Spolehlivost koncernu v Čechách..

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Biimbo píše:Pokud s tím nejmíň spolehlivým autem najedeš 10 tis za rok a koupíš ho nový, tak po 30 tis a třech letech budeš v tabulce spolehlivosti tam kde jsou ty nejspolehlivější který najedou stejný km.

Chtělo by to srovnávat auta stejného typu a ne citigo a q7.

A proč je ten koncern tak oblíbený v celé Evropě? Protože je to nejmíň spolehlivý auto a lidi do toho cpou jen peníze. Proč si ty nespolehlivý ojetiny drží furt cenu?
Ale já vím, že máš v tomhle pravdu, ale proč si drží cenu a nikdo moc je nekupuje? Ta popularita je obdivuhodná, když ti řeknou že v CH je Octa druhé nejprodávanější auto a vlastně celá Evropa je může..Ale oni na tom autě tolik nenajedou jako u nás a já osobně se dostanu většinou už k autům, která mají něco za sebou...Ale můj názor pramení také z toho, že mi jejich nejen motory nepřipadají nijak geniální a přelomové , spíš jim to moc v téhle oblasti nejde.Ale zákazník má jiný názor, jen je škoda, že u nás problémy těchto aut "odserou" právě ti méně solventní ...Takže když se mne zeptají, co myslíš mám tohle koupit, tak jim řeknu, koncern raději ne, to je auto pro "automechaniky".. :)
nepropadat panice...
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

zatím co 1.0 fire je přelomovej agragát jako prase
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No, Domečku, v dobách kdy ten motor vznikal, to byl první motor, který komplet dělal počítač..A měl jednu výhodu, když ti spadl řemen, koupil si nový, kladku namazal a zase jsi jezdil než spadl. Měl nevýhodu, že to byl pochcánek , měl špatně vyřešen např. těsnění pod víkem, ale jezdí dodnes a možná v milionech aut..Zažil jsem motor, který měl 600000km a druhý řemen..Ukaž mi malolitrážní motor z koncernu, který za něco stojí a vyrábí jej 50 let..Dokonce mu dali jinou hlavu a byl to 16V, převrtali ho, a když se mi někdo ptá, jaký motor, říkám jim , kupte si tenhle. A koncern měl takové motory tak v 70-80 tých letech, pak pořád vyráběli různé pokusy, řemen tam byl namotán často jako v serpentinách, byly zbytečně složité a nikoho neoslnili..Ale tebe chápu, máš Fabii v dieselu, což je nejlepší řešení, bohužel budeš si muset sehnat převodovku aby jsi ji dožil..Zatímco Fire je jednoduchý, spolehlivý a díly jsou za hubičku a na vraku jsou všeho mraky..A víš proč ? Protože ten motor měl úspěch a lidé jej měli rádi.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Kdybys Jericho znal automobilové prostředí a mentalitu lidí v USA, tak bys věděl proč tam nejezdí koncern.

Byly jsme v USA s uživatelem tukydydes u jeho kámoše co tam je 15 let a obchoduje tam s auty a drahý koncern, který tam nikdo neumí opravovat je nežádané zboží.
Při cenách servisu tam všichni jezdí dokud "se auto ještě hýbe" a jakmile nastane problém, auto jde pryč. Ne vždy ale jsou tam toho plné aukční plochy a auta i s banální zavadou jsou tam o hodně levnější.
Ale začal se tam koncern chytat u lidí co dost jezdí, viz golf a passat v tdi. Tak někdo musel zakročit a ten rozmach nakopnutych tdi utnout.
Naposledy upravil(a) Biimbo dne 31 pro 2017, 20:59, celkem upraveno 1 x.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Tiez som bol velakrat v USA a dovolit si vozit sa na europskych autach si mozu len taky co si ziju nad pomery. Obycajny clovek si tam moze dovolit max. japonca. No a chudonine ostavaju len tie ich stare nenazrane mrdky.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ale ten obycajny clovek co ai moze dovolit max Japonca si ho kupi preto lebo nevie co je servis chodi len an vymenu oleja ked ma auto 200tis tak ho da prec a kupi nove naco by kuloval tdi ktore tam nikto neservisuje v okoli a je oproti tomu japonskemu benzinu nespolahlive .servis je vsade na svete drahy
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

TDI tech píše:Tiez som bol velakrat v USA a dovolit si vozit sa na europskych autach si mozu len taky co si ziju nad pomery. Obycajny clovek si tam moze dovolit max. japonca. No a chudonine ostavaju len tie ich stare nenazrane mrdky.
Oni ti američtí ubožáci-chudáci musí jezdit v Mazdách nebo Toyotách , popřípadě když dostanou náhodou od vykořisťovatele kapitalisty prémie tak si koupí LEXUS..A oni chudáci kolikrát i musí jezdit v těch amerických autech, což jsou samozřejmě pro Evropana mrdky, protože Evropan je v podstatě blbec, který dodnes má auto jako symbol orgasmu, takže se naparuje v různých mrdkách jako RS, popřípadě L/Klement ...Nandají si tam spoilery a obruče, které se tam sotva vejdou a krouží po okolních barech, zda si jich nějaká slípka všimne..Bohužel ti pitomí amíci mají auto jako spotřební zboží. Můj známý Jugoš, kterého muslimská rodina utekla z Balkánu do USA během bratrovražedných válek, které připitomnělí Evropané jednou za čas rozpoutají , byl krásný příklad blbého amíka, který si jako instalater - zedník přivezl do Čech, /když se zamiloval do Češky během návštěvy své rodné země /zajímavé stroje ..Přivezl si Passata v plné palbě samozřejmě v benzinu, protože amíci dle jeho slov nejsou pitomci, aby jezdili na něco, co se leje do traktorů ..Potom si přivezl náklaďák,-traktor v jednom, velký podvalník na převoz těžší těchniky s el brzdami a zvedáním plošiny, /na STK se ti blbci shlukovali co to vůbec je a jak to funguje/, a veškerou techniku potřebnou k jeho práci made in USA..A aby tady měl čím jezdit, koupil si zánovní Passat v dieselu u nás. A stežoval si, co jsme to tady za líné lemply, kteří nechtějí makat. Když mu u nás docházely prachy, odjel do USA asi na rok a přivezl zase balík,/měl tam vybavenou dílnu a firmu/ aby zvládl splácet velkou vilu, kterou jeho nová česká manželka "vyženila-vyrozvedla" na svém bývalém manželovi, na které byla sekyra pár milionů...A to živil 2 svoje a 2 další děti své nové manželky...Takže ta zpropadená Amerika, kterou mi čecháčci tak pohrdáme a komouši typu TDI techa neustále pomlouvají, ale pro dolárky tam rádi jedou i kdyby tam letěli třeba týden...je prostě jiná země než ta naše smradlavá Evropa ...Jen se divím, že ti amíci a ostatní okolo /samozřejmě bílé rasy/ neutíkají k nám, kde by mohli jezdit ve vyspělé západo-východní technice, kde do pohonu aut dnes montují motůrky ze sekaček... :)
nepropadat panice...
kajman111
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 21 pro 2017, 14:09
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvek od kajman111 »

K tomu Fire motoru ,ti můžu říct ,asi tolik. Máme Fiat Doblo 1,2 fire z roku 2003. Kolik to má ve skutečnosti nalítané nikdo neví ,na tachu máme obligátních 180xxxkm. Před 8 lety jsme ho koupili v bazaru, nechali do něj dát LPG a od té doby jezdí a jezdí a jezdí....Mamina s ním dojíždí denně do práce asi 60km plus různé courání do obchodu... Loni se byla největší závada propálené těsnění pod hlavou. Oprava i s pro sichr srovnáním hlavy a když to bylo rozdělané ,tak se hned udělali komplet rozvody i s vodní pumpou mně vyšla v malým garážovým servisu na 5 700kč . Za ty prachy na ten koncernový zázrak nekoupíš ani sadu.Jinak jenom oleje ,brzdy apod.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Doblo je nezmar som v praci na tom nalietal 300tis ale motor JTD 74kw a vsetko povodne iba dorazy na naprave sa menili vyhoda ze to ma vzadu pera uvezie aj tonu mam vyskusane
Cadd Hrabala na 3cm snehu s doblom som aj po 20cm v pohode chodil .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

testům nevěřím ale tři italové v desítce?

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/10 ... -internetu
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
kajman111
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 21 pro 2017, 14:09
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvek od kajman111 »

Ty "úžasné super stránky" autoforum.cz je jenom trapná reklama na mrdky z wwwwšrot. Všechno ostatní je vergl,nespolehlivé... Škoda času tam vůbec jít. (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“