Pozor na zvedáky ! !

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
romanespana
Aktivista
Příspěvky: 2264
Registrován: 29 pro 2011, 19:03
Odpovědi: 1
Bydliště: SPAIN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romanespana »

ja mam stejne nejradsi tenhle, nezabira misto a neprekazi zadny sloupy dverim


Obrázek
launchx431, brain-bee st9000, V-500, 304cz+11.10, VIS 5.0 CZ, VIS 5.0 ES, FES3.6, CDP - 2011.1+2014.2, OP-COM, MPPS v12, MProg3, K-TAG, stroboskop, HANTEK DSO1060, BAKU702B, MLINK-DSP3005, toughbook CF-18, hafo kompiku a cajky od FACOM+WURTH+BERGEN.
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4191
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

lt.kubosh píše:No na rovinu, já bych pod zvedák nevlezl, ani za půl míče. Jakejkoliv.
Nechápu, že když můžou bejt aretace na pitomým posilovacím stroji, tak nechápu, že v tom sloupu nejsou po 10cm otvory na 10ku kulatinu.

Zvedneš auto, zasuneš aretaci a žádnej problém.
u nových zvedáků jsou západky ;)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Mít tam kulatinu, tak tutově ji zapomenu a zdviž zkurvím..Kdysi jsem dělal na zdviži, kde jsem musel při spouštení držet páčku s pojistkou do díry..Samozřejmě se stalo, že člověk zapomněl, že jede dolů a ne nahoru... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3491
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Taky mi jednou žuchnul, ale obyč. malej kapesní hevírek. Nohy sem vytáh z pod auta asi pět minut před pádem. Zezelenal sem, nasadil kolo a jel do prdele.
Oct asv 2000, DieselPower
HonzaXM
Přispěvovatel
Příspěvky: 723
Registrován: 23 kvě 2014, 19:02
Bydliště: Písek

Příspěvek od HonzaXM »

Taky se mi to stalo. Výška cca 120cm, auto jsem spouštěl dolů a najednou tupá rána přes ruku a auto leželo nakloněné na bok, střechou maximálně půl centimetru od sloupu. Být to trochu výš, bylo by po raritce - Xantia Activa 3,0 V6 ve speciální edici. A taky po mně. Týden jsem nemohl hnout rukou. Jen pár vteřin předtím jsem cloumal montpákou za ramena. Smrťák asi zrovna chlastal. :)
Jaguar S-type 3,0, r.v.2003
Citroen XM Ambulance, 2,1TD 12V, r.v.1995
Citroen XM Musketier 3,0 V6 24V, r.v.1998
Citroen C5 break 2,0 HDi, r.v.2005
Citroen Berlingo 1,9D, r.v.2004
Citroen Berlingo 1,6 HDi, r.v.2009
Fiat Scudo 2,0 JTD, r.v.2008
A další...
MilanMMM
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2011, 17:17

Příspěvek od MilanMMM »

Ahoj zrovna tento týden jdu na výměnu matic na podobném zvedáku.
Teda minimálně na kontrolu poslední dobou se mi zvedáček už nezdá.mohl bych poprosit matky sis nechal vytočit nebo si je koupil? co jsem koukal tak docela darda.Na kolik tě to prosím vyšlo ? Já koukal tady http://www.ponti.cz/nahradni-dily-eshop/matice
Jsem zvědav jakou tam budu mít já
Škoda Yeti 2.0TDI 125kw
Škoda Fábia 1.9TDi 74kw chip
Volkswagen Vento 1.9TDI 66kW
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3459
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

když už tu děláš reklamu dokážeš sehnat matice.na zvedák z roku 1968?Je to nějaký němec.Typ bych zjistil.Jestli se teda ještě tady ukazes.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Nový matky na origo rozměr jsou k ničemu, jak psáno výše, chce to soustruh jak kráva, opravit šroubovici a k nim pak udělat nový matky

Stalo se nám to kdysi u starýho Itala, ale vlastní blbostí, prostě se s tím jezdilo tak dlouho až se pravá strana utrhla, no ještě že se nikomu nic nestalo...Opel Vectra A tehdy spadnul z toho 1,8m na bok, no krása to byla, celej bok v prdeli

Nedávno jsme kupovali novej zvedák a vzali jsme hydrauliku od Mejzlíka z Třebíče, má to ty automatický západky, nosnost 4,2T a je širokej že i u dodávky se daj otevřít pěkně dveře

starší máme dva 3,2T a 3,6T taky od něj, jezdí nám tam borec na revize, jednou už matky měnil, neradno si s tím zahrávat, kolikrát někdo přijde na dílnu s děckem - poj´d se podívat na autíčko zespodu....ani nechci domýšlet co by se mohlo stát :(
MilanMMM
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2011, 17:17

Příspěvek od MilanMMM »

Tomas6 - Jestli ti připadá že dělám reklamu tak to se omlouvám jen se domnívám že mám podobnou matici jakou jsem našel prostě volně na netu..
Chtěl jsem vědět co a jak a zkušenosti jak to udělat abych neměl auto na hlavě a nebo nevyhodil nehorázný peníze zbytečně.
K tomu ,,Jestli se teda ještě tady ukážeš,, sice chápu že mám ve statusu nováček ale to spíše jen pro to že nepřispívám a to spíše kvůli takovým odpovědím jakou si napsal ty :) zas až takový nováček nejsem :) neber to zle :)
Odpověď je : nedokážu sehnat pomalu ani matice pro svůj a vzhledem k tomu že to není tak jednoduché jsem využil fórum..

Roman1648
Díky za radu.Zvedák mám jen doma v dílně využití sice téměř denní ale jen po práci.. Vzhledem k tomu že jede 10let v pořádku chtěl bych do něj zase na oplátku něco nacpat aby zase aspoň 10 let jel v pořádku. Nový se mi neoplatí spíše po shlédnutí obrázku popřemýšlím na další pojistce krom pojistné matice..Nevíte o někom z MS kraje kdo by to byl schopen dát dokupy myslím matice a tyče?Děkuji za rady a nezlobte se ;)
Škoda Yeti 2.0TDI 125kw
Škoda Fábia 1.9TDi 74kw chip
Volkswagen Vento 1.9TDI 66kW
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3459
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Milane neber to osobně. Viděl jsem první příspěvek a hned odkaz na firmu co něco prodává.Z toho dedukce že zas reklama.Je toho plnej net.Datumu registrace jsem si nevšimnul.Omlouvám se za nařčení.
Jinak ano.tyče na soustruh.Ale blbě se shání někdo kdo tak velký soustruh má a ještě má čas na takovou práci.Já mám teď zvedák zakutaný pod senem a doma nedělám,protože není dílna ale uvažuju že bych ho dal do kupy a pustil dál.Do šrotu je ho škoda.Věrně sloužil a je to kus poctivého železa s pořádnou základnou,ne jak ty dnešní ohýbané plechy.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

U nás borec co matky vyráběl chtěl vždy k tomu i trapéz,/nebo si ho musel změřit/aby matku podle toho udělal. Samozřejmě je to vždy trochu kompromis protože trapéz je opotřebovaný. Je zajímavé, že ty čínské zdviže používají "silon" nebo co to je a ono to drží..
nepropadat panice...
MilanMMM
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2011, 17:17

Příspěvek od MilanMMM »

A přesně tak sehnat takový soustruh.. i bych šel někdy do nového ale když vidím z jakého plíšku jsou tak je mi z toho zle. sice když jsem stěhoval svůj zvedák tak mi z té hmotnosti taky nebylo dobře. Mám okolo lidi co mají soustruhy ale na tak velkou tyč si nejsem jistý musím někde někoho pohledat.. Nevíte kde sehnat tyč na tu matici nebo co je to za materiál.V pátek se jej chystám rozložit a udělat celkovou repas tak jsem zvědav na ty matice ... Není to teda obyč. bronz jer to Bronz CuSn7ZnPb ?
Jinak omlouvám se i má reakce byla citlivá je to mnohdy špatné zkušenost ze škodahome :D
Škoda Yeti 2.0TDI 125kw
Škoda Fábia 1.9TDi 74kw chip
Volkswagen Vento 1.9TDI 66kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To neni silon ale kompozitni plast,dnesni materialy uz jsou jinde,ale dlouho to stejne nevydrzi tomu neverim...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jedna vec je sehnat nekoho se soustruhem a druha je aby neco na nem umel...
ta sroubovice je vyjeta v mistech kde matky chodi ale na krajich jak nova takze nova matka ktera ti pujde pres okraj ti bude uprostred drzet na hranach trapezu.
Sroubovice se musi cela stocit/srovnat,projet tvarovym nozem zavit na puvodni hloubku a na to pak udelat matky
Chce to nejakou fabriku kde maji potrebnej soustruh a fachmana co ti to udela,nekdo kdo umi vytocit tak cep na rychlobezce si neskrtne (noteeth)
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3459
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

No já poptával kdysi i nové šroubovice,ale na tak starý zvedák to nikdo neumí.A taky otázka aby taková oprava nevyšla na skoro stejné peníze jak nový zvedák.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“