Pračka nejde otevřít

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Pračka nejde otevřít

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Předem se omlouvám, ale řeší se tu i větší kraviny a já fakt nevim co s tim. :D

Pračka doprala a od tý chvíle nejdou otevřít dvířka. Je furt zaklaplej zámek-na zámku jsou (zevnitř pračky) nějaký tři dráty. Co mám s tou jebkou dělat aby dvířka šli otevřít? Kladivo tu mám až jako poslední možnost...
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

Jakou máš, vypnul jsi čudl po doprání?
Tel:776005385 Nový Bor
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Je to Whirpool AWG 324, starší. Jo čudl je normálně vypnutej, peru v ní dva roky. Když dám znovu program tak normálně pere i vysuší, ale otevřít prostě nejde.
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Mám tu připravený kladivo ale co tak koukám tak nic jinýho mi asi nezbyde.
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

parkrát mi to hirpoolka taky udělala,stačí do místa kde je zámek z různých směrů zabušit. Pořádně neboj se, někd to pomůže, jo a druhou rukou zaltač na dvířka aby ten zobáček nic nepřidržovalo.
shadow
Přispěvovatel
Příspěvky: 68
Registrován: 16 zář 2007, 10:42
Bydliště: MB

Příspěvek od shadow »

Tipnul bych to na zpečený dveřní spínač. U praček, myček (většinou) jde proud celého spotřebiče přes tento spínač. Při přechodovém odporu se nataví plast a pak to nejde ani otevřít. Výrobce tam za ten spínač nemůže dát výkonové relé nebo ten obvod dveří zcela vypustit. :D S relé by vzrostly náklady, s nezabezpečenými dvířky by nebyla homologace-bezpečnost. Vpodstatě je to poddimenzované, slabina těchto spotřebičů, kurvítko aby měly servisy co dělat. :)
Uživatelský avatar
romanespana
Aktivista
Příspěvky: 2264
Registrován: 29 pro 2011, 19:03
Odpovědi: 1
Bydliště: SPAIN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romanespana »

shadow píše:Tipnul bych to na zpečený dveřní spínač. U praček, myček (většinou) jde proud celého spotřebiče přes tento spínač. Při přechodovém odporu se nataví plast a pak to nejde ani otevřít. Výrobce tam za ten spínač nemůže dát výkonové relé nebo ten obvod dveří zcela vypustit. :D S relé by vzrostly náklady, s nezabezpečenými dvířky by nebyla homologace-bezpečnost. Vpodstatě je to poddimenzované, slabina těchto spotřebičů, kurvítko aby měly servisy co dělat. :)
jaky servisy, vyhodit a novy a novy, aby seriova konzumni masinerie jela ku predu, vzdyt je to videt na autech, existuje dnes novy auto, ktery koupis a min 10let jezdis bez problemu?
launchx431, brain-bee st9000, V-500, 304cz+11.10, VIS 5.0 CZ, VIS 5.0 ES, FES3.6, CDP - 2011.1+2014.2, OP-COM, MPPS v12, MProg3, K-TAG, stroboskop, HANTEK DSO1060, BAKU702B, MLINK-DSP3005, toughbook CF-18, hafo kompiku a cajky od FACOM+WURTH+BERGEN.
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

mě by nevadila co 5 let nová lednička, pračka nebo telelvize... ale za nějaký normální peníz. ;) ;)
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Kluci tak asi opraveno. Přemýšlím jak to vysvětlit. :?

No prostě, jak se otevírají dvířka, tak je tam takovej zámeček se zobáčkem. Na ten zámeček je těsně nasazený takový kovový madlo za který berete, když tu pračku chcete otevřít. No a pod tím madlem je takovej plastík, o který je to madlo opřený a pruží. No a ten zajebanej plastík vypadnul, takže se to kovový madlo nemělo o co opřít a bylo tam navolno. Tím pádem madlo nepůsobilo na ten zobáček, kterej otevírá dvířka.


Prvně se mi povedlo to otevřít tak, že jsem pod ta dvířka dal páčidlo, jemně jsem si to přidržel a boxoval do toho pěstí dokud ten zobáček neodskočil. Povedlo se mi to asi po čtvrthodince.

(wallbash)
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
shadow
Přispěvovatel
Příspěvky: 68
Registrován: 16 zář 2007, 10:42
Bydliště: MB

Příspěvek od shadow »

Tak OK! :) To nejhorší se naštěstí nepotvrdilo. :)
Uživatelský avatar
romanespana
Aktivista
Příspěvky: 2264
Registrován: 29 pro 2011, 19:03
Odpovědi: 1
Bydliště: SPAIN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romanespana »

Dr.Spiegel píše:Kluci tak asi opraveno. Přemýšlím jak to vysvětlit. :?

No prostě, jak se otevírají dvířka, tak je tam takovej zámeček se zobáčkem. Na ten zámeček je těsně nasazený takový kovový madlo za který berete, když tu pračku chcete otevřít. No a pod tím madlem je takovej plastík, o který je to madlo opřený a pruží. No a ten zajebanej plastík vypadnul, takže se to kovový madlo nemělo o co opřít a bylo tam navolno. Tím pádem madlo nepůsobilo na ten zobáček, kterej otevírá dvířka.


Prvně se mi povedlo to otevřít tak, že jsem pod ta dvířka dal páčidlo, jemně jsem si to přidržel a boxoval do toho pěstí dokud ten zobáček neodskočil. Povedlo se mi to asi po čtvrthodince.

(wallbash)
takze box s prackou, a po kolikatym ze kole byla pracka KO?
launchx431, brain-bee st9000, V-500, 304cz+11.10, VIS 5.0 CZ, VIS 5.0 ES, FES3.6, CDP - 2011.1+2014.2, OP-COM, MPPS v12, MProg3, K-TAG, stroboskop, HANTEK DSO1060, BAKU702B, MLINK-DSP3005, toughbook CF-18, hafo kompiku a cajky od FACOM+WURTH+BERGEN.
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Pračka KO neni.....zápěstí je trochu pošramocený. SNad abych víc cvičil na cikánech....určitě to ocením až se zase "virpůlka" postaví na hlavu. :D
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
Uživatelský avatar
romanespana
Aktivista
Příspěvky: 2264
Registrován: 29 pro 2011, 19:03
Odpovědi: 1
Bydliště: SPAIN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romanespana »

Dr.Spiegel píše:Pračka KO neni.....zápěstí je trochu pošramocený. SNad abych víc cvičil na cikánech....určitě to ocením až se zase "virpůlka" postaví na hlavu. :D
cikanu je urcite vic jak virpulek, a cena rozhodne mensi, tak ted kdyz jsi jeste naladenej, tak by si moh udelat neco pro lidstvo (LOL) (LOL) (LOL)
launchx431, brain-bee st9000, V-500, 304cz+11.10, VIS 5.0 CZ, VIS 5.0 ES, FES3.6, CDP - 2011.1+2014.2, OP-COM, MPPS v12, MProg3, K-TAG, stroboskop, HANTEK DSO1060, BAKU702B, MLINK-DSP3005, toughbook CF-18, hafo kompiku a cajky od FACOM+WURTH+BERGEN.
Uživatelský avatar
Golfisko
Aktivista
Příspěvky: 1109
Registrován: 01 bře 2006, 18:36
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od Golfisko »

G3 Variant 1,9 TDiObrázek ... only S764
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“