Stránka 1 z 2
klepe se na volnoběh a nepravidelný chod OII
Napsal: 04 zář 2014, 11:59
od karell
Ahoj lidi,
mám takový problém, u Octavia II motor 2.0 103Kw BKD se na volnoběh klepe motor a jde dost nepravidelně, pán takovýto problém měl, ale měnila se z jistých důvodů převodovka, pak kvůli prasklé hlavě motor (běhěm 5000km) a ted jsem včera měnil dvouhmotu.
Nynější stav je ten jak jsem psal že motor jde nepravidelně na volnoběh a dost se vždy zaklepe. Při studeném motoru se to děje jen chvíli po startu a pak se to srovná, ale při teplém motoru se tak děje neustále!
jedíné co mě napadá že by to mohly dělat vstřiky....ale předchozí motor se choval stejně, ale měl stejný náběh km.
přikládám obrázky z VAGu,
kanál 13 po startu:
kanál 13 při teplém motoru:
stálá závada:
kanál 23:
kanál 23 podruhé:
Tak, má někdo nějaké typy? Je to na vstřiky? mám je vyloupnout? dvouhmota je nová....
Díky z apřípadné rady a pomoci
Karel
Napsal: 04 zář 2014, 13:41
od karell
jinak víko jsem shodil, vačka a vše zvrchu se zdá být ok....
co ty hodnoty vstřiju z kanálu 13 a 23 je to ok bo to stojí za prd??? učim se tak děkuji za každou radu a pochopení jistých neznalostí z mé strany...
děkuji
Napsal: 04 zář 2014, 16:18
od Huml
to vypadá ok, jaká je volnoběžná dávka?
Napsal: 05 zář 2014, 05:43
od karell
podívám se ted hned jak naběhnu do dílny, s tou se vagem nechá něco dělat?
nechci nikoho naštvat jestli mám stupidní otázky ale mám zájem se to naučit....ve škole nám toho bohuže moc nedali

Napsal: 05 zář 2014, 07:40
od MadMar
karell píše:podívám se ted hned jak naběhnu do dílny, s tou se vagem nechá něco dělat?
nechci nikoho naštvat jestli mám stupidní otázky ale mám zájem se to naučit....ve škole nám toho bohuže moc nedali

máš naprostou pravdu, pokračuj v tom dál, stupidní jedinec se pozná podle toho že z tebe bude snažit udělat blbce, shodit před ostatníma, my se nedáme.
Důležité je nenechat se odradit jak zpívá Pepa Nos.
pořád si opakuju Mám na to, Mám na to, Mám na to, a půjde všechno.
já si tohle opakuju k snídani k obědu i k večeři, a vždycky když
něco žeru.
Napsal: 05 zář 2014, 08:09
od karell
děkuji
tak volnoběžná dávka......jestli to dobře chápu tak je asi v toleranci že???
ale co tan počátek vstřiku...? nejsou špatně rozvody???
děkuji!!

Napsal: 05 zář 2014, 09:38
od priwi
Zkus pootočit kolem vačky tak, abys měl ve 4. skupině v posledním políčku ideálně nulu. To je synchronizace kliky s vačkou.
Napsal: 05 zář 2014, 10:55
od karell
no a to druhe poličko ( počatek) je tedy ok? dle te našeptavaci bubliny mi přišlo že asi moc ne...:/ ok zkusim to

dík
Napsal: 05 zář 2014, 11:21
od Maslo23
jj -4.4 je hodne, zkus se dostat neka -1 az 0...
Napsal: 05 zář 2014, 11:24
od Vici
na edc 16???
Napsal: 05 zář 2014, 12:38
od karell
tak vstřiky fajn, s tou synchronizací v kanále 4 v poli 4 jsem pošteloval a je viz obrázek na nule....
vše se zdá být ok jen ten motor by z toho auta vypadl....4sekundy vrní pěkně, pak zachrochtá a zaklepe se....a pak zase...furt dokola.
chlapci ještě naposledy dotaz...ten počátek vstřiku co mám na obrázku z VAGu je ok?
děkuji
Napsal: 05 zář 2014, 13:08
od karell
to zpětný vedení asi neni uplně dobré že?
ale zas že by to takhle rozklepalo motor?

Napsal: 05 zář 2014, 18:27
od DOLPH
egr na zkoušku určitě zaslep,dokáže dělat bordel....
stejně tak odpoj podtlak z N75-nejezdit,jen poslouchej změny...
Napsal: 05 zář 2014, 18:49
od martas.belka
Na edc16 na přípravky nebo -1.5 kanál 0,4.
Napsal: 06 zář 2014, 17:10
od Biimbo
zkusit ten EGR, rozvody na přípravky,vyndat a nechat na stolici vyzkoušet vstřiky, podívat se na sedla, nový gumičky a pořádně dotáhnout podle Elsy,při tom trochu napružit kontakty. A pak hledat dál..