nazor na VW Sharan 4Motion

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

rudy5 píše:Ono keby sa radsej do.tych aut daval torsen akonten.haldex s haldexom neni zabava torsen sa uplne.inak sprava na.ceste
s haldexom neni zábava ? prečo by nebola ? vozil som sa na pár haldexom a vždy s tým bola celkom veľká zábava ti poviem :D
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

Haldex prostě není čistokrevná čtyřkolka, pro mě osobně nemá význam. Jako jo, vyjede to víc než předokolka, ale ta větší jistota za všech okolností, co ti dá stálá 4x4 tam prostě není.
Mustang GT 4.6
E63 645Ci
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Source píše:
rudy5 píše:Ono keby sa radsej do.tych aut daval torsen akonten.haldex s haldexom neni zabava torsen sa uplne.inak sprava na.ceste
s haldexom neni zábava ? prečo by nebola ? vozil som sa na pár haldexom a vždy s tým bola celkom veľká zábava ti poviem :D
Přesně tak. Je fpoho. Na rallye to není ale na vytírání zatáček v zimě ideál.
Len ta uzávěra im tam chýbá .. ale na jedný octě1 74PD sem jí zažil.
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

TANN3R: Jde o to v jaké generaci. Třeba v té poslední, nebo i té předtím je to prostě 4kola jako každá jiná.

Haldex má i Bugatti Veyron/Chiron.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Torsen je ina liga haldex prvej generacie je sracka skus ist s tym autom iba v kolajach plnej vody rozdiel uvidi aj priemerny sofer ked ta bude zadok hadzat .torsen je.uplne.iny level ten ta nenecha nikdy v stichu stare dobre quattro ,subaru passat b 5.5
BMW 330 ix
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Source píše:
rudy5 píše:Ono keby sa radsej do.tych aut daval torsen akonten.haldex s haldexom neni zabava torsen sa uplne.inak sprava na.ceste
s haldexom neni zábava ? prečo by nebola ? vozil som sa na pár haldexom a vždy s tým bola celkom veľká zábava ti poviem :D
Mas asi toho malo navozeneho zvez sa v plnohodnotnej stvorkole a uvidis co je zabava a ako.to sedi na ceste haldex 1 generacie je dobry len rovno do kopca ak funguje ina je to velka bieda oproti torzenu
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

hm tady je zas každý druhý závodník, který bezchybně a stále letí vše bokem že? Samozřejmě v plném provozu ;)
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ale.ved tu nejde.o to ci ktosi je.zavodnik alebo.nie pisal.som ze torsen je.zabavnejsi a.spolahlivejsi takmer bez udrzby keby to montovali bolo by lepsie jedine minus je trochu spotreba vyssia nic ine.
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

No jo.. ale nedělají to a ani nebudou...
Ono jako 4X4 v těchto autech celkově stojí za zvážení.
V neprospěch jsou i o dost kratší kvalty.. řadíš pořád jak idiot.. (LOL) na dálnici tě to pak sežere..
Ideál třeba jako druhé auto, se kterým primárně pojedeš, když bude 4x4 opravdu potřeba.. jezdit denně bych s tím asi nechtěl

Co mají novější Audiny?
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

4x4 jedině pro někoho, kdo to má potřebné třeba na chalupu nebo domů a jinak se tam nedostane. V dnešním provozu stejně na větší silnici nenastane situace, že někde kvůli sněhu nevyjedeš a když už tak to stejně ucpe někdo před tebou a i když máš 4x4 tak stejně čekáš, protože se to projet nedá. V dnešním provozu podle mě vyhozený peníze.
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
techi
Přispěvovatel
Příspěvky: 265
Registrován: 17 čer 2012, 08:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od techi »

Zrovna tohle teď trochu řešíme. Máme příjezdovou cestu k domu cca 800m fakt krpálu, 450 m.n.m takže by se 4x4 fakt někdy šiklo. Ale když to čtu, je snad lepší ty dva dny v roce nějak přetrpět.
golfgti16v
Přispěvovatel
Příspěvky: 473
Registrován: 21 kvě 2008, 19:20
Bydliště: šumava

Příspěvek od golfgti16v »

to nemyslis vazne ze ve 450 m.n.m. potrebujes ctyrkolu ja bydli skoro v 1000 m.n.m. mam sharana dvoukolu a vyjedu i kdyz jako druhe auto mame ctyrkolu ted momentalne sharana pred tim nekolik golfu passatu taky 4x4 pro manzelku obcas s tim jedu i ja ctyrkola je dobra ze se jede na jistotu ale s dvoukolou taky vyjedu
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To já zase nevyjedu, zajel jsem jen kousek na trávě dál , neb jsem byl líný tam věci odnést a udělal jsem tam brázdu jako John Deere, jak jsem se snažil na zpátečku dostat pryč z promoklé louky.Z dvoukolkou je třeba pracovat jako v armádě, provést REKOGNOSKACI terénu, což znamená nejlépe projít terén pěšky, zvednout tu svou línou prdel plnou hemeroidů z neustálého sezení a zapamatovat si zrádná místa, protože často stačí plivanec a dvoukolka stojí...4 kolku /tu pravou/ nahradí jen PÁSY..Ale zatím to koncern v nabídce nemá...možná ale, že dělá něco pro Bundeswehr .. :)
nepropadat panice...
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

To kdo kde vyjede není vůbec o nadmořské výšce. Nebo možná trochu jo ale určitě ne tady u nás. Já bydlím nějakých 350 n.m. a pokud přes den kydne 15cm sněhu tak nevyjedu ani omylem. Stačí posledních 150 m před chalupu a jdu pěšky. Pěkně odhážu,posypu popelem a pak vyjedu. Ale pokud jedu z práce v 8 večer, sedřený jak sandál tak se mi moc pěšky a pak házet nechce. Takže já bych 4kolku bral. Proč ne. Momentálně pro manželku aby nemusela tahat malého ve sněhu jak minulý týden když byla s ním u doktora. Já najezdím tak 15 tis za rok tak jednou za 4 roky udělat filtr a olej v haldexu? To není zas taková rana.
Každý si musí ujasnit sám jestli to pro něj má nebo nemá význam. To nikdo na netu za dotyčného nerozhodne.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 579
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Příspěvek od exiter »

byl jsem se podívat na Sharana 4Motion nakonec jsem ho nevzal kvůli korozi (+další)

2 postřehy:
- majitelka před 4měsíci dala za opravu ABS 3000Euro a teď se jí opět rozsvítila kontrolka: jediný co na to řekla, kejvla rameny a že už tam nepojede (reklamaci neřeší)
- problém s ABS - PP čidlo vadné, ale 4kolka fungovala
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“