geometria MOTEX

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mtapaj
Přispěvovatel
Příspěvky: 979
Registrován: 26 led 2007, 23:35
Bydliště: Trstena

geometria MOTEX

Příspěvek od mtapaj »

zohnal som lacno starsiu ziarovkovu geometriu zn motex,,ale chyba mi na nu navod na pouzitie.
Asi viem co a ako ,ale bol by som rad keby mi niekto poslal navod na pouzitie a neake tabulky a pod.....alebo kde to na nete najdem :?
KTS 530 k dispozicii
.....PASSAT B 5,5 96Kw+cca18Kw,AVF 2002-slusny stav aj vybava...:)
renault laguna 2,2td min.90kw..;o) palivo "FRITAK" - exx
Dayco
Přispěvovatel
Příspěvky: 378
Registrován: 24 bře 2006, 17:10
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Dayco »

kááámooo myslim že to mam :)
mtapaj
Přispěvovatel
Příspěvky: 979
Registrován: 26 led 2007, 23:35
Bydliště: Trstena

Příspěvek od mtapaj »

posles mi to????????????
KTS 530 k dispozicii
.....PASSAT B 5,5 96Kw+cca18Kw,AVF 2002-slusny stav aj vybava...:)
renault laguna 2,2td min.90kw..;o) palivo "FRITAK" - exx
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Měl jsem stejný problém. Pracoval jsem na učilišti jako mistr odborného výcviku automechaniků a měl v dílnách mimo jiné i toto zařízení. Rovněž bez návodu.

Napsal jsem mail výrobci a poštou mi návod velmi ochotně poslali prakticky obratem (do týdne), dokonce i s nabídkou aktuálních výrobků jejich společnosti a ceníku.

Mimochodem - tato geometrie je, přestože velmi primitivní, úžasně přesná a má mnoho vymožeností. Umí měřit všechny parametry náprav (příklon, záklon, odklon i sbíhavost), dále posunutí náprav od osy vozidla, zkřížení, trakční úhel a mnoho dalších hodnot. Jen je potřeba se s tím naučit dělat. Ujišťuji Tě, že je to celkem jednoduché.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: geometria MOTEX

Příspěvek od slovacek.milos »

mtapaj píše:zohnal som lacno starsiu ziarovkovu geometriu zn motex,,ale chyba mi na nu navod na pouzitie.
Asi viem co a ako ,ale bol by som rad keby mi niekto poslal navod na pouzitie a neake tabulky a pod.....alebo kde to na nete najdem :?
nevíš náhodou ještě o něčem podobném, taky bych sem tam potřeboval, já to měřím okem a stupně mám na stěně, vypadá to blbě, zatím jsem se neskl a údaje beru třeba z autodat miloš
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: geometria MOTEX

Příspěvek od slovacek.milos »

mtapaj píše:zohnal som lacno starsiu ziarovkovu geometriu zn motex,,ale chyba mi na nu navod na pouzitie.
Asi viem co a ako ,ale bol by som rad keby mi niekto poslal navod na pouzitie a neake tabulky a pod.....alebo kde to na nete najdem :?
nevíš náhodou ještě o něčem podobném, taky bych sem tam potřeboval, já to měřím okem a stupně mám na stěně, vypadá to blbě, zatím jsem se neskl a údaje beru třeba z autodat miloš
mtapaj
Přispěvovatel
Příspěvky: 979
Registrován: 26 led 2007, 23:35
Bydliště: Trstena

Příspěvek od mtapaj »

Marek77 píše:Měl jsem stejný problém. Pracoval jsem na učilišti jako mistr odborného výcviku automechaniků a měl v dílnách mimo jiné i toto zařízení. Rovněž bez návodu.

Napsal jsem mail výrobci a poštou mi návod velmi ochotně poslali prakticky obratem (do týdne), dokonce i s nabídkou aktuálních výrobků jejich společnosti a ceníku.

Mimochodem - tato geometrie je, přestože velmi primitivní, úžasně přesná a má mnoho vymožeností. Umí měřit všechny parametry náprav (příklon, záklon, odklon i sbíhavost), dále posunutí náprav od osy vozidla, zkřížení, trakční úhel a mnoho dalších hodnot. Jen je potřeba se s tím naučit dělat. Ujišťuji Tě, že je to celkem jednoduché.
hmm,,,,nemam ziadny stitok vyrobcu,,,mozes mi dat kontakt na nich???? ;)
KTS 530 k dispozicii
.....PASSAT B 5,5 96Kw+cca18Kw,AVF 2002-slusny stav aj vybava...:)
renault laguna 2,2td min.90kw..;o) palivo "FRITAK" - exx
mtapaj
Přispěvovatel
Příspěvky: 979
Registrován: 26 led 2007, 23:35
Bydliště: Trstena

Re: geometria MOTEX

Příspěvek od mtapaj »

slovacek.milos píše:
mtapaj píše:zohnal som lacno starsiu ziarovkovu geometriu zn motex,,ale chyba mi na nu navod na pouzitie.
Asi viem co a ako ,ale bol by som rad keby mi niekto poslal navod na pouzitie a neake tabulky a pod.....alebo kde to na nete najdem :?
nevíš náhodou ještě o něčem podobném, taky bych sem tam potřeboval, já to měřím okem a stupně mám na stěně, vypadá to blbě, zatím jsem se neskl a údaje beru třeba z autodat miloš
ja som to zohnal od jedneho starsieho mechanika,,,zabalenu v drevenej bedni za 5000 sk,,,,ale este viem o jednej,,,,,ale ma starsie lampy..;o)
KTS 530 k dispozicii
.....PASSAT B 5,5 96Kw+cca18Kw,AVF 2002-slusny stav aj vybava...:)
renault laguna 2,2td min.90kw..;o) palivo "FRITAK" - exx
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
Vejr
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 07 dub 2008, 19:49
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Vejr »

pro ty co chtějí s touhle geometrií dělat připomínám že je nutné mít podlahu v dílně dokonale ve váze, každá odchylka se projeví na nesprávně seřízeném autě. Z tohodle důvodu jsem jí dal pryč.
Aro 243 TD
rami
Aktivista
Příspěvky: 1622
Registrován: 28 zář 2006, 16:17
Bydliště: karvinsko

Příspěvek od rami »

ma tedy nekdo ten navod jeste a poskytne ?
Okta combi Tdi 66Kw Elegance, MR 02, ALH, 297 614 km
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“