Problém s natlakovanou nádržkou chladící kapaliny

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
libanec
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2017, 13:25
Odpovědi: 0

Problém s natlakovanou nádržkou chladící kapaliny

Příspěvek od libanec »

Ahoj, mám Octavii kombi 1.9TDI z roku 2002 (ASV, 81kW). Poslední rok se mi čas od času ztrácí chladící kapalina - není to pravidelné. Celkem jsem postupně doléval asi 2l chladicí kapaliny (najeto cca 18000km). Několikrát jsem hledal jakýkoliv únik, ale nikde není nic patrného. Při prvním dolévání jsem si všiml, že při povolování víčka nádržky do nádržky „vyprskl“ tlak z tenké hadičky zavedené těsně pod hrdlo nádržky (asi nějaká vracečka). Několikrát jsem v průběhu dalšího času zkoušel víčko po jízdě povolit a vždy to bylo takto natlakované. A vlastně když jsem zkusil promačkat hadice chladícího okruhu, tak byly natlakované a po uvolnění tlaku povolením víčka nádržky viditelně „povadly“. Taky jsem si tuhle zimu uvědomil, že auto hůř topí.
Napadá mě několik možných problémů – čerpadlo, termostat, těsnění pod hlavou. Každopádně v oleji není žádná voda a ve vodě žádný olej a ani jsem nezpozoroval vodu ve výfuku.
Měl jste někdo tenhle problém?
Slavik74
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2011, 08:39
Odpovědi: 0

Příspěvek od Slavik74 »

Priznaky presne ako si napísal, vymenený termostat, víčko nádržky.... stále to tlakovako a poslednú dobu aj zavzdušnovalo system. Výmena tesnenia pod hlavou to vyriešila. Po zahriati motora a povolení víčka na nádržke sa ozve len slabe psst. Takže určite tesnenie ;)
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1779
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Odpovědi: 0
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Môže byť aj tesnenie, ale treba to najskôr riadne odsledovať nech nedávaš dole hlavu zbytočne. Môže smokliť chladič, alebo nejaká trubka a za čas sa to nazbiera (napr. sem-tam tečie pod čerpadlom tá plastová trubka cez o-krúžok, alebo aj pod snímač teploty, termostat...). Dolej presne po rysku a choď to prebehnúť, daj tomu riadne za uši a potom pozri. Prípadne skús aj test G12 na spaliny alebo natlakovať system.
Slavik74
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2011, 08:39
Odpovědi: 0

Příspěvek od Slavik74 »

Zbytočne bude špekulovať.... Celé som to absolvoval, 2 mesiace skušania, dolievania, odvzdušnovania.... preto si dovolím tvrdiť, že je to tesnením. Akákolvek netesnosť chladiča, hadic a pod. sa prejaví uníkom kvapaliny, ale nebude natlakovaný system.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3764
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Odpovědi: 0
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Myslím že ideální je udělat test na spaliny. Myslím že jsem za to platil 150 Kč a vědělo se hned na 100%.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
mgbiker
Přispěvovatel
Příspěvky: 346
Registrován: 24 črc 2010, 16:59
Odpovědi: 0
Bydliště: Kosice, Slovensko

Příspěvek od mgbiker »

Test na vyfukove plyny nieje stopercentny, niekedy neukaze pritomnost aj aj tak je fuknute tesnenie.
Najlepsie to otestujes, ked mu nalozis na 5tke napriklad aby mal velku zataz a potom odmontuj nadrzku na vodu pozri pod nu ci je mokry nosnik od kvapaliny a mas to jasne. Vo vodnom okruhu by nemal byt vacsi tlak ako 0.8 baru. Ked ma cez 1 bar tak vicko prepusti.
Ja som si to absolvoval 7 krat (LOL)
Seat Leon 1,9 TDI ARL ,355PS/ 650NM GT2262VKLR, trysky FIRAD+120%, upravena hlava, CHIP by ROBOT, vyfuk komplet nerez 80mm->70mm, Spojka SACHS race keramika, HP sporting, RS brzdy
http://picbg.net/u/283/4760/362493.gif
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 33742
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Odpovědi: 0
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

před demontáží hlavy bych se ještě podíval do bandy jestli z přepadu teče voda po startu,

tak dva rok zpátky, reklamačka těsnění pod hlavou, bylo dva měsíce po záruce ale zákazník dobrý, dívám se na fotky hlava se brousila jen O,1, šrouby nové, hlavu utahuju 4 hodiny i dél, řidič šetrný, :? co to :?

chyběla vodní pumpa rozpadlá
libanec
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2017, 13:25
Odpovědi: 0

Příspěvek od libanec »

Díky za příspěvky pánové. Dneska jsem se stavil v servisu, kde jsem si docela rozumně popovídal s majitelem. Podle něj to vypadá na těsnění pod hlavou. Bohužel mě nepotěšil, když jsem mu sdělil, že má Oktávice najeto poctivých 420tisíc. Řekl mi, že při takovémto nájezdu musím rovnou počítat, že to bude drahé a mám si to dobře promyslet, protože si myslí, že se celkově nevejde do 20 tisíc. Jelikož se stejně bude šahat do rozvodů, tak navrhuje nejdřív zkontrolovat vodní pumpu a vyměnit jí spolu s rozvody, pak postupovat směrem k hlavě, kde se mění nějaká další těsnění a šrouby, počítat mám raději i s nějakými výdaji okolo ventilů (vodítka, ventily), dá se předpokládat i nějaká práce okolo vaček a vstřiků. Suma sumárum se na to asi vykašlu. Sice měla Oktávice do loňského roku pravidelný servis (bylo to firemní auto u mého zaměstnavatele) ale zase do 15let starého auta cpát tolik peněz .... K tomu pravidelnému servisu ve škodovce se usmál a povídá, že bych se divil, co vše ve škodovce vykáží a skutek utek. No, ještě si to nechám projít hlavou, ale spíš auto za pakatel střelím nebo s ním budu jezdit dokud to někde neklekne (dolévání vody mi nedělá potíže).
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33
Odpovědi: 0

Příspěvek od A6TDI »

Asi bych rozumného majitele servisu rozumně neposlechl a zkusil jít cestou ,že si to rozeber sám , nech otlakovat hlavu a zkontrolovat od někoho normálního a uvidíš .. rozvody dle potřeby atd..můj názor, tedy pokud máš problém s financema , nebo si auto chceš z nějakého důvodu udržet, nech si to opravit tam . Holý motor koupíš cca za deset tisíc , s deklarovanými a obligátními 150 tis km na českém internetu..
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1646
Registrován: 06 zář 2011, 20:04
Odpovědi: 0

Příspěvek od Woko_O »

libanec píše:Díky za příspěvky pánové. Dneska jsem se stavil v servisu, kde jsem si docela rozumně popovídal s majitelem. Podle něj to vypadá na těsnění pod hlavou. Bohužel mě nepotěšil, když jsem mu sdělil, že má Oktávice najeto poctivých 420tisíc. Řekl mi, že při takovémto nájezdu musím rovnou počítat, že to bude drahé a mám si to dobře promyslet, protože si myslí, že se celkově nevejde do 20 tisíc. Jelikož se stejně bude šahat do rozvodů, tak navrhuje nejdřív zkontrolovat vodní pumpu a vyměnit jí spolu s rozvody, pak postupovat směrem k hlavě, kde se mění nějaká další těsnění a šrouby, počítat mám raději i s nějakými výdaji okolo ventilů (vodítka, ventily), dá se předpokládat i nějaká práce okolo vaček a vstřiků. Suma sumárum se na to asi vykašlu. Sice měla Oktávice do loňského roku pravidelný servis (bylo to firemní auto u mého zaměstnavatele) ale zase do 15let starého auta cpát tolik peněz .... K tomu pravidelnému servisu ve škodovce se usmál a povídá, že bych se divil, co vše ve škodovce vykáží a skutek utek. No, ještě si to nechám projít hlavou, ale spíš auto za pakatel střelím nebo s ním budu jezdit dokud to někde neklekne (dolévání vody mi nedělá potíže).
sundat hlavu, srovnat, nový těsnění a nandat zpátky.. Náklady 5tis max a jebat na to.. nemá smysl se při těhlech kilometrech srát s něčím navíc, když to stejně za pár půjde do šmelcu..
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Odpovědi: 0
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

Ted resime u naseho ASV to same, uz pred rokem podobne priznaky...mizela kapalina, obcas pri velkem zahulu poteceny nosnik pod nadrzkou kapaliny spolu s vytokem u prahu za prednim kolem, taky se zkousely nove vicka, lozilo kolem auta.
Rovnou udelat tesneni pod hlavou. Ted jsem mel hlavu u Budovice v Hodonine, na druhy den po zavozu SMS - hlava hotova. Brus, guferka, zabrus ventilu, tlakovka a ocistena jak detska prdelka za 1500,-. Tesneni pod hlavu nestoji zas takovy balik, nove srouby nutnost a zbytek dle stavu (rozvody, atd).
Nejak nechapu tu pohadku majitele o oprave za 20tisic :? Pokud startuje tepla, studena v lete v zime a zbytecne nehuli jak Avia proc delat vstriky atp.
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4291
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Odpovědi: 0
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

taky nějak nevim co by chtěl dělat za 20
tšsnění 1500
oprava hlavy cca 2500
žhavičky 1000
rozvody 4000
práce ?????
dejme tomu 12-13 by to šlo (hm)
Navara 2.5dci 126kw
Passat AVF 96kw
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“