pomoc!povymene podtlak.hadicek a tesneni tlak.hadice nejede

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
djgas
Sběrač informací
Příspěvky: 26
Registrován: 20 dub 2013, 19:36
Bydliště: Hr.Králové

pomoc!povymene podtlak.hadicek a tesneni tlak.hadice nejede

Příspěvek od djgas »

Zdravím, chtěl jsem udělat něco pro své auto-vyměnil jsem 2 podtlakové hadičky-od baňky reg.turba k N75 a od chcípací klapky k trubičcce vedle airboxu.Dále jsem vyměnil těsnící kroužek na hadici intercooleru u vstupu k EGR(teklo dost oleje ven).Nyní auto moc nejede tzn.od 1800-2000 začne znatelně syčet a kolísá výkon-jakoby prokluzovala spojka.překontroloval jsem všechny spoje co jsem měl rozdělané, dal jsem zpět původní hadičky-bez účinku, myslel jsem si, že mám špatné těsnění na té hadici intercooleru,tak jsem dnes běžel do VW pro nové, také nic, co to může být?Když odpojím podtlak k EGR tak je syčení znatelně menší když odpojím podtlak k baňce turbo syčení ustane i kolísání výkonu,ale auto se pak logicky chová jako SDI.VAG je bez závad, LOG se mi nepodařilo udělat protože mi nějak blbne kabel...
Podotknu, že se jedná o VW Passat 1,9TDi PD 96kW, AWX
Teď jsem byl ještě kontrolovat komplet sací potrubí, nic jsem nenašel-prasklá hadice,apod...jen se mi zdá poměrně volná tlaková hadice od intercooleru k EGR...i když jsem do ní dal správné těsnění a drží ji pružina či jak to nazvat...?

Předem díky za rady, nechce se mi s tím běžet do servisu,ale kdyby měl někdo tip kolem HK.....
VW Caddy 2,0TDI r.v.2008
Uživatelský avatar
davemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 694
Registrován: 06 srp 2010, 19:31
Bydliště: OVA-Zabřeh

Příspěvek od davemo »

nasadil jsi dobře tu hadici u toho ic
Seat toledo rv04 66kw rotačka
Uživatelský avatar
davemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 694
Registrován: 06 srp 2010, 19:31
Bydliště: OVA-Zabřeh

Příspěvek od davemo »

první se nasadí tá segerovka nebo ta závlačka a do toho nacvakneš tu hadici Já jsem se na tom taky jednou vyškolil :D :D :D
Seat toledo rv04 66kw rotačka
Sarim
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 12 bře 2009, 20:22

Re: pomoc!povymene podtlak.hadicek a tesneni tlak.hadice nej

Příspěvek od Sarim »

djgas píše:Zdravím, chtěl jsem udělat něco pro své auto-vyměnil jsem 2 podtlakové hadičky-od baňky reg.turba k N75 a od chcípací klapky k trubičcce vedle airboxu.Dále jsem vyměnil těsnící kroužek na hadici intercooleru u vstupu k EGR(teklo dost oleje ven).Nyní auto moc nejede tzn.od 1800-2000 začne znatelně syčet a kolísá výkon-jakoby prokluzovala spojka.překontroloval jsem všechny spoje co jsem měl rozdělané, dal jsem zpět původní hadičky-bez účinku, myslel jsem si, že mám špatné těsnění na té hadici intercooleru,tak jsem dnes běžel do VW pro nové, také nic, co to může být?Když odpojím podtlak k EGR tak je syčení znatelně menší když odpojím podtlak k baňce turbo syčení ustane i kolísání výkonu,ale auto se pak logicky chová jako SDI.VAG je bez závad, LOG se mi nepodařilo udělat protože mi nějak blbne kabel...
Podotknu, že se jedná o VW Passat 1,9TDi PD 96kW, AWX
Teď jsem byl ještě kontrolovat komplet sací potrubí, nic jsem nenašel-prasklá hadice,apod...jen se mi zdá poměrně volná tlaková hadice od intercooleru k EGR...i když jsem do ní dal správné těsnění a drží ji pružina či jak to nazvat...?

Předem díky za rady, nechce se mi s tím běžet do servisu,ale kdyby měl někdo tip kolem HK.....
Kde kupujete podtlakove hadicky? Jsem koupil v prondo 3,5x2 a jsou trochu silnejsi po obvodu a je taky dost slozite je navleknout a jeste se potom dost ta tkanina nakonci trepi nevypada to moc pekne :) , da se to necim namaznout aby to slo lepe, treba mydlem nebo cim? Uklepala se mi podtlakova hadicka u toho cidla(na drzacku hadicky co vede vzduch od IC) co je sipka, co to je za cidlo? Klepe se tam ale nevypada, ze by slo nejak lepe upevnit jsou tam 2 srouby na drzak, ale na ten spodni jsem se fajfkou imbusem nedostal, jde to nejak dotahnout aby se mi to neklepalo a znova neprodrelo? Obrázek
Uživatelský avatar
davemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 694
Registrován: 06 srp 2010, 19:31
Bydliště: OVA-Zabřeh

Příspěvek od davemo »

nejlépe org. v seatu škodovce u nás v Ostravě jezdím pro org díly do Hellera objednávací č. N 020 282 1 5x3 cena 376kč objednávka po 5M
N 020 353 27 3,5x2 cena197kč 5metru
Seat toledo rv04 66kw rotačka
Uživatelský avatar
davemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 694
Registrován: 06 srp 2010, 19:31
Bydliště: OVA-Zabřeh

Příspěvek od davemo »

to ovládá tu banku podtlaku u egru pro komfort zdechnutí zrovna dnes jsem to vše měnil 8) ten ventil je tam nasazený nacvaklý s tím imbusem bys dotáhl jenom ten plech držak na čem je ten ventil
Seat toledo rv04 66kw rotačka
Sarim
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 12 bře 2009, 20:22

Příspěvek od Sarim »

davemo píše:to ovládá tu banku podtlaku u egru pro komfort zdechnutí zrovna dnes jsem to vše měnil 8) ten ventil je tam nasazený nacvaklý s tím imbusem bys dotáhl jenom ten plech držak na čem je ten ventil
tak to znamena ze to tam je asi nejaky volny na tom plechu, to by nemelo byt ne? Kvuli ty vuli se to tam uklepalo

Proc si to menil, co to zapricinilo za problem?

Jak menite ty hadicky na blbe pristupnych mistech? Treba u tohodle ventilu to jde rukou strasne blbe nasadit...
Uživatelský avatar
davemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 694
Registrován: 06 srp 2010, 19:31
Bydliště: OVA-Zabřeh

Příspěvek od davemo »

sundáš ventil vyměníš hadičky a je to nejlepší je vždy jednu vyndat ustřihnout a dát zpět všechny vyměníš z vrchu jednu co jde dolů do banky k turbu musíš pod auto
Seat toledo rv04 66kw rotačka
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“