ford transit zere olej

Moderátoři: šulda, Moderátoři

oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

ford transit zere olej

Příspěvek od oregan »

Ahoj mam u sebe transita 2009 svetla uz jdou nahoru. Je to 2,2 TDCI.
pred pul rokem byl problem s turbem,veskery olej sel do vyfuku pres turbo.Vyfuk byl plny oleje,vycistil se a auto jezdilo bez problemu.Ted po pul roce zacal hulit huste sedive.Huli hned jak chytne motor a ztraci se olej.Motor chytne vzdy na 3 pokus.Pamet zavad bez zavad.
Auto vykon ma.Po cem jit? Turbo a nebo pistni krouzky?Jak zjistit ze to jde pres pistni krouzky?

najeto 290tis
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Nejdřív bych zkontroloval oddech motoru, pak EGR a až poté řešil kroužky..
nepropadat panice...
txx
Přispěvovatel
Příspěvky: 261
Registrován: 04 črc 2007, 16:22

Příspěvek od txx »

a na konec to bude nové turbo ;)
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

jericho-3 píše:Nejdřív bych zkontroloval oddech motoru, pak EGR a až poté řešil kroužky..
prosim pomohl by jsi mi jak vyloucit oddech motoru a jak egr?kdyz vyndam egr bude z nej tect olej?Oddech mam zkusit odpojit?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

txx píše:a na konec to bude nové turbo ;)
Jo, u turboaut je to velmi často hlavní viník. Kdysi jsem montoval turbo z vraku, které si přivezl majitel a tak jsem po montáži sledoval -koukal jsem přímo do turba , jak při volnoběhu pracuje a co dělá olejový film , který turbo propouští do sání...Motor nekouřil, ale množství oleje , které procházelo okolo hřídelky-vůle nebyla "žádná" mě znejistělo, ale auto jsem předal a majitel si pochvaloval jak dobře koupil že auto vůbec nekouří...Prostě turbo je vždy recidivista, buď krade málo nebo víc oleje, a u chrochtáků, které pouští naftu do oleje, je situace často vyrovnaná a majitel si chrochtá, jak má pořád olej v normě...Ale hlavu -motor opraví a najednou se diví, že to turbo dřív nežralo a teď ano.. :)
Jinak pro jistotu je dobře ověřit funkci oddechu motoru a kvůli kouření a chodu motoru i EGR, zda motor může dobře dýchat a není přidušen..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

No, vím o případu kdy u 2.2TDCi podfukovalo těsnění na vstřiku pod víko motoru a velký přetlak v klikové skříni dělal psí kusy.
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Kruzok , alebo piest.
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

Je pravda ze na vstriku u prvniho valce protyka olej pres tesneni vstriku. Kdyz budou krouzky KO jak se to bude chovat na tlakovy sonde?Jedna se mi o to,abych to vyloucil,jelikoz prekrouzkovani je velka pakarna.
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Vytiahni mierku oleja a nastartuj. Ak bude tlacit plyn vacsim tlakom von, tak je to jasne.
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

nechcem byt zly prorok, ale asi pojde motor von ;) a vstreky rovno do mašiny.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

Tak jsem vyndal merku a zjistil jsem ze z merky huli a je tam vyssi tlak.Kdyz jsem nastartoval svyho passata a vyndal merku tak to skoro vubec nehulilo.Kdyz ji vyndam z transita tak jde z merky hulan.motor neni rozhadanej.Jeste me napadlo,nemohl by byt ucpanej vyfuk?Ale proc by to zralo olej?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Pokud ti dýchá měrka a máš oddech motoru v pořádku, tak předpověd nade mnou byla chirurgicky přesná..
nepropadat panice...
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

jericho-3 píše:Pokud ti dýchá měrka a máš oddech motoru v pořádku, tak předpověd nade mnou byla chirurgicky přesná..
Takze uvpany vyfuk?
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

octaviask píše:nechcem byt zly prorok, ale asi pojde motor von ;) a vstreky rovno do mašiny.
zrejme táto ;)
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

octaviask píše:
octaviask píše:nechcem byt zly prorok, ale asi pojde motor von ;) a vstreky rovno do mašiny.
zrejme táto ;)
tak motor pujde,musim to prekrouzkovat a necham zbrousit hlavu,komplet generalku motoru. Pujde vyndat motor i s prevodovkou kdyz rozdelam cely predek?Nemate nekdo schema rozboru motoru,abych vedel utahovaci momenty?Nemate nekdo primo dilenskou prirucku?Vin mou poslat neni problem.
Odpovědět

Zpět na „Ford“