Leon 1M 81ASV rotačka - zvýšení výkonu

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

kovycek007
Přispěvovatel
Příspěvky: 84
Registrován: 16 zář 2017, 20:05

Leon 1M 81ASV rotačka - zvýšení výkonu

Příspěvek od kovycek007 »

Ahoj kluci, předem se omlouvám, jistě se to zde už někdy řešilo, ale chci znát víc aktuálních názorů a zkušeností.....Mám Leona, který je zatím motorově v sérii, mám na něj nachystané vstřiky DSSR 240 a turbo 1749VB upravené pro rotačku, chtěl bych se dostat kolem 170PS a 400NM,.Je to auto na denní ježdění do práce.....spojka je původní, auto by mělo mít najeto 201 000 je to po dědovi z itálie, takže to snad pravda bude... Dočetl jsem se názorů že pokud chci využít plný potenciál VBčka tak mi to sériový cooler neuchladí..tzn.chce to nějaký větší, byl mi doporučen tento: http://www.highperformanceparts.cz/inte ... -tdi.26503

Líbí se mi že na STK nic není vidět,je hezky schovaný a pouze stačí vyměnit za původní... Někdo mi ho ale zase pohanil a doporučil mi rovnou nechat udělat FMIC, sice by stál 2x víc ale měl by daleko lepší účinnost... Otázka tedy zní .. Když bych si nechal udělat ten FMIC + zaslepení EGRu bude na STK problém ? když tam uvidí nerez trubky apod ? ... Nebo se můžu hájit tím, že se to udělalo proto, že se mi špatně chladilo turbo ? ....Nemáte někdo zkušenost ?............Další otázka je ohledně spojky..která jak jsem již psal je původní... V plánu mám koupit sadu od sachsu cca 7000 a nechat přeobložit HDS v Renovaku.. Někdo mi ale zas říká že by spíš šel do jednohmoty, ale jak jsem se dočetl tak to může cukat a sníží se jízdní komfort...spousta lidí vracelo zpět dvouhmotu. Myslíte že ta sada ten krouták podrží ? Nebo by jste volili nějaké jiné řešení.... Popř. pokud by měl někdo spojku co by mi pomohla na prodej ,tak at napíše :) ..KAT kuchat nemusím ne ? Potřebuju aby to udělalo STK :D ...Díky za postřehy a názory.Obrázek
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Kdyz budes hledat tak najdes odpovedi na tve otazky........Jinak IC nech udelat u nekoho kdo vari v nerezi. Trubky i IC das do cerna a mas klid. Trysky zbytecne velky. K temhle tryskam uz by to chtelo aspon 11hlavu do cerpadla. Pak vyuzijes jejich potencial. Spojku dej jednohmotu z motoru ATD a lamelu nech preoblozit....samozrejme sachs......

Procti si to tady pak se ptej..... ;)
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

U takhle starého auta bych dal jen čip, jede to pak krásně. Víc nemá cenu, za ty starosti. To máš Turbo, trysky, FMIC, spojka (neřešitelná, buď celý 6q nebo jednohmota, která prostě nemůže z principu fungovat tak komfortně)...a to vše za 30koní+ proti čipu. Nevyplatí se to.

A jestli to má ty kilometry co píšeš, mělo by všechno co chceš měnit ve výborném stavu.
Vedo125
Přispěvovatel
Příspěvky: 68
Registrován: 10 úno 2016, 17:08
Bydliště: Plzenský kraj

Příspěvek od Vedo125 »

Dost parády za malo penez udela jen chip s tryskama. Dal uz je vse dost penez a otazka priporit.
Octavia II TDi RS CEGA
Leon FR TDi ARL
Octavia I TDi AHL - EX
Octavia I AGU EnginePower 1.8T K03s/Saab injector/fmic - EX
Passat B6 TDi BXE - EX
Golf IV TDi AGR MoraviaTuning FB sprint 502 - EX
Octavia I 1.6 AKL - EX
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Musi si hlavne rozmyslet jestli do toho chce investovat a hlavne kolik.......trysky + chip je nejlepsi a nejlevnejsi varianta to je pravda.
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
kovycek007
Přispěvovatel
Příspěvky: 84
Registrován: 16 zář 2017, 20:05

Příspěvek od kovycek007 »

Tak ten fmic je záležitost 12K a spojka záleží v jakém stavu cca 3,5-6 ..pak soft od Funa dejme tomu 6... peníze až takový problém nejsou ,ted potřebuju sehnat tu jednohmotu, psal jsem uživatelovi Ladas ale zatim neodpověděl.. :(
Ptal jsem se spíš ve stylu že jsem potřeboval poradit co za spojku a jak to udělat aby nebrblali na STK :)
jedno36
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 kvě 2017, 22:27
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jedno36 »

kovycek007 píše:Tak ten fmic je záležitost 12K a spojka záleží v jakém stavu cca 3,5-6 ..pak soft od Funa dejme tomu 6... peníze až takový problém nejsou ,ted potřebuju sehnat tu jednohmotu, psal jsem uživatelovi Ladas ale zatim neodpověděl.. :(
Ptal jsem se spíš ve stylu že jsem potřeboval poradit co za spojku a jak to udělat aby nebrblali na STK :)
Cau, řešil jsem ty samé otázky 4 roky zpět. Dnes bych to řešil takhle, trysky sprint 764, turbo VA,VB, a Cooler z 96kw verze, Chip od TDI FUN a máš krásných +- 160koní 380Nm mohu jen doporučit ladil mi auto už 2x a vždy spokojenost... nic vic bych tam nedelal jsou to zbytecne vyhozene penize, stejne auto nema na více stavěné brzdy, uz tak to je na hrane!!! a za další pětka je dost krátká :-( na dálnici trapení,,, poslední rada nedávej jednohmotu chrastí a komfortne je to uplne jinde....
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

Jedno36: a to ti udrží malá dvouhmota ?
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

nevím, co poslední dobou tady všichni blázníte s tím, že jednohmota je nekomfortní, nepoužitelná a podobně... vždyť na 5q je to úplně v pohodě, na rotačce tuplem :) v životě bych si na auto nedal malou dvouhmotu z druhovýroby, vyhozený peníze za věc pochybný kvality s nejistou životností...
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
jedno36
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 kvě 2017, 22:27
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jedno36 »

techi píše:Jedno36: a to ti udrží malá dvouhmota ?
Přeobložit HDS a da to... zaleží pokud chces denně prasit dej jednohmotu!
statix12
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 12 čer 2017, 23:38
Bydliště: teplice

Příspěvek od statix12 »

resil sem nedavno to sami ... nakonec sem dal dvouhmotu s preoblozenou lamelou ...zatim teda drzi no :) jinak ja osobne bych dal vb 764 ic96
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

Když do toho už chceš investovat nemálo penez ( myslim si ze budeš kupovat pouze nové díly ) nikoli jete , tak bych udělal jednohmotu, trysky 502 , FMIC , GT1749 VB , podavacku do nádrže a sací trakt s modelu ASZ vcetne váhy vzduchu . Pokud bude FMIC udělaný normalne není důvod pro nejaky problem na STK . Katalyzátor - sežeň si kompletní přední část s verze ASZ 96 kw .
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

turbo kamna power píše:nevím, co poslední dobou tady všichni blázníte s tím, že jednohmota je nekomfortní, nepoužitelná a podobně... vždyť na 5q je to úplně v pohodě, na rotačce tuplem :) v životě bych si na auto nedal malou dvouhmotu z druhovýroby, vyhozený peníze za věc pochybný kvality s nejistou životností...
Raz som zakaznikovy namontoval jednohmotu kit na tusim 74kw PD octaviu...vieš aká to bola pohroma??? drnčalo s celým autom...hruza des..nedalo sa v tom sediet.

Tak neviem či tam bolo ešte niečo iné KO.....
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Jezdil sem dlouho na jednohmote a bez problemu......dneska bych na 5q daval uz jenom jednohmoty.....
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
stanomx
Přispěvovatel
Příspěvky: 735
Registrován: 09 úno 2015, 20:04

Příspěvek od stanomx »

chcel by som sa opýtať máte niekto ten veľký smic od darkside? resp. po ebayoch to chodi za par korun, ci viete niekto porovnať túto srandu z originálom z asz/obyč
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“