Vzduchový filtr

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Mr.Tom
Sběrač informací
Příspěvky: 39
Registrován: 18 čer 2007, 18:20
Odpovědi: 0
Bydliště: okr. Šumperk

Vzduchový filtr

Příspěvek od Mr.Tom »

Zdravím,
mám asi hloupou otázku :? k čemu slouží vzduchoví filt, kde jej najdu, jak často ho měnit a jaký význam má sportovní vzducový filtr?
Díky
Seat Toledo 1,9 TDi 66kW
Škoda Octavia 1,9 TDi 96kw
Uživatelský avatar
monty
Přispěvovatel
Příspěvky: 378
Registrován: 02 bře 2006, 23:37
Odpovědi: 0
Bydliště: Sever

Příspěvek od monty »

Máš to v názvu,tato věc filtruje nasávající vzduch do motoru,mění se po cca 60tkm nebo 4 letech a sport. filtr by měl zaručit větší propustnost vzduchu do sacího potrubí než klasika,ale u tvýho motoru myslim zbytečnost.Ciao
Naposledy upravil(a) monty dne 22 led 2008, 21:48, celkem upraveno 1 x.
B3 mTDI , A3 TDI
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10355
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Odpovědi: 0
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Vzduchový filtr slouží k čištění vzduchu od mechanických nečistot, které by při vniknutí do motoru mohly poškodit stěny válců, písty, sedla ventilů a mnoho jiných částí motoru.

Najdeš ho v motorovém prostoru, zpravidla v plastovém či kovovém obalu zvaném air-box či filter-box.

Výměna vložky vzduchového filtru je dána výrobcem daného vozidla a je pokaždé jiná. Některé vozy mají výměnný interval po 10.000 km (Škoda 120), jiné třeba i po 90.000 km (VW Sharan).

Sportovní vzduchový filtr může v některých motorech způsobovat rychlejší plnění do válců motoru a tudíž mírné zvýšení výkonu - má vyšší propustnost.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
zdenace
Aktivista
Příspěvky: 1172
Registrován: 23 led 2006, 22:06
Odpovědi: 0
Bydliště: Přerov

Příspěvek od zdenace »

Doba výměny je určena dle výrobce, ale hlavně po kontrole mechanikem při každé servisní prohlídce!
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1323
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Vysvětleno ti to bylo přímo ukázkově snad jen dodám takovou maličkost, že sportovní filtry se ve většině případech nevyměňují, ale čistí se speciálním roztokem.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“