Výběr auta 4x4 do 300000,-Kč

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Biimbo píše:známý už má třetí subaru, člověk s příjmy od 150tis čistého měsíčně bez odměn. Je to fanda značky, ale furt na to nadává, že jsou to křápy. Že s tím furt něco je. Je myšlenkově někde jinde, opravy platí firma ale neumí si představit jezdit něčím jiným. Když se před ním zmíním o dovolený na horach, tak hned začne popisovat jak dostal smyk, hodiny, otočil se při jízdě na dálnici dokola a ta 4 kolka od subaru ho zachránila a srovnala to. A od tý doby jezdí jenom v subaru :)

A jeden kámoš taky blázen do subaru, furt mele jen o jeho foresteru, jak je to skvělý spolehlivý auto a loni v zimě vidím u baráku odtahovaku jak tam mu skládá jeho klenot i s rakví na střeše. Z rakouska jeli z hor všichni busem a on s odtahovkou :) Prý motor mu klekl. Ten ultraspolehlivý 2.0i :)
Stat sa moze.vsetko ale popravde som ani.na.subru fore necital ze by mal.niekto s tym motorom.problem.ak.teda neni lpg ,inak treba.si pozriet test na.subaru levorg teda rozne testy kvalitny pohon kvalitny podvozok kvalitne riadenie jedine minus oneskoreny automat ,nevyhoda subru bola.spotreba ale.ani.to uz tak.pri novsich neplati ,tu po okoli ich celkom.forestrov a, outbackov jazdi.dost kamaratkin tatko ma zrovna.ten.2.0 a nedabna.to dopustit a.predtym.roky bmw kazdy ma.svoj vkus treba vyskusat zviezt sa zhodnotit turbo motory su pre fajnsmekrov tam.uz treba mat nato.aledva atmosfera je uplne.v pohode
BMW 330 ix
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

váha píše:Tak to řeknu jináč, subaru super podvozek, pohon 4x4(tady je otázka jaký protože subaru nepoužívá jen jeden typ pohonu 4x4) ale jinak to jsou sráče stejně jako ostatní ať volvo,VW nebo něco jiného ne-li horší
por

Porovnavat volvo a.subaru.s vw ? Volvo je.uplne.ina liga a.subaru je.zase.zamerany na.pohon a.podvozok u sportovych aj.motor vw je denne priblizovadlo
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je to zajímavé tyhle názory, už tady někdo psal, že si Subaru koupil a už nikdy, nadával jako špaček..Patrně na tom něco bude, ale u Volva mám pocit, že jsou /byly/ dobře dělané..co mě štvalo, tak u XC je dlouhá kapota a když jsem vytahoval vstřiky, tak jsem nevěděl jak na to, nakonec jsem vylezl na "chladič" , abych viděl do díry a mohl pracovat. Zdviž je vlastně "k ničemu"..Je to jako dělat ameriku ....A stav těchto vozů po 250000km je až obdivuhodná..Samozřejmě je to pouze osobní neobjektivní názor... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

Volvo AWD nebrat! Mají to poddimenzovane a praskají uhlovky nebo odchází kardany a spolu vezmou i uhlovky
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

ono je to celkom zaujímavé stretneš holandana niekde na 70% má volvo , poliaka v tatrách z 20 poliakov 10 má volvo , tu ich chodí tiež celkom dosť ale ak už má niekto o to auto záujem treba prečítať niečo na volvo clube ,každé auto sa pokazí ide o to či pravidelne alebo raz za čas , či zanedbanou údržbou atd
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

o těch kardanech a uhlovkách jsem to od jednoho servisáka taky slyšel zrovna když měl na heveru XC90.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

navíc speciálně XC90 je auto pro kokoty.. dle projevů možná 80% jeho řidičů... stejně jako X5, X6, Q7...
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

mali sme v rodine XC90 so 600 000km... o uhlovke a kardane som ani nevedel...

ono to asi bude o zaobchadzani.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Vici píše:navíc speciálně XC90 je auto pro kokoty.. dle projevů možná 80% jeho řidičů... stejně jako X5, X6, Q7...
Myslim.si ze.horsie.su.na tom.pubertaci co sa vozia na potunenej oscavke a neni im.na cestach rady.ale.v kazdom aute sa najde.chuj
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No, něco na tom bude, u Xc 90 s automatem byla vymlácená poloosa na tisícihranu/řekl bych že to je dost poddimenzované/, tak to říkám majiteli a on , vycpi to vazelínou, četl jsem to na Volvo foru...Prostě vtipe vylez..Ale samozřejmě mělo to skoro 300000km. Jinak vše suché, jen co mne vždy nasere, když vidím idiot ruční -pakničky ala medvěd a kdo je seřizoval nebo měnil lana, ví o čem mluvím..A co mne trochu zarazilo u XC 60 , je to , když jsem jel auto projet po výměně klapek v sání, a tak jsem v zatáčce, kterou často projíždím jel trochu svižněji, a najednou mi ujel zadek, až jsem se lek...Kurva vždyť to byla 4x4 v automatu..A já s normálním autem tam jezdím rychleji..Jinak majitelé si to chválí, tento měl předtím Passata C taky s 300000km na hrbu a povídá , ani nevíš, jak jsem rád, že je pryč, přijeli až ze slovače..Takže je to věc názoru, ale mám zato, že posuzovat majitele kolektivní vinou, že všichni co mají to a to jsou to a to, není zrovna moc férové..Prostě každý to má jinak.... :)
nepropadat panice...
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

souhlasím s Vicim....i s jerichem.. kolektivní vina je špatně.... ale s klidem mohu očekávat, že pokud je 80-90 % řidičů těchto aut debilů tak budu předpovídat i těch 10-20 %...jezdím často po Praze... a to stačí..... nejnovější auto, bloncka za volantem a čekej problém....
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7509
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

mě se většinou snaží trefit na dálnici.. :-D

samozřejmě myslel jsem to obrazně, je mi fuk co kdo má... ale piloti a pilotky těchto "velkých" aut většinou řídit neumí, ale o to víc si věří..
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

tož tady jezdím kolem jednoho autobazaru do práce každej den a vidím tam ty audiny, oktávky, opely, renaulty celkem pěkná auta, krásný interiér, že nevím kterej je lepší, mají nalítáno sotva 300kKm, ale nikdo to nechce a já se prostě strašně moc divím, že těm automobilkám stojí za to, zahodit celej ten interier, budíky, sedačky, koberce jen proto že tamhle jsou poddimenzovaný vstřiky, kardany, ložiska, vodní pumpy...Přece co by se kurva stalo kdyby vyrobili auto který nemusí každýho půlroku do servisu?

A divím se ještě EU že nezakázala kazítka v autech, nebo nenařídila výrobcům zpětný odkup vozidel pro přestavbu. Třeba zachovalý interier, šup vyměnit jen podvozek s motorem. Přece v továrně na to mají přímo stolici kdy se hotový podvozek s motorem a převodovkou montuje k hotové karoserii. (hm) A můžou to prodávat jako omlazené vozidlo... :roll:
Uživatelský avatar
Rolan
Přispěvovatel
Příspěvky: 508
Registrován: 29 zář 2010, 23:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od Rolan »

To by se zadrhlo soukolí kapitalizmu :)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Ono se zase pridre musi
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“