Trasenie zadnej napravy pri brzdeni

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Trasenie zadnej napravy pri brzdeni

Příspěvek od jofa »

Zdravim,mam dalsi problem co sa tyka brzdenia.jedna sa o octaviu 1.9 sdi 2002 vzadu bubny.doteraz pri brzdeni trepali celym autom,aj pri dobrzdovani na krizovatku auto dobrzdovalo citelnym dobrzdovani,teda ako keby auto cukalo.vymenil som bubny aj pakne,ostatne veci ako pruziny valceky atd som menil minuly rok.brzdy som vymenil,tzv.cukave dobrzdovanie zmyzlo ale jemne trasenie zostalo,teda myslel som si ze zmyzlo ale to bolo iba pri nizsich rychlostiach po meste,dnes na dialnici pri vyssej rychlosti som zistil ze trasu.brzdy maju nabehane 800km z toho 150km com ich dost setril aby si sadli.v com moze byt problem?lozisko?naboj kolesa?je to citelne iba z jednej strany.co sa tyka lozisk tak jedno sa otaca tazsie a druhe uplne lahko a prave tam mi koleso aj pri skladani bubnov pribrzdovalo iba v jednom mieste,co si myslim ze by nemalo ked boli davane nove pakne aj bubny...navyse ked s tym kolesom pohybem do stran tak je pocut taky ako keby buchot z naboja...moze byt toto problem?ze lozisko zacina byt kaput?este sice nehuciale tak mam podozretie len na lozisko alebo ten naboj...vdaka za rady
senioring1
Přispěvovatel
Příspěvky: 986
Registrován: 15 črc 2010, 16:45

Příspěvek od senioring1 »

ak nechceš ostať stáť s rozpadnutým kolesom , mal by si vymeniť obe ložiská
Trasenie spôsobuje pravdepodobne vôľa na ložisku . Predpokladám , že takú banalitu ako nevyvážená guma , alebo krivý disk si skontroloval .
A3/TDI AGR 66kw/r 1998/EGR OFF .Návšteva servisu je posledný zúfalý pokus o spojazdnenie auta.
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Samozrejme,kolesa su vyvazene,navyse to robilo aj na zimnych gumach...len neviem,lozisko takto samo o sebe volu nema ked s nim hybem,az ked pohybem celym kolesom do boku tak to vydava taky zvuk...a keby boli zle vyvazene disky tak si nemyslim zrovna ze by sa to ukazali len pri brzdeni,ci?
senioring1
Přispěvovatel
Příspěvky: 986
Registrován: 15 črc 2010, 16:45

Příspěvek od senioring1 »

Zodvihni zadok a pri zabraní za gumu , nesmie byť žiadna citeľná vôľa v horizontálnom ani vo vertikálnom smere. Pri otáčaní kolesom nesmieš počuť iné zvuky ako jemné šušťanie ložiska .Obe kolá sa musia otáčať ľahko , bez zreteľného odporu . Všetko iné je zlé .
A3/TDI AGR 66kw/r 1998/EGR OFF .Návšteva servisu je posledný zúfalý pokus o spojazdnenie auta.
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Ok,zajtra to vyskusam zkdvihnut lebo som to skusal iba so zatazenym kolesom...ale aj tak mi neslo do hlavy ked som zlozil nove pakne aj s bubnami tak mi v jednom mieste suchali...to by podla mna asi nemali,ci?
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Setkal jsem se i s tim,ze novy buben byl vadny-šišaty z vyroby,myslim,ze to byl buben od TRW..Tak reklamacka,daly se bubny ATE a pohoda.
Pokud uz reklamacka nejde,tak k soustruznikovi,at to zmeri hodinkama a pripadne srovna.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Skusim este co mi poradili hore ak nie tak skusim bubny.ide to len z jedneho kolesa,to iste mi robilo aj na starych bubnoch a myslel som zo to bude tym,boli aj stacane a stale to robilo...
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Tak dnes som pozeral loziska,ziadna vola,jedno lozisko slo celkom lahko tak som dal dole matku a natlacil donho vazelinu a uz ide tak isto tazsie ako to druhe.silentbloky napravy som pozeral,nemaju ziadnu volu,bubny takisto sa tocia pekne rovno,ziadne vyosenie,mal som ich i kamarata co ma sustruh,zmeral ich a ziadna hadzavost....takze teraz neviem co a ako dalej....jedine co ma napada je prestavat zadok na kotuce lebo uz som z toho na nervy...este som dnes pozeral na to,ze nakolko su nove bubny,pakne,minuly rok pruzinky samostavy a rozperky tak tie samostavy su nejak dost nizko,vid foto.obidve kolesa suchaju v jednom mieste,pricinu nepoznam,vsetko je poskladane ok tak uz neviem...ked niekoho nieco napadne budem rad.ale aj tak by ma zaujimalo preco tie bubny v jednom mieste suchaju..obidve strany...

Obrázek
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Este ma tak napadlo ze skusim vymenit tie klzne podlozky pod brzdovymi paknami lebo niektore tam uz ani nie su,niektore su fest zoslahane...myslite ze moze mat aj toto vplyv na brzdy?
senioring1
Přispěvovatel
Příspěvky: 986
Registrován: 15 črc 2010, 16:45

Příspěvek od senioring1 »

Zmení sa niečo ak pritiahneš ručnú brzdu za jazdy a potom začneš brzdiť ?
Nerovnomerným obdieraním pakní sa netráp . Ak by si vložil nové pakne do nových bubnov , zistil by si že nepriliehajú po celej ploche . Výrobca proste počíta s tým , že si to sadne .
A3/TDI AGR 66kw/r 1998/EGR OFF .Návšteva servisu je posledný zúfalý pokus o spojazdnenie auta.
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Vyměnit bubny a pakny.Nešetřit tam,kde to neznám a nebo nemám vyzkoušeno. Bubny jsou šišaté nebo měkké a při zahřátí se kroutí. To můžou dělat i pakny,které se nelíbí bubnům a tím je víc zahřívají a kroutí.
Vyměnit.V tvé případě dát origo.Jakýmkoliv zde polemizováním a zkoušením,proděláš a stejně koupíš origo.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Neviem co kazdy ma s tym origo ale asi budem nad tym uvazovat.kurna znamy si menil minuly rok pakne aj bubny,dal znacku starline a jazdi dodnes bez problemov a to ma na nich cca 20000km...ani znamka trasenia.ja som dal meyle aj bubny aj pakne a trasie.znamy v servise ich bezne dava a takisto bez problemov.ked pritiahnem rucku je citit vibraciu ale iba vo vyssej rychlosti,okolo 40-50 necitit nic...aj to iba trasie tak jemne a auto vobec necuka ako mi to robilo pred tym ked boli bubny ako vlnky
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Nenapísal si jednu podstatnú vec, či sa tie vibrácie objavujú hneď alebo až po zahriatí. Ak hneď tak sú bubny šišaté či musí byť na indikátore vidieť, ak až po zahriatí tak sú nekvalitné a zdeformujú sa teplom. Takisto sa po zahriatí môže zmeniť vôľa v ložisku a problém môže pochádzať aj odtiaľ. Tie bubny si si montoval sám?
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Vibracie sa prejavuju hned pri prvom alebo druhom brzdeni,este sa nestihnu ani poriadne zahriat podla mna. Ale mam pocit ze pri zahriatych to robi viac.teeaz neviem,mam skusit objednat druhe bubny a tieto reklamovat alebo mam najprv vymenit loziska a potom skumat?a ano montoval som ich sam,odmastnil som ich a prvych 150km som brzdil iba zlahka aby si sadli,takisto ani rucnu som hned nenastavoval...a tie klzne podlozky s tym nemozu mat nic spolocne?
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Tak som tu znova s mojim problemom,trasenie sa ustalilo,uz som si myslel ze brzdy si konecne sadli,nic nevibrovalo,netriaslo,ani za jazdy ked som skusil zatiahnut rucnu,hovorim si paraada.vcera ale naobed idem do mesta,bubny studene,a zacali znovu vibrovat,teda jedno koleso,zrejme za vodicom.dnes rano takisto to vibrovalo,nepomohlo ani ked sa bubny zohriali,v servise nechapali ze preco,vsetko vyzera ok.pred chvilkou som isiel domov,bubny znovu studene a krasne brzdili,nic netriaslo...ked som siel zo servisu vibrovali,teraz nie...vie mi niekto povedat co s tym moze byt?uz som zufaly z toho...disky su rovne,tie mi pozreli v servise este...zostava mi este jedno lozisko vymenit,ale nehuci,nema volu ani nic,to uz zo zufalstva menim vsetko co sa este da a zostava mi iba jedno lozisko,silenty na naprave su ok,to mi este aj v servise pozerali...prosim o kazdu radu.ked to vibrovalo,zatiahol som rucnu a auto pri pomalsej rychlosti ako keby cukalo...teraz nic.nejake rady a napady?
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“