brzdy Fabia ATD

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

cheno
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 23 lis 2011, 18:13
Bydliště: hc

brzdy Fabia ATD

Příspěvek od cheno »

Mám stály problém s brzdami . Občasne je slabší brzdný účinok cítim tvrdy pedal.Na druhé zošlápnutie je to O.K. Vymenená výveva , hadica od nej , hlavný brzdový valec, brzdový posilovač, brzdové platničky .Brzdy boli odvzdušnené v servise / na druhý krát po reklamácii sa im to podarilo/

Prešlo to cez STK aj servis nikde nič nezistili. Všetko je tak jak má len to občas nebrzdí.:)
Kde je chyba ?
Octavia 2 1.9 BXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

asi v noze

zrovna dnes přijel borec s podobným pro blémem a předváděl mi s koktou menší brzdový účinek,


sedl jsem za to,

zabrzdil čtyři černé čáry, že se z gum se hulilo :o


a kde je chyba?
cheno
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 23 lis 2011, 18:13
Bydliště: hc

Příspěvek od cheno »

promblem je asi v hlave
ked nedobrzdis na krizovatke ta prejde smiech
ostan pri borcoch a huleni gum ,ak mas radu tak daj , tvoje zazitky su mi nanic !
Octavia 2 1.9 BXE
Uživatelský avatar
White
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 25 pro 2013, 12:21
Bydliště: Ve Smogu

Příspěvek od White »

Kdy se ti to stáva? Nestane se to třeba po delší jizde?
Protože fabie maji fakt slabé brzdy, sám mam fabii a stačí jednou dobrzdit na krřizovatku rozjet se na druhou trosku rychlejis a pak dobrzdit třeba na neutrál a brzdy hoří a pedál jako by tuhne.
Koukám že to mas chipnute není problem jen ten že brzdy proste vadnou?
Přijde mi to divné že by nebyl podtlak a po jednou šlapnuti zase byl.
Rozepiš kdy a jak se ti to stane to je myslím celkem důležite.
vlado350
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 27 úno 2016, 12:21
Bydliště: Piestany

Příspěvek od vlado350 »

A kotuce mas v akom stave ,ked si daval nove platnicky mozno potrebuju zabehnut aby brzdili po celej ploche.
vlado350
rubensis
Přispěvovatel
Příspěvky: 293
Registrován: 06 srp 2016, 19:43
Bydliště: Brněnsko

brzdy Fabia ATD

Příspěvek od rubensis »

cheno máš pravdu. Místo cenné rady, tak posměch. Od aktivisty Humla, jsem,nenašel příspěvek,kde by se někomu vysmíval. To je servisák na úrovni. Moje zkušenost.
octavia combi 1.9tdi 81kw ASV Spider RS-egr.off,čip107kw/310Nm.oil catch tank, trippling on.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

cheno píše:promblem je asi v hlave
ked nedobrzdis na krizovatke ta prejde smiech
ostan pri borcoch a huleni gum ,ak mas radu tak daj , tvoje zazitky su mi nanic !
jakou chceš radu v servisu ti nepomohli na stk nic nezjistili a máš máš občas problém

si zavěš křížek pod zrcátko a modli se, nebo si kup auto co brzdí nikdo ti tady neodpoví na tvoji záhadu
nikdo ! ;)
Uživatelský avatar
White
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 25 pro 2013, 12:21
Bydliště: Ve Smogu

Příspěvek od White »

slovacek.milos píše:
cheno píše:promblem je asi v hlave
ked nedobrzdis na krizovatke ta prejde smiech
ostan pri borcoch a huleni gum ,ak mas radu tak daj , tvoje zazitky su mi nanic !
jakou chceš radu v servisu ti nepomohli na stk nic nezjistili a máš máš občas problém

si zavěš křížek pod zrcátko a modli se, nebo si kup auto co brzdí nikdo ti tady neodpoví na tvoji záhadu
nikdo ! ;)
Ty sice neporadíš ale já se vždycky aspoň luxusně zasměju :D Opravdu ty by jsi měl léčit hypochondry :D :D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

White píše:
Ty sice neporadíš ale já se vždycky aspoň luxusně zasměju :D Opravdu ty by jsi měl léčit hypochondry :D :D
tak ono je to těžko měl jsem třeba borce co jsem mu namontil řízení a že to trhá celým autem škube jak prase,

nedovedl mi to předvíst až prej to dělá na dálnici

tam snad každý blbec ví že jede po pražcích tak jsme museli na poznávací zájezd až do hustopeč aby mi to předvedl,

jednou mi jeden autobusobý řidič vyprávěl jak mu pístní kroužky vyskákali výfukem, a domáhal se montáž nových

, taky mi volal vůl že mu auto nebrzdí po montáži desek, a že v nádobce chybí kapalina, pak mi volal že nalil už čtyři a nic on to lil do chladiče do expansky,

pak máž stádo lidí co udělá dopravní nehodu a hledá si racionalizaci pro svoji neomylnost,

dieselpower je drbník pro totál začátečníka i studna vědomostí a de o to jak ´koho to baví a co donese to je ta cena (LOL)
Uživatelský avatar
White
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 25 pro 2013, 12:21
Bydliště: Ve Smogu

Příspěvek od White »

Jo to taky znám, volal pán udělal jsem si brzdy a ono to nějak skřípe a pořadně nebrzdí, no a když dojel mněl deska dany naopak :D
A s tou kapalinou si mi připomněl, přijela jedna firma se stavebním autem a že prej jim nefungujou ostrikovače, tak zkouším motorek bzučí, naliju kapalinu ostřikovače fungují tak volám že auto mají hotové že nebyla kapalina v nadobce, no maník se diví že pry tam nalil minimálně lirt kapaliny že to neni možné, no a po tom co přijel jsme zjistili že sice nalil litr kapaliny ale ne do ostrikovaču nýbrž do nádobky od serva :D Kupodivu servo fungovalo normálně ani nebzučelo jen tam byla brutelne hnusne hnedožlutá emulze :)
Uživatelský avatar
Eric_
Přispěvovatel
Příspěvky: 229
Registrován: 22 bře 2010, 19:38

Příspěvek od Eric_ »

Ono fakt ťažko radiť. Nikto nemá vešteckú guľu tak sa nečuduj.
Nikto nevie aké máš kotúče, ani aké platničky sú použité, toť môj názor.

Ja som mal na mojej octávke v popise Ate xeramic a tie naopak ako sa zahrievali mali lepší účinok, brzdili super a aj elektrony čistučké.

Syn mal na felicii vymenené kotúče aj platničky značky si už nepamätám a pískal ako vlak a nevalne to brzdilo, ale tiež žiadny problém na STK.

Mal by si sa na to zamerať, kotúče a platničky.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Eric_" pískal ako vlak


to pískání u feldy je směsí destiček mírně přehřejou kotouč ten kmitá a pískot je z vyleštěné plochy destička držák třmenu,

ta ploška se dá namazat nejlíp ubrousit kus desky a dát tam plech,

výrobci desek znás dělali léta pěkné pitomce, (LOL)
Uživatelský avatar
Romaneek
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 21:05
Bydliště: Bor u Tachova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romaneek »

Taky jsem měl podobný problém s 256mm předními brzdami (ještě před navyšováním výkonu). Měnil jsem kotouče, desky, kapalinu a pořád stejné. Se sportovními kotouči se to malinko zlepšilo, ale zpomalit několikrát po sobě ze 180km/h bylo stejně téměř nemožné. Při klidné jízdě to bylo v pořádku.
Po přechodu na 288mm veškeré problémy ustaly.
Golf IV variant ASZ, IC ARL, turbo 1752vrk, SW Mirulu, předek bi-led projektory koito, staví to Brembo MAX..
T4 multivan, 111kw zatím série :)
2x Golf MK2 1,6TD JR 51kw v renovaci, jeden už po..
EX: Fabia combi 1.9Tdi, ASZ+GTB1756VK+FMIC atd.
cheno
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 23 lis 2011, 18:13
Bydliště: hc

Příspěvek od cheno »

väcsinou sa to stava ked nastartujem a na druhe zoslapnutie pedalu alebo pri dlhej jazde ked brzdu nepouzivam, pedal musím preslapnut a potom citelne zmakne..
Octavia 2 1.9 BXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

cheno píše:väcsinou sa to stava ked nastartujem a na druhe zoslapnutie pedalu alebo pri dlhej jazde ked brzdu nepouzivam, pedal musím preslapnut a potom citelne zmakne..
nebo si znova se sým problémem zajed na stk, brzdy ti spočítají a udělají i s protokolem,

pokud vím tak se má auto brzdit s motorem a pak bez motoru s vyšlapaným podtlakem technik ti na žádost zkusí brzdit a postupně vyšlapávat podtlak, navíc ti dá na pedál takovou kravinku co brzdí předepsanou silou

budeš mít přesný protokol jak ti ty brzdy fachčí, při běžné stk to až zas tak neřeší
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“