Bydliště: Kousek od Vlašimi

Příspěvek od Martin.R »

jantar píše:Ahoj mam problem s cordobou 1.9 Tdi 81kw r.v. 2001 neohreje se ani po 50 km teplota se drzi na 70 jen kdyz tomu dyl slapu tak vyleze vys,klima topi jen kdyz ji nastavim na max.Muze to byt termostat?
Jj vypadá to na něj.
Uživatelský avatar
1pavel
Aktivista
Příspěvky: 2164
Registrován: 01 pro 2007, 15:07
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od 1pavel »

většinou je v něm seklej nějakej bordel a zůstává poodevřenej , zkus ho vyčistit
ARL kat off , egr off , chip Reesha , turbo - Oleg turbopower (2,... bar )
140 KW 435 nm ( na ježdění do práce ideál )
A5 3.0 TDI 210 KW pracovní
DEETROID
Přispěvovatel
Příspěvky: 87
Registrován: 19 říj 2009, 20:54

Příspěvek od DEETROID »

Po několika letech se opět vratím k tomuto tématu. Začala zima a i přesto, že ještě nějsou veliké mrazy, tak mi auto vůbec netopí(octavia 1,9 tdi 81kw). Pokusím se nastínit co to dělá. Do 90C si to fouká vlažný(spíše studený vzduch). Poté co se rafička teploty zastaví na 90C trvá ještě tak cca 10 -15minut jízdy než začne foukat teplý(horký) vzduch. Připadá mi to, jakoby bylo zarostlé topení a trvalo delší dobu než se prohřeje. Termostat by měl fungovat dobře, páč chladič je studený, takže by do něj neměla jít teplá voda. Může mi s tím někdo poradit? Děkuju za názory?
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

vypusti vodu, a sprav poriadny preplach chladiaceho systému, vymenil by som aj termostat. pozor keď je na budíku 90°C reálne je to asi ešte len 70.

Čiže celé to poriadne prepláchnuť, ja to robím tak, že vypustím vodu, vyberiem termostat, nechám ho vonku, napustím tam destliku a nalejem prípravok na preplach, pojazdím asi 20 min, potom vypustím vodu, keď je to potreba tak idem znova tento postup až pokým nevypustím čistú vodu, potom vypláchnuť expansku, dať naspe't nový termostat a naliať fridex
DEETROID
Přispěvovatel
Příspěvky: 87
Registrován: 19 říj 2009, 20:54

Příspěvek od DEETROID »

Tak nakonec mi to připadá jakoby byla chyba někde v climatronicu. Cestou z práce jsem zastavil na parkovišti, abych si v klidu snědl burgera a motor byl ohřátý tak na 70C. Motor jsem nechal běžet než se rafička vyšplhala na 90C. Po celou dobu však šel pouze studený vzduch. Když jsem vyjel dal jsem klimatizaci na auto na 29C(foukání šlo automicky téměř naplno) a i přesto šel jen ledový vzduch(venku bylo cca 5-7 nad nulou). Prostě si to dělalo co chtělo. Chvilku studený, pak vlažný, chvilku to foukalo spodem, pak horem, ale teplý ba dokonce horký vzduch nikde. Nakonec jsem dal režim econ na 24C a konečně šlo trošku tepla. Nemůže to být nějakým nastavením toho climatronicu nebo čidlem co je vlevo na climatronicu pod takovou tou mřížkou?
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

No v climatronicu být chyba rozhodně může. Musíš na diagnostiku.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“