dotaz maxidot

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

maras
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 24 lis 2010, 12:20

dotaz maxidot

Příspěvek od maras »

Zdravím všechny,

nejsem si jis,zda,to patří do této sekce, pokud ne, tak se velice omlouvám. Dneska jsem si konečně udělal čas a podívl se na podrobnější funkce vozu.(O2 po faceliftu) Chci se zeptat v nabídce maxidotu v nastavení "komfort" je volba cestovní režim. Po zapnutí se na pár vteřin rozbliká kontrolka žárovky a jinou změnu nikde nepozoruji. V návodu jsem o této volbě nic nenašel. Neví někdo v čem je rozdíl při zapnutém/vypnutém cestovním režimu? a ještě je tam něco jako DPC (nebo nějaká jiná 3 písmena, teď už nevím) a cosi o hlasitosti v zadu(tak asi to bude něo s audiem, ale co?

Předem dík všem za reakce.
Octavia III combi 2014 2.0 TDI
Uživatelský avatar
Rider.23
Aktivista
Příspěvky: 1453
Registrován: 15 úno 2010, 13:48
Bydliště: Miroslav

Re: dotaz maxidot

Příspěvek od Rider.23 »

maras píše:Zdravím všechny,

nejsem si jis,zda,to patří do této sekce, pokud ne, tak se velice omlouvám. Dneska jsem si konečně udělal čas a podívl se na podrobnější funkce vozu.(O2 po faceliftu) Chci se zeptat v nabídce maxidotu v nastavení "komfort" je volba cestovní režim. Po zapnutí se na pár vteřin rozbliká kontrolka žárovky a jinou změnu nikde nepozoruji. V návodu jsem o této volbě nic nenašel. Neví někdo v čem je rozdíl při zapnutém/vypnutém cestovním režimu? a ještě je tam něco jako DPC (nebo nějaká jiná 3 písmena, teď už nevím) a cosi o hlasitosti v zadu(tak asi to bude něo s audiem, ale co?

Předem dík všem za reakce.
tak PDC je zkratka od park-distanc-control, neboli od parksenzorů... Pravděpodobně půjde o hlasitost pípání při jeich provozu ;)
to druhé nevím...
BMW e60 525d 2993ccm 145kW FL 2007- moje nová láska :punk: ...
BMW e46 320d 110kW Sport Edition 2004- nádherné vzpomínky...
Historie-Favorit,Uno 1.3D,Pony,Rover 414i,Panda 1.2i,Stilo 1.9M-JTD,Sorento,Mondeo 2.0LPG
maras
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 24 lis 2010, 12:20

Re: dotaz maxidot

Příspěvek od maras »

Rider.23 píše:
maras píše:Zdravím všechny,

nejsem si jis,zda,to patří do této sekce, pokud ne, tak se velice omlouvám. Dneska jsem si konečně udělal čas a podívl se na podrobnější funkce vozu.(O2 po faceliftu) Chci se zeptat v nabídce maxidotu v nastavení "komfort" je volba cestovní režim. Po zapnutí se na pár vteřin rozbliká kontrolka žárovky a jinou změnu nikde nepozoruji. V návodu jsem o této volbě nic nenašel. Neví někdo v čem je rozdíl při zapnutém/vypnutém cestovním režimu? a ještě je tam něco jako DPC (nebo nějaká jiná 3 písmena, teď už nevím) a cosi o hlasitosti v zadu(tak asi to bude něo s audiem, ale co?

Předem dík všem za reakce.
tak PDC je zkratka od park-distanc-control, neboli od parksenzorů... Pravděpodobně půjde o hlasitost pípání při jeich provozu ;)
to druhé nevím...
supr,dík, aspoň za to
Octavia III combi 2014 2.0 TDI
maras
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 24 lis 2010, 12:20

Příspěvek od maras »

hoši,pište,pište,fakt by mě zajímalo, co je to ten cestovní režim. A ještě jsem si vzpoměl, že tám mám položku natáčení světlometů (má to xenony) v souvislosti s tím bych se chtěl ještě zeptat, když startujete auto taky vám nejdříve vyjedou světla nahoru, pak dolů, pak od sebe(do stran) pak k sobě(že se překříží) pak zpátky a pak ještě nahoru? Je to diskotéka jak prase (rofl) (rofl)
Octavia III combi 2014 2.0 TDI
Uživatelský avatar
Rider.23
Aktivista
Příspěvky: 1453
Registrován: 15 úno 2010, 13:48
Bydliště: Miroslav

Příspěvek od Rider.23 »

maras píše:hoši,pište,pište,fakt by mě zajímalo, co je to ten cestovní režim. A ještě jsem si vzpoměl, že tám mám položku natáčení světlometů (má to xenony) v souvislosti s tím bych se chtěl ještě zeptat, když startujete auto taky vám nejdříve vyjedou světla nahoru, pak dolů, pak od sebe(do stran) pak k sobě(že se překříží) pak zpátky a pak ještě nahoru? Je to diskotéka jak prase (rofl) (rofl)
No to je u natáčecích světlometů asi potřeba, jde o to, že si pokaždé hledaj výchozí (základní) pozici, aby neoslňovaly... Normálně, když máš xenony, tak to dělá při startu jen dolů a nahoru a do ideální pozice podle senzorů náklonu, ale když máš i natáčecí světlomety, tak musí aj do stran aby nesvítili do zatáčky ikdyž jedeš rovně (noteeth) ....
BMW e60 525d 2993ccm 145kW FL 2007- moje nová láska :punk: ...
BMW e46 320d 110kW Sport Edition 2004- nádherné vzpomínky...
Historie-Favorit,Uno 1.3D,Pony,Rover 414i,Panda 1.2i,Stilo 1.9M-JTD,Sorento,Mondeo 2.0LPG
maras
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 24 lis 2010, 12:20

Příspěvek od maras »

Rider.23 píše:
maras píše:hoši,pište,pište,fakt by mě zajímalo, co je to ten cestovní režim. A ještě jsem si vzpoměl, že tám mám položku natáčení světlometů (má to xenony) v souvislosti s tím bych se chtěl ještě zeptat, když startujete auto taky vám nejdříve vyjedou světla nahoru, pak dolů, pak od sebe(do stran) pak k sobě(že se překříží) pak zpátky a pak ještě nahoru? Je to diskotéka jak prase (rofl) (rofl)
No to je u natáčecích světlometů asi potřeba, jde o to, že si pokaždé hledaj výchozí (základní) pozici, aby neoslňovaly... Normálně, když máš xenony, tak to dělá při startu jen dolů a nahoru a do ideální pozice podle senzorů náklonu, ale když máš i natáčecí světlomety, tak musí aj do stran aby nesvítili do zatáčky ikdyž jedeš rovně (noteeth) ....
jo,jo, tomu rozumím, ale myslel jsem si, že do oktávek natáčecí světlomety nedávali, že je to jen u superbů
Octavia III combi 2014 2.0 TDI
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1367
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Ten cestovní režim taky souvisí s xenama. Použiješ ho třeba až pojedeš do Japonska (noteeth) Slouží k nastavení světel pro levostranný provoz, změna světel např. při jízdě v GB ;)
Člověk se pořád učí.
maras
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 24 lis 2010, 12:20

Příspěvek od maras »

šulda píše:Ten cestovní režim taky souvisí s xenama. Použiješ ho třeba až pojedeš do Japonska (noteeth) Slouží k nastavení světel pro levostranný provoz, změna světel např. při jízdě v GB ;)
Jeví se mi to trochu jako kraina ale vzhledem k tomu, že při přeputí resp. zapnutí toho cestovního režimu zablikala kontrolka žárovek, tak to si fakt bude souviset s těma světlama.


takže dík za objasnění
Octavia III combi 2014 2.0 TDI
Uživatelský avatar
Rider.23
Aktivista
Příspěvky: 1453
Registrován: 15 úno 2010, 13:48
Bydliště: Miroslav

Příspěvek od Rider.23 »

[/quote]

jo,jo, tomu rozumím, ale myslel jsem si, že do oktávek natáčecí světlomety nedávali, že je to jen u superbů[/quote]

Taky o tom nevím, že by se tam dávaly natáčecí světla, ale nevidím jinej důvod, proč by se měly natáčet do stran...
Naposledy upravil(a) Rider.23 dne 28 úno 2011, 12:48, celkem upraveno 1 x.
BMW e60 525d 2993ccm 145kW FL 2007- moje nová láska :punk: ...
BMW e46 320d 110kW Sport Edition 2004- nádherné vzpomínky...
Historie-Favorit,Uno 1.3D,Pony,Rover 414i,Panda 1.2i,Stilo 1.9M-JTD,Sorento,Mondeo 2.0LPG
maras
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 24 lis 2010, 12:20

Příspěvek od maras »

Rider.23 píše:
maras píše:
Rider.23 píše: No to je u natáčecích světlometů asi potřeba, jde o to, že si pokaždé hledaj výchozí (základní) pozici, aby neoslňovaly... Normálně, když máš xenony, tak to dělá při startu jen dolů a nahoru a do ideální pozice podle senzorů náklonu, ale když máš i natáčecí světlomety, tak musí aj do stran aby nesvítili do zatáčky ikdyž jedeš rovně (noteeth) ....
jo,jo, tomu rozumím, ale myslel jsem si, že do oktávek natáčecí světlomety nedávali, že je to jen u superbů
Taky o tom nevím, že by se tam dávaly natáčecí světla, ale nevidím jinej důvod, proč by se měly natáčet do stran...
asi tam ty natáčečky fakt budou-zkusím zjistit ve škoda servisu, každopádně dík
Octavia III combi 2014 2.0 TDI
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1367
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Tak sem se prokousal těma vašima nesmyslnýma citacema :blbe: Ste tu dva a perete sem tripl kripl mega sajrajt :roll: Pokud se ti to zdá jako kravina tak se neptej tady a jdi rovnou do škodovky nebo napiš jim (LOL)
Člověk se pořád učí.
maras
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 24 lis 2010, 12:20

Příspěvek od maras »

šulda píše:Tak sem se prokousal těma vašima nesmyslnýma citacema :blbe: Ste tu dva a perete sem tripl kripl mega sajrajt :roll: Pokud se ti to zdá jako kravina tak se neptej tady a jdi rovnou do škodovky nebo napiš jim (LOL)
:D čti pořádně, jsem říkal, že to tak asi bude- vzhledem k tomu, že zabliká kontrolka žárovek, aaa ve škodovce se zeptám jak tam budu- kulitomu tam jezdit nebudu, není to zas tak nic důležitého, jen mne to zajímalo, toď vše
Octavia III combi 2014 2.0 TDI
Uživatelský avatar
Rider.23
Aktivista
Příspěvky: 1453
Registrován: 15 úno 2010, 13:48
Bydliště: Miroslav

Příspěvek od Rider.23 »

šulda píše:Tak sem se prokousal těma vašima nesmyslnýma citacema :blbe: Ste tu dva a perete sem tripl kripl mega sajrajt :roll: Pokud se ti to zdá jako kravina tak se neptej tady a jdi rovnou do škodovky nebo napiš jim (LOL)
Nevím, co tě žere, šuldo (LOL) , tak to nečti, když se ti nechce rolovat až na konec... (hm)
BMW e60 525d 2993ccm 145kW FL 2007- moje nová láska :punk: ...
BMW e46 320d 110kW Sport Edition 2004- nádherné vzpomínky...
Historie-Favorit,Uno 1.3D,Pony,Rover 414i,Panda 1.2i,Stilo 1.9M-JTD,Sorento,Mondeo 2.0LPG
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1367
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

maras: Neboj číst umím, to byla reakce na kravinu 8)
Žere mě to že sem chodím z 90% z telefonu, jenže spousta lidí holt nemyslí :idea:
Edit: No ale koukám teď i jinde že tady na fóru je asi normální zasrat vlákno citací v citaci s citací v citaci s citací v citaci...... :roll: To už s rolováním opravdu nemá nic společnýho (LOL)
Člověk se pořád učí.
maras
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 24 lis 2010, 12:20

Příspěvek od maras »

šulda píše:maras: Neboj číst umím, to byla reakce na kravinu 8)
Žere mě to že sem chodím z 90% z telefonu, jenže spousta lidí holt nemyslí :idea:
Edit: No ale koukám teď i jinde že tady na fóru je asi normální zasrat vlákno citací v citaci s citací v citaci s citací v citaci...... :roll: To už s rolováním opravdu nemá nic společnýho (LOL)

šuldo sakra, řešíš tady, že tu lidi řeší kraviny a tak se mi zdá, že jedinej, kdo tu řeší kraviny seš tady ty- nic ve zlém, ale je to tak. A teď mi dovol, abych tuto debatu o hovně již ukončil, dík.
Octavia III combi 2014 2.0 TDI
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“