Záměna mazací trubky turba za pancéřovou hadici

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Záměna mazací trubky turba za pancéřovou hadici

Příspěvek od pavlin2 »

Pánové, musím Vás otrvavovat se svým problémem. Někde jsem tu viděl, že si někdo dával místo mazací trubky k turbu pancéřovou hadici.

Už podruhé řeším prolínající holendr na turbu na Passatu B5 AFN. Prosakuje mi to v tom konusu pod převlečnou maticí. Poprvé mi to udělalo po výměně turba za VA, dal sem teda novou trubku. Nedávno jsem měnil vlnovec a samozřejmě se mi ukroutil šteft na turbu co drží výfuk, takže jsem vyndal turbo, rozdělal, v práci vyfrézoval a dal druhej. Poskládal a vše ok až na to, že mi zas prolíná olej na té převlečné matici (nic strašného, tak 2 kapky za 200 km) ale prostě mi to vadí.

Kupovat druhou trubku už se mi fakt nechce za ty peníze. Nemohl by mi někdo doporučit kde ty hadice dělají, popř. co to zhruba stojí? Jestli je to levnější řešení než ta origo trubka? Nebo existuje nějaká finta na to, aby to neprolínalo?

Předem děkuji za cenné rady, věřím že místní kapacity najdou nějaké řešení.
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

já bych to zkusil povolit, znovu usadit a dotáhnout, ta trubka (pokud není nakroucená a prasklá) musí vydržet na věky
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

hlavně tam těsní konus, takže to stačí dotáhnout jen trochu. Všichni to rvou aby to náhodou neteklo, konus se zdeformuje a když se to dotahuje podruhé tak to teče.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Jojo , to může být ono jak říká Bimbo , jestli je tam konus bez podložky tak nepřervat !! Fakt jen citovka .
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Re: Záměna mazací trubky turba za pancéřovou hadici

Příspěvek od standa123 »

pavlin2 píše:Pánové, musím Vás otrvavovat se svým problémem. Někde jsem tu viděl, že si někdo dával místo mazací trubky k turbu pancéřovou hadici.

Už podruhé řeším prolínající holendr na turbu na Passatu B5 AFN. Prosakuje mi to v tom konusu pod převlečnou maticí. Poprvé mi to udělalo po výměně turba za VA, dal sem teda novou trubku. Nedávno jsem měnil vlnovec a samozřejmě se mi ukroutil šteft na turbu co drží výfuk, takže jsem vyndal turbo, rozdělal, v práci vyfrézoval a dal druhej. Poskládal a vše ok až na to, že mi zas prolíná olej na té převlečné matici (nic strašného, tak 2 kapky za 200 km) ale prostě mi to vadí.

Kupovat druhou trubku už se mi fakt nechce za ty peníze. Nemohl by mi někdo doporučit kde ty hadice dělají, popř. co to zhruba stojí? Jestli je to levnější řešení než ta origo trubka? Nebo existuje nějaká finta na to, aby to neprolínalo?

Předem děkuji za cenné rady, věřím že místní kapacity najdou nějaké řešení.
na HPP sem za ni dával 1100,-

http://www.highperformanceparts.cz/kata ... brandId=72

samozřejmě nekde ti ji udelaji asi levnejc......a já bral tuhle no
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Děkuji moc za odpovědi! Tu puvodni co tam byla jsem prave dotahl moc, moje blbost, vim, ale tu co tam mam ted sem bral na citovku a stejne zlehka prosakuje. Tece to nahore na tom holendru, ten konus do kteryho usti trubka na te matici je naplnenej olejem.

Uz jsem psal mail do jedne firmy, jestli jsou schopni to udelat, zitra dam vedet. Kazdopadne dekuji za odpovedi! :-)
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Tak hadici mi dnes vyrobili v Ložiska Haná v Prostějově za 380,-

Stando, máš tam taky ten okroužek? Mě ho tam dali protože holendr bez něj neměli. Nemusím mít strach z toho, že se poškodí teplem?




Obrázek

Obrázek
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Jj taky ho tam mam. Nejak sem to neresil, hadici nasadil a vse ok. ;)
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Asi ne ten O-kroužek má jisé vlastnosti , takže teplotě odolá
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Děkuju moc pánové, zitra to tam hodim :-)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“