Dilema - pracovní notebook?

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
UchoTD
Aktivista
Příspěvky: 3364
Registrován: 25 črc 2011, 23:22
Bydliště: B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od UchoTD »

mne stačí odis si predstavit na PC..nie ešte na tablete :roll:
Mitsubishi Lancer EVO VIII 366kw 670NM
Mitsubishi Lancer EVO IV 242kw
Mitsubishi Outlander 2.2DID
Mitsubishi SpaceStar 1.3MPI
VW T5 lift T6 140kw
Škoda Superb 2.0TDI 4x4
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32

Příspěvek od HanZ »

2 váha: Nepochybuji. Však jsem psal, že rozdíl mezi SSD a NVMe je opravdu velký ;) Ale tohle je očividně mimo jeho ligu.

2 UchoTD: Já si to ani představit nedokážu. Tazatel očividně vůbec netuší, co autodiagnostika obnáší. Asi nabyl dojmu, že mu bude stačit ELM327 BT a appka do mobilu (noteeth)
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
sky59
Aktivista
Příspěvky: 1636
Registrován: 09 črc 2007, 08:21

Příspěvek od sky59 »

SSD NVMe az taky rozdiel to nie je, minuly tyzden som vytiahol z dellu w10 a uspesne preniesol na hdd, a to bolo na nvme, disk ako kazdy iny

A aby si veril, pouzil somacronis2018 beziaci na winpe plus driver na nvme......malina
Octavia 1 Elegance rv2003 ASZ TDI PD 96kW M6 96500km
Kupena v maji 2003
/contitech rozv pri 90500 po 11 rokoch/
spotreba tempomat 140 plne auto 5.6 displej=realita
dlhodoba spotreba 5.1
spotreba pri 80 4.2L/100km
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Z vlastnej skusenosti odporucam jednoznacne Think Pad bud radu SL , alebo T pouzivane z bazosa sa daju kupit za zaujimavu cenu. Velmi prakticke notebook bez kadeakych zbytocnosti a za dobru cenu. Ten rudged notebook co odporuca joe dobry, ale cenovka je niekde inde a aspon ja osbne niesom ochotny dat tolko za notas ktory aj tak pri praci znicim.
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Pridám sa možno trochu s iným odporúčaním ale ja som sa trochu pevnejšiu konštrukciu, takže:

starší macbook pro - kovová konštrukcia, upgradnúť na 2xSSD RAID 0 (úplne stačí 2x120gb SSD), poprípade spraviť aj upgrade RAM, nainśtalovať win, poprípade si spraviť dual boot Win 10/Win 7 alebo MacOS/win 10 a máš na 10 rokov vystarané, baterky tam boli držiaky takže 8 hodín v pohode, a kedže nerobíš asi doma v kancli s čistými rukami predpokladám, že potrebuješ pevný notebook, ktorého konštrukcia aj niečo vydrží.
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

váha: díky za tip, ta P50 vypadá taky dobře, ač nová už se neprodává a zatím aktuálně po pár rozborkách koukám i po těch novejch (čeho jsou ti lidi schopní, to zůstává rozum stát ... pastou omatlaný všechno možný, bordel, chybějící vnitřní šroubky, dom*daná klávesnice a dokonce i zohejbaný/"zmuchlaný" kontakty na těch páskovejch spojích... ).

HanZ: Tobě ublížil někdo se slabším strojem? :D :D :D Je mi jasný, že křišťálová koule v2.0 (s licencí na to "co je čí liga" a "co kdo ví či tuší"...) na kdejakým krámu nepojede, ale ty bys potřeboval asi ještě lepší stroj, nechodí ti to korektně ... (noteeth)
Máš u těch novějších mašin vypozorovanej poměr výkonu pro práci a procesy na pozadí? (a víš vůbec jaký konkrétně to jsou? Víc než příměr s ELMkem by se hodily DPFka ... Je díky nim mj. zvýšená spotřeba, ale tomu se u novejch aut nevyhneš...)
Trošku jsem brouzdal po těch novějších, nad 40 to bývaly a v podstatě pořád ještě jsou, i když třeba v "širší škále", buď "ultraherní" notebooky, designovky nebo speciálky kolikrát i na CAD a jiný náročnější aplikace pro práci stejně dobře poslouží stroj za dvacet, s pár "serepetičkama" navíc (někdy i na úkor užitečnějších věcí...) za třicet - samozřejmě když člověk ví co chce (nebo nechce) je možná horší než když to neví (protože i v jedný řadě noťasů můžou být docela zásadní rozdíly, podobně jako u jedný řady CPU, řekněme Kaby Lake 7.g., že...)
Konkrétně se mi docela zalíbil třeba Dell Latitude 15 (5580) - https://www.czc.cz/dell-latitude-15-558 ... 17/produkt a je fajn, že k tomu dávaj i brašnu a chluběj se ultrazabezpečením, což chce prostudovat podrobnosti, ale často to patří do skupiny těch "serepetiček" a "unwanted" a větší službu by udělal třeba ten druhej disk jako např. u o skoro desítku levnějšího Inspironu, ale je to o tom si vyjasnit priority (zatim vim, že když už novej, tak Full HD IPS, nejspíš ta i7 a NVMe 128-512 a k tomu ideálně 1TB ať už klasickej nebo SSD, o tom si ještě něco prostuduju, stejně jako o přesnějších rozdílech jednotlivejch řad, kvalitě šasí, atd. ...)
pašíkombi AFN B597
kohucik16
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Michalovce

Příspěvek od kohucik16 »

Obrázek
Ak chces pc na diagnostiku tak kup nieco co presne na to bolo vytvorene ;) + 1tb SSD disk update na 8 GB ram a mozes si kludne nainstalovat 2-3 particie a pri starte si vyberies co chces spusti. Ja osobne mam WIN 7 32bit a WIN7 64bit + Android particiu pre Launcha zavesim na volant a bez problemu mozem pracovat (offtopic)
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

Source: k Macům jsem sice nikdy netíhl, ale díky za tip, určitě taky jedna z možností ;-)
pašíkombi AFN B597
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

Kohucik: To vypadá zajímavě (a vůbec ne offtopic), trošku jsem pošilhával i po těch ultraboocích, ale řikal jsem si, že jen Android není nejpraktičtější (přitom na aktuálním ntb jsem na původním HDD měl současně i Linux na partition, kterou widle neviděly...)
Docela koukam, že je to Panasonic, nějaký bližší info?
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32

Příspěvek od HanZ »

FandaTDI píše:váha: díky za tip, ta P50 vypadá taky dobře, ač nová už se neprodává a zatím aktuálně po pár rozborkách koukám i po těch novejch (čeho jsou ti lidi schopní, to zůstává rozum stát ... pastou omatlaný všechno možný, bordel, chybějící vnitřní šroubky, dom*daná klávesnice a dokonce i zohejbaný/"zmuchlaný" kontakty na těch páskovejch spojích... ).

HanZ: Tobě ublížil někdo se slabším strojem? :D :D :D Je mi jasný, že křišťálová koule v2.0 (s licencí na to "co je čí liga" a "co kdo ví či tuší"...) na kdejakým krámu nepojede, ale ty bys potřeboval asi ještě lepší stroj, nechodí ti to korektně ... (noteeth)
Máš u těch novějších mašin vypozorovanej poměr výkonu pro práci a procesy na pozadí? (a víš vůbec jaký konkrétně to jsou? Víc než příměr s ELMkem by se hodily DPFka ... Je díky nim mj. zvýšená spotřeba, ale tomu se u novejch aut nevyhneš...)
Trošku jsem brouzdal po těch novějších, nad 40 to bývaly a v podstatě pořád ještě jsou, i když třeba v "širší škále", buď "ultraherní" notebooky, designovky nebo speciálky kolikrát i na CAD a jiný náročnější aplikace pro práci stejně dobře poslouží stroj za dvacet, s pár "serepetičkama" navíc (někdy i na úkor užitečnějších věcí...) za třicet - samozřejmě když člověk ví co chce (nebo nechce) je možná horší než když to neví (protože i v jedný řadě noťasů můžou být docela zásadní rozdíly, podobně jako u jedný řady CPU, řekněme Kaby Lake 7.g., že...)
Konkrétně se mi docela zalíbil třeba Dell Latitude 15 (5580) - https://www.czc.cz/dell-latitude-15-558 ... 17/produkt a je fajn, že k tomu dávaj i brašnu a chluběj se ultrazabezpečením, což chce prostudovat podrobnosti, ale často to patří do skupiny těch "serepetiček" a "unwanted" a větší službu by udělal třeba ten druhej disk jako např. u o skoro desítku levnějšího Inspironu, ale je to o tom si vyjasnit priority (zatim vim, že když už novej, tak Full HD IPS, nejspíš ta i7 a NVMe 128-512 a k tomu ideálně 1TB ať už klasickej nebo SSD, o tom si ještě něco prostuduju, stejně jako o přesnějších rozdílech jednotlivejch řad, kvalitě šasí, atd. ...)
Tož jsem se ti snažil z vlastní 18 leté praxe rozumně poradit, co se na práci hodí, co nikoli. Z tvých příspěvků se snadno dají dovodit závěry. Takže pokud máš potřebu někoho urážet, tak si řiť polib. (wallbash)
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

Už mají P51 :D
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
anydraj
Aktivista
Příspěvky: 1408
Registrován: 27 črc 2006, 07:05
Bydliště: Island

Příspěvek od anydraj »

Dell 6230, kovovej, vykonej, malej.
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

anydraj: díky za další tip ;-)

HanZ: Jo i ty krámy jsem bral, ale to s ligou, tušením a ELMkem bylo spíš z tvý strany urážlivý a hlavně nahrávka na smeč, tak se nečerti, že jsem jí nepohrdl ;-)
edit: Jo a docela zajímavej poznatek je např. to, že v tom starším Inspironu je HDD přišroubovanej zespoda přímo k obalu/case, to mě docela překvapilo (to i to moje HPčko to má v takových "krychlových silentblocích") - neví někdo jak to maj ty další řady (asi hlavně Latitude)? Popř. ty IBMka? Event. uložení v tý šachtě (místo mechaniky)? Díky

váha: a v nejvyšší palbě i přes kilo, no neber to :-D To už bych se bál ho i vytáhnout z brašny (rofl)
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32

Příspěvek od HanZ »

Je nějaký racionální důvod, proč se stále upínáš k HDD?
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

Dobrá otázka, sám bych si na ní měl odpovědět... Možná jsem jen "konzerva" věřící stále víc plotnám co se trvanlivosti týče. Třeba mě něco přesvědčí, že má smysl dát (víc jak) desítku jen za SSD (/-čka...), ale zatím jsem spíš pro větší objemy dat na plotnách (ač co si budem povídat - čím "zhuštěnější", tím míň se dá mluvit o bitelnosti ... ). Budu si o tom muset asi ještě něco prostudovat ... Přemejšlel jsem o i RAIDu, apod., ale až tak to hrotit asi nebudu...
pašíkombi AFN B597
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“