Audi A3 2016, 2.0 TDI 135kW CUNA častá regenerce DPF

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
MartinPecl
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 06 pro 2023, 20:53

Audi A3 2016, 2.0 TDI 135kW CUNA častá regenerce DPF

Příspěvek od MartinPecl »

Zdravím, mám problém se svým dpfkem
Audi A3 2016, 2.0 TDI 135kW CUNA, 245k najeto
  • oil ash: 63g
  • diff. pressure na volnoběh za studena po regeneraci: 8hPa
Auto regeneruje poslední dobou čím dál častěji, regenerace trvají cca 17-20 minut, regeneruje každých 70-80km, teplot dpfko dosahuje tak jak by mělo (650 Celsia). Taky mi nepřijde že by bylo zaplněné dpfko natolik, že by potřebovalo vyčistit, ale možná se pletu :)
  • Chyby ve VCDS to nepíše žádné.
  • Do auta leju VIF, ale i když jsem projel 3 nádrže bez něj, tak se nic nezměnilo
  • Přijde mi že hodně rychle přibývá soot mas measured.
  • Auto spouští regeneraci v momentě kdy dosáhne soot mass calc. hodnoty cca 24g.
  • Po regeneraci soot mas calc/measured spadnou na 6-7 g.
  • I když jedu někam daleko - 300km v kuse - tak to regeneruje co 70-80 km.
  • S autem jezdím celou dobu co ho mám stejně. Jsou to sice kratší jízdy, ale vždycky když zapne regenerace, tak to jedu projet.
  • Dlouhou dobu byli regenerace každých 300km přibližně, což jsem si říkal že je relativně normální, ale za poslední 2-3 měsíce se to extrémně zkrátilo
Přikládám foto hodnot z VCDS které jsou asi 10-15km před regenerací
Obrázek

Mohl bych vás poprosit o radu co s tím? Resp. jak zjistit v čem by mohla být chyba? Nebo je to způsobené velkým zanesením a stačí to pouze nechat vyčistit?

Mám vcds diagnostiku, takže mohu zjistit dodatečné info / nějaké testy udělat

Předem děkuji za jakékoliv užitečné informace a omlouvám se pokud jsem něco napsal špatně, jsem na tomhle fóru první den :)
Naposledy upravil(a) šulda dne 29 pro 2023, 08:25, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu.
marfan
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 25 lis 2013, 21:26

Re: Audi A3 2016, 2.0 TDI 135kW CUNA častá regenerce DPF

Příspěvek od marfan »

Vycistit DPF a bude pokoj.

Na Seat Leon s rovnakým motorom pri 270tkm som mal to isté regenerácie každých 70-90km. Akurát difernečne tlaky jasne ukazovali, že to DPFko je plné.

Po vyčistení regeneruje od 400-750km a všetko je OK.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“