vymena silentbloku v napravnici

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 580
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Příspěvek od exiter »

takze jsem měnil silentbloky do napravnice Octavia I (r.v.1999, 300tis km a gumy zpuchřelé a popraskané):
- auto na heveru
- napravnice musi ven, aspon si nedovedu predstavit to delat na aute:(
- řešil jsem těhlice takže o to lepší přístup
- ven musí: ramena, uložení motoru
- povolit držák výfuku, řízení a stabilizátor
- pak už je přístup k nápravnici- drží 4šrouby 21rozměr, poznačit si uložení
- demontáž/montáž- použil jsem přípravky, co jsou na demontáž/montáž zadního uložení předního ramene u OII (závitová tyč s maticemi, objímka- může být i správný rozměr obalu ložiska z náboje, podložky)
- starý silentbloky jdou ven lehce:-)
- nové (označení viz příspěvek výše, použil jsem Leomfelder á=120Kč) byl celkem porod. Jdou tam hooodně těžko.
Předpoklad: mít dobře vyčištěné lůžko v nápravnici, hladké bez rzi apod. Důkladně namazat jak gumy tak lůžko v nápravnici vazelinou (do kloubů) Dal jsem jí tam fakt hodně (když jsem to jen pomázl, tak to nešlo). Poté na několik pokusů v tom správném směru (myslím to tak, že ta guma má tendenci se příčit) nalisovat. Zde byl problém se zapadnutím celého obvodu hrany silentbloku do lůžka z druhé strany lisování. Nakonec se povedlo
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Kluk šikovnej, takhle se to má dělat.. :)
Já včera měnil na Fabii, to jde ale podstatně lépe..
nepropadat panice...
davico2911
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 08 dub 2022, 02:34

Re: vymena silentbloku v napravnici

Příspěvek od davico2911 »

Zdravim ..chlapaci ..kdyz je v prde... sileblok na napravnici muze delat to ze auto nekdy poplave ...na mem superbu 125kw cbbb ..jsem menil vse opravdu vse ..ulozeni ..tlumic ..pero ..rameny silembloky ..napravy vnitrni i kynetak..gumy ..rizeni a porad plave a co jsem jeste zjistil ze kdyz auto stoji a kouknu na zbihavost tak mam spodni predni obe kola ven takze odklon a nevim s tim jediny co jsem nemenil jsou silembloky na napravnici .. diky za rady ..🤔👌
JARDA2
Přispěvovatel
Příspěvky: 698
Registrován: 08 pro 2006, 11:24

Re: vymena silentbloku v napravnici

Příspěvek od JARDA2 »

kluci neměnil ste někdo to lůžko na trojkovým superbu? automat tdi 110kw. mě to příde že by to na autě mohlo jít. ??
Peugeot Boxer 2,2 HDI Renault Scenic 2,0 DCI Škoda Fabia 1,9 SDI
leguan
Aktivista
Příspěvky: 2020
Registrován: 11 črc 2010, 15:53
Bydliště: pelhřimov

Re: vymena silentbloku v napravnici

Příspěvek od leguan »

u ovce 2 měnim na autě napravnici nesundavam mam origo připravek malinko upraveny trapezovej šroub a jde to tam v poho
Passat CC 2.0 tdi
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“