Mlžení - vyřešeno ale dotaz !!!!!

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
JeníkRS
Aktivista
Příspěvky: 3508
Registrován: 11 lis 2010, 20:24
Bydliště: PRAHA - ve svém

Mlžení - vyřešeno ale dotaz !!!!!

Příspěvek od JeníkRS »

Auto v popisu, zkoušel jsem hledat a nic. Přední okno umeju a za pár dní je zase jak od mlíka. Vypadá to jak kdyby se zamlžilo a na to se zamžilo znova. Klapka v topení funguje a filtr je vyměněný asi před 3 měs. Voda se neztrácí a není ani z topení cítit. Jedině mě napadá že by radiátor jen rosil? Nechce se mi to zbytečně vyndavat ale asi budu muset.
Naposledy upravil(a) JeníkRS dne 28 úno 2018, 20:23, celkem upraveno 2 x.
-Superb 2 combi 2011 CFFB+MVolesko. Eibach -4cm 19"Aneto
Ex-Octavia I combi 2004 1.9TDi ASV+MVolesko. Puky TT, Mam/Egr/Kat off, xenony, 288mm, Eibach -4cm, triplling on, 17"Spider
-Derbi Atlantis 2T
Zacatky: Tipo,Clio,BX,Felicia,Fabia
maka123
Přispěvovatel
Příspěvky: 401
Registrován: 20 zář 2014, 07:27
Bydliště: okolí litomeric

Příspěvek od maka123 »

To jsem měl když jsem kouřil,dva roky nekouřím a stejně se mi to za týden udělá-takový film. Jdu z práce čerstvě osprchovaný a hned všechny okna zamlžený.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

A co myslíš tou klapkou, recirkulační, náporovou nebo kterou? Jestli to má Climatronic, tak tam se serou ty náporový společně s V71 (ovládá zárověn i recirkulační). Tá náporová je nesmysl, já ji vyhodil (jde bez problémů vyndat) a nepozoruju, že by mi auto při jízdě větralo víc, než je třeba a co tedy ta náporovka má regulovat ;) Nikdy žádný nadměrný mlžení ve srovnání s manuální klimou nepozoruju, je to na GIV. To je pomsta konstruktérů od Valeo a VAG :D
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 03#1186403
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

pozri na ten motorček V71 klapky. Zvyčajne sa na diag tvári OK ale reálne nehýbe klapkami
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

mě to dělala taky V71. má ji kaput asi každé auto
DIAGNOSTIK
Přispěvovatel
Příspěvky: 708
Registrován: 23 led 2006, 19:36

Příspěvek od DIAGNOSTIK »

Viděl bych to na vlhkost v autě, ale podle stáří bych se nebránil myšlence tekoucího radiátoru topení...Neubývá chlad. kapalina?
To je situace!
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Píše že ne, ale rosení by na úbytku nepoznal. "Někdo" by poradil si líznout, jestli je okno sladký :D
Uživatelský avatar
JeníkRS
Aktivista
Příspěvky: 3508
Registrován: 11 lis 2010, 20:24
Bydliště: PRAHA - ve svém

Příspěvek od JeníkRS »

Mám climatic a klapku jsem myslel na cirkulaci vzduchu. No ještě jsem rozebral koberec u spolujezdce a je tam mokro a ten tépich je nacucanej. Takže by to mohlo bejt z toho. Ale jen pod sedačkou nahoře za palubkou je suchej. Odtoky jsou čistý a sundal jsem tapec zda tam neteče dveřma a taky nic. Takže asi budu sprchovat a uvidí se
-Superb 2 combi 2011 CFFB+MVolesko. Eibach -4cm 19"Aneto
Ex-Octavia I combi 2004 1.9TDi ASV+MVolesko. Puky TT, Mam/Egr/Kat off, xenony, 288mm, Eibach -4cm, triplling on, 17"Spider
-Derbi Atlantis 2T
Zacatky: Tipo,Clio,BX,Felicia,Fabia
DIAGNOSTIK
Přispěvovatel
Příspěvky: 708
Registrován: 23 led 2006, 19:36

Příspěvek od DIAGNOSTIK »

Taky se to někdy pozná, že po ránu, když se poprvé otevřou dveře, je cítit nasládlý zápach v interiéru.
To je situace!
Uživatelský avatar
JeníkRS
Aktivista
Příspěvky: 3508
Registrován: 11 lis 2010, 20:24
Bydliště: PRAHA - ve svém

Příspěvek od JeníkRS »

DIAGNOSTIK píše:Taky se to někdy pozná, že po ránu, když se poprvé otevřou dveře, je cítit nasládlý zápach v interiéru.
Právě že chladící kapalina není cítit ani v autě ani z topení. Proto si právě nejsem jistej tím radiátorem a nechci to vyndavat ikdyž to není tak hrozná práce
-Superb 2 combi 2011 CFFB+MVolesko. Eibach -4cm 19"Aneto
Ex-Octavia I combi 2004 1.9TDi ASV+MVolesko. Puky TT, Mam/Egr/Kat off, xenony, 288mm, Eibach -4cm, triplling on, 17"Spider
-Derbi Atlantis 2T
Zacatky: Tipo,Clio,BX,Felicia,Fabia
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Tak je to jasný, je to zvýšenou vlhkostí v autě, někudy Ti tam teče, klidně i kolem dveřního těsnění ve spodním předním rohu. Ale ty koberce jsou zrádný, voda steče vrchem po zadní stěně či plechu a koberce nesmočí, takže klidně to může být vrchem kolem držáku pyláku.
Když ta recirkulace chodí a měnils filr, v jakým postavení byla ta náporová/omezovací klapka? Jak chodí si otestuješ jejím nastavením přes diag.
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1084
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Bydliště: Nová Role

Příspěvek od p.s. »

Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

(LOL) (LOL) (LOL) oprava ako sa patrí :roll:
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

No nevím, rada "ručně jí (recirkulační klapku) zavřem a tu vrchní (náporovou/omezovací klapku) bud otevřem nebo necháme otevřenou" nemůže fungovat, když si tu horní třeba z rozmaru dáš do pozice zavřeno a ještě to korunuješ následným odpojením V71 ...
Recirkulace je docela fajn když funguje, bordel dělá ta vrchní, když zůstane v pozici omezující průtok přestože je recirkulace vypnutá, tedy přísun vzduchu jen zvenčí ...
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1084
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Bydliště: Nová Role

Příspěvek od p.s. »

dělam to běžně na autech všech značek
pokud je auto starší majitel nechce investovat tak prostě zavřu vnitřní okruh otevřu tu cirkulaci z venku odpojim z elektriky a je po mlžení
mám to odskoušený
problém je v tom že ta dvouklapka se bud rozlomí nebo se zlomí ten převod a pak si to dělá co chce
a jakmile ti ten vnitřní okruh zůstane otevřen tak se ty auta po ránu a nejen po ránu mlží jak blázen
Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“