Da sa cervena nafta prefarbit?

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Uživatelský avatar
ozi
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 26 úno 2007, 08:30
Bydliště: Topolcany, Nitra, Slovenska Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozi »

Petr H. píše:
MareC3k píše:So slnkom to mam otestovane.. funguje to na 100% len je babracka prelievat to do flias a nechat vystavene na slnku cca 4-7 dni.. len musi byt pekne slnecno :) a cervena vybledne na taku tmavsiu zltu :)
(crazy) tak to najej do demižonu a nech to tam stát o pár dní víc ne???

Jinak když je zde citovaný ten zákon, nepíše se v něm také jaký je za to postih? A jak by postupovali, kdyby ti našli v nádrži jedlý olej? Příp. to je slovenský zákon? existuje nějaký podobný v čechách?

Nebude tedy nakonec nejlepší ta úprava nádrže, případně použípat pomocnou nádrž a ventily??? Je jasné že bez žádného rizika a námahy to asi nepůje. Mimochodem kolik ta nafta stojí?

na vacsinu otazok neviem odpovedat, ale na jednu ano je lacnejsia tak o 5 az 6 Sk za liter....tu u nas v SR
Clio 1991 1.9 D Lucas CAV od 15.4.2007 2x Peveko, oventrop Afriso Flow Control, vymenniky Alu 24 a 30 dosiek, nafta v nerez 25 l, manualne ovladanie spinacov ventilov
RO
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 04 bře 2007, 03:04

červená nafta

Příspěvek od RO »

Ak si dobre pamätám, niekde som čítal, že pokuta sa pohybuje v sto tisícoch a v niektorých štátoch okolo zhabú i vozidlo.
Xonik
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 07 srp 2007, 10:48

červená nafta

Příspěvek od Xonik »

A nemáte někdo nějaký ten desetilitr červené nafty nebo i extra lehkého topného oleje na prodej ? Kdekoliv na moravě
Rudolf Diesel
Přispěvovatel
Příspěvky: 109
Registrován: 14 říj 2006, 08:36
Bydliště: Pilsen; Czech republic

Příspěvek od Rudolf Diesel »

MareC3k píše:Skus ju dat do plastovej flase a nechaj ju na priamom slnku 2-3 dni... stane sa zaaazrak ;) vyskusane
Zázrak, kámo zázrak (LOL) :D
Audi A6 2.5TDI, 103kW, r.v.1995
(Citroën C15 1.8D,r.v.1997,arbeit-CAR)
Uživatelský avatar
ozi
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 26 úno 2007, 08:30
Bydliště: Topolcany, Nitra, Slovenska Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozi »

Rudolf Diesel píše:
MareC3k píše:Skus ju dat do plastovej flase a nechaj ju na priamom slnku 2-3 dni... stane sa zaaazrak ;) vyskusane
Zázrak, kámo zázrak (LOL) :D
a teraz si zo nalej do auta, zastav pred autom colnej spravy a zamachruj nach Ta preveria ;-)))

mozme sa stavit o velku flasu whisky na lafete ze Ta dostanu ;)
Clio 1991 1.9 D Lucas CAV od 15.4.2007 2x Peveko, oventrop Afriso Flow Control, vymenniky Alu 24 a 30 dosiek, nafta v nerez 25 l, manualne ovladanie spinacov ventilov
Uživatelský avatar
skoda405
Přispěvovatel
Příspěvky: 345
Registrován: 25 led 2006, 00:11
Bydliště: PD

Příspěvek od skoda405 »

ozi píše:
Petr H. píše:
MareC3k píše:So slnkom to mam otestovane.. funguje to na 100% len je babracka prelievat to do flias a nechat vystavene na slnku cca 4-7 dni.. len musi byt pekne slnecno :) a cervena vybledne na taku tmavsiu zltu :)
(crazy) tak to najej do demižonu a nech to tam stát o pár dní víc ne???

Jinak když je zde citovaný ten zákon, nepíše se v něm také jaký je za to postih? A jak by postupovali, kdyby ti našli v nádrži jedlý olej? Příp. to je slovenský zákon? existuje nějaký podobný v čechách?

Nebude tedy nakonec nejlepší ta úprava nádrže, případně použípat pomocnou nádrž a ventily??? Je jasné že bez žádného rizika a námahy to asi nepůje. Mimochodem kolik ta nafta stojí?

na vacsinu otazok neviem odpovedat, ale na jednu ano je lacnejsia tak o 5 az 6 Sk za liter....tu u nas v SR
No som pocul ze ked to zozenies od traktoristu tak je cena lepsia 20 SK za liter a co viem tak vy v cechach zatial naftu na zemnedelske ucely este nefarbite ale unia vas do toho tlaci...
toledo sport TDI PD upravy rok2009:kat off.
opel astra TDS


Yamaha FZ6S
Golďák
Přispěvovatel
Příspěvky: 88
Registrován: 05 srp 2007, 16:58
Bydliště: Znojmo

Re: červená nafta

Příspěvek od Golďák »

RO píše:Ak si dobre pamätám, niekde som čítal, že pokuta sa pohybuje v sto tisícoch a v niektorých štátoch okolo zhabú i vozidlo.
Mám vlastní zkušenost.Chytli mě rakušáci s červenou naftou f kufru,odsáli trochu z nádrže,udělali test a přišlo mě to na 2700 éček a byl sem rát že mi nezabavily auto,tenkrát ještě Toyotu LC80 (wallbash) (LOL)
stevo
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2008, 09:43

Příspěvek od stevo »

zdravim, tak co ja viem najskor vam prilozia ten papierik k vyfuku a ked sa im zafarbi tak ako ma potom vam vytiahnu naftu z nadrze, a ak niekto vie teda tie sankcie a pokuty za tu naftu napiste... a pracujem v chemickom priemysle ale teda vrodeny chemik nie som ale skusam skusam a zatial nic poradte, musi to ist odfarbit jednou latkou je to obycajne farbivo
stevo
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2008, 09:43

Příspěvek od stevo »

a co sa tyka toho zaspinenia od cervenej nafty, tak z vlastnej skusenosti som minul c.naftu do rezervy a takym istym sposobom som dolial 3x20 l bielej nafty a z odkalovacieho sroba na filtri isla cistucka cista nafta, zaver...staci 60 litrov a vsetko je ok!!! (hm) no uz len ako ju odfarbit
pajda
Přispěvovatel
Příspěvky: 680
Registrován: 25 lis 2007, 11:26

Příspěvek od pajda »

A jak je to za hranicema s jízdou na RO
Uživatelský avatar
ozi
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 26 úno 2007, 08:30
Bydliště: Topolcany, Nitra, Slovenska Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozi »

jedine co by sa dalo spravit je do nadrze v kufri dat cervenu a do normalnej nadrze tankovat klasicku naftu, ak by aj colnaci spravili kontrolu a odsali naftu z normalnej nadrze, tak by nic nezistili, lebo od cervenej by bol spinavy len okruh v motore a vedenie zo zadnej nadrze, takze to si myslim ze je jedina schodna cesta "uprava" auta, stacil by jeden trojcestny ventil, nadrz a par hadic
Clio 1991 1.9 D Lucas CAV od 15.4.2007 2x Peveko, oventrop Afriso Flow Control, vymenniky Alu 24 a 30 dosiek, nafta v nerez 25 l, manualne ovladanie spinacov ventilov
stevo
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2008, 09:43

Příspěvek od stevo »

ono je to mozne ale mysllim si ze ked colnici zistia z vyfuku c.naftu tak asi suk tiez ludia a vedia rozmyslat tak ako ten co tu naftu ma a chce ju zamaskovat,toto by bolo super keby nemeraju tym papierikom ale len vytahuju
stevo
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2008, 09:43

Příspěvek od stevo »

no hosi ako to je s tou naftou nech sa pohneme dalej :)
Uživatelský avatar
ozi
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 26 úno 2007, 08:30
Bydliště: Topolcany, Nitra, Slovenska Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozi »

moj prvy prispevok v tomto vlakne dava odpoved na vsetky otazky, precitaj si ho, ostatne riesi uz len dosledky, ale cervena nafta sa prefarbit neda, lebo farba je len doplnok, pozri si to a pochopis...
Clio 1991 1.9 D Lucas CAV od 15.4.2007 2x Peveko, oventrop Afriso Flow Control, vymenniky Alu 24 a 30 dosiek, nafta v nerez 25 l, manualne ovladanie spinacov ventilov
stevo
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2008, 09:43

Příspěvek od stevo »

moc sa mi nechce verit ze sa to farbivo neda odfarbit ved je to len obycajna prisada nieco co tam dali potom ako ta nafta bola vyrobena, nie ze tu naftu taku vyrobili to by bolo ine. a u nas sa takato nafta predava od 20 do 23 ale u nas stoji nafta uz 40 sk
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“