Galaxy 1.8 tdci 92kw špatně chytá

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
litterpool
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 31 pro 2007, 13:01
Bydliště: Plzeň

Galaxy 1.8 tdci 92kw špatně chytá

Příspěvek od litterpool »

Zdravím potřeboval bych poradit. Zlobí mi má 1.8 tdci. Ráno přijdu a není boha to nastartovat. Nakonec asi na osmý pokus chytí. Je to takové že točí a jak by chtěl chytit tak hned zhasne.

Diagnostika hlásí závady p0089 a p0988. Chyba tlaku paliva a vysoký tlak paliva.

Dal jsem na místní rady a vyměnil palivový filtr, dal jsem rovnou i novou přívodní hadici k němu, kam sem přidal balónek, a i hadici k čerpadlu novou. Takže si troufnu říct že nafta nepadá.

Dal jsem také nové žhavící svíčky.

Díval jsem se na kabeláž ventilů na čerpadle a ke OK.

Máte prosím někdo návod, nebo postup, jak ověřit že ty čidla jsou opravdu v háji?

Nebo ještě mi napadá Egr, ten by to nemohl dělat?

Děkuji za tipy 😉
Mirekdoda
Sběrač informací
Příspěvky: 25
Registrován: 18 bře 2013, 15:05
Bydliště: Pardubice

Re: Galaxy 1.8 tdci 92kw špatně chytá

Příspěvek od Mirekdoda »

litterpool:
co se týče malého a velkého tlaku paliva, ověření čidel, tam moc neporadím.
K dotazu ohledně EGR ventilu. Pokud při startování, kdy má být zavřený a těsnit, zůstane z nějakého důvodu pootevřený, motor si přisává vzduch z výfuku. Záleží na tom, jak moc je EGR ventil pootevřený. Čím více, tím více vzduchu z výfuku si nasaje. A tím méně ho proteče přes váhu vzduchu. Pak ŘJ nemá správné info o množství nasátého vzduchu. Pootevřený EGR ventil může být příčinou špatného startování, v krajním případě nenastartuješ vůbec.
----------------------------------------------------------
Mod: to fakt upozorňuješ na koho reaguješ?
Pokud nezvedám telefon, řídím letadlo.
litterpool
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 31 pro 2007, 13:01
Bydliště: Plzeň

Re: Galaxy 1.8 tdci 92kw špatně chytá

Příspěvek od litterpool »

Díky moc za radu. Co se týká tohoto motoru, tak údajně mu nevadí, když se EGR zaslepí. Tak když to zkusím a zlepší se to, tak by mohla být odhalena závada 😉
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Galaxy 1.8 tdci 92kw špatně chytá

Příspěvek od roman1648 »

S tím nepočítej...
Tlak paliva nenabíhá kvůli některému vstřiku/vstřikům KO nebo problému ve vysokotlakém čerpadle
U tohoto motoru je základ pořádná baterka a starter, kolik to má otáček při startu a jak rychle se tlak v railu posbírá než to chytne? Tím je potřeba začít...
litterpool
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 31 pro 2007, 13:01
Bydliště: Plzeň

Re: Galaxy 1.8 tdci 92kw špatně chytá

Příspěvek od litterpool »

Máte pravdu, Egr to nebyl. Baterka je úplně nová, startér mi přijde že točí ok. Ale podívám se, zda jsou ve forscan i otáčky.

Tam je nejhorší přijít na to kdy se to stane. Ráno jsem nastartoval na drc, ale odpoledne z práce asi na popáté.

Já mám doma ještě S-max s tím samým motorem, tak jsem zkusil vyměnit regulátor tlaku na čerpadle a takhle budu zkoušet dál.

Myslíte tedy že to budou vstřiky? Má cenu dělat přepadovou zkoušku nebo rovnou na test?

Děkuji
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Galaxy 1.8 tdci 92kw špatně chytá

Příspěvek od roman1648 »

Ráno tzn studené na drc a odpo jak je tepleji problém ?
To se mi nezdá na vstřiky, to by asi dělalo pořád
litterpool
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 31 pro 2007, 13:01
Bydliště: Plzeň

Re: Galaxy 1.8 tdci 92kw špatně chytá

Příspěvek od litterpool »

Ano dneska taky, ráno na drc, a předpokládám že odpoledne to bude zase na popáté...

Jak je to ohrate, tak to taky chytá na drc. Dal jsem novou palivovou hadici s balónem před filtr a taky novou od filtru k čerpadlu. Nový palivový filtr, žhavící svíčky.. Jediné co se objevuje je chyba p0089.
litterpool
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 31 pro 2007, 13:01
Bydliště: Plzeň

Re: Galaxy 1.8 tdci 92kw špatně chytá

Příspěvek od litterpool »

Vždycky to jako skoro chytne chcipne a to samé dokola až to najednou chytí
Odpovědět

Zpět na „Ford“