superb 2 CFFB hučení v 1900ot

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

leguan
Aktivista
Příspěvky: 2020
Registrován: 11 črc 2010, 15:53
Bydliště: pelhřimov

Příspěvek od leguan »

chyt ho pod krkem srače jednoho
Passat CC 2.0 tdi
Tomas898989
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 25 pro 2014, 13:11
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od Tomas898989 »

Zeptam se jak jsi dopadl stou poloosou povedlo se to odstranit? Jakou si menil? Pravou nebo levou? Mam totiz stejny problem na r.v 2013 CFGB 2.0tdi maual 122 tis. najeto :( me to pri 1900ot. huci jako tobe....
slava.s
Přispěvovatel
Příspěvky: 57
Registrován: 04 lis 2007, 22:16

Příspěvek od slava.s »

Šlo o pravou poloosu. Dal jsem tam zpátky tu starou. S prodejcem to vidím černé. Teď chce po mě danovy doklad,ze servisu, kde to montovali a ať jim zašlu poloosu, tu nechají zkontrolovat certifikovanym servisním technikem. No Mě je to úplně jasný. Ten napíše, že je to špatnou montážní.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Mě by spíše zajímalo jestli ta poloosa není padělek, pokud v Kelly a podobně stojí od SKF maloobchodně cca 8 800kč a zde e-shop jí má za 2 900kč tak se mi to nezdá, kontaktoval bych spíše zastoupení SKF s žádostí o posouzení, co si budem povídat SKF je hodně padělaná značka viz. problémy s ložiskama a podobně.
Viz. ta koroze kloubu + nekryté části hřídele, odlišnost průměru hřídele.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Cenou v Kelly bych neargumentoval, sundat u nich 40-50% z jejich e-shopu a jsi na ceně normálních e-shopů a nebo s Kelly rabatem ;) Jinak ale souhlas, jestli SKF má ve svým katalogu nějaký ilustrační foto, tak pokud dodávaj ve skutečnosti něco jinýho, jsou hajzli sami, pokud ne, je to "jinej" zdroj se svou sítí ...

A pozor, to jsem je podcenil :D
https://www.autokelly.cz/Product/SK-VKJC4620/8998391
Tomas898989
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 25 pro 2014, 13:11
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od Tomas898989 »

A měnil jsi oba klouby nebo jen vnitřní nebo venkovní? Jakou si dal značku kloubu? :roll:
lukafe..
Přispěvovatel
Příspěvky: 99
Registrován: 26 led 2014, 10:42
Bydliště: Rájec - Jestřebí

Příspěvek od lukafe.. »

Já dával obě nový poloosy Spidan , už jsem na nich najel cca 20tis a zatím ok.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Rayx píše:Cenou v Kelly bych neargumentoval, sundat u nich 40-50% z jejich e-shopu a jsi na ceně normálních e-shopů a nebo s Kelly rabatem ;) Jinak ale souhlas, jestli SKF má ve svým katalogu nějaký ilustrační foto, tak pokud dodávaj ve skutečnosti něco jinýho, jsou hajzli sami, pokud ne, je to "jinej" zdroj se svou sítí ...

A pozor, to jsem je podcenil :D
https://www.autokelly.cz/Product/SK-VKJC4620/8998391
APM Automotive jí má maloobchodně za 8 300kč, to Kelly jsem myslel že bude mít cca podobně, ale tohle je slušnej nástřel :D
Tomas898989
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 25 pro 2014, 13:11
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od Tomas898989 »

Nemate nekdo fotku te spidan poloosy jestli ma stejny prumer tyce jako original? Mam ji na aute a ta vypada jako ta SKF a mam obavy ze tam predemnou dal nekdo china fake dil..... Kdyz se podivam na netu tak by tam mela bejt tyc s vetsim prumerem nebo se pletu? Kazdopadne kdyz roztocim prave Kolo tak ta poloosa trochu hazi a jeto videt....
Naposledy upravil(a) Tomas898989 dne 15 led 2018, 12:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To je fakt hnus toto s těma padelkama...ať jdou do prdele
Na druhou stranu vidíte že kupovat na netu podle ceny se nevyplácí...
Tuhle borec dovezl turbo,jsem myslel že padni,pochvaloval si jak to sehnal levné snad za 6tis. Já mu nabízel asi za 12,tak na to koukám,kolo opřený o obal,vůbec s tím nešlo otočit...tak mu říkám že je to k ničemu,prej to se roztáhne teplem ne? (rofl)
Tomas898989
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 25 pro 2014, 13:11
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od Tomas898989 »

Romane ja to nekupoval tu poloosu ja zu to auto takhle koupil ted jen hledam co tam ma bejt jelikoz mam od 110km/h do 140km/h vibrace lehke a huci mi to v tech 1900.ot
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

A jo, já to domotal s tim puvodnim prispevkem
pokud nechceš dávat origo tak Spidan, třeba na OII jsem několikrát dával poloosy Meyle a taky nebyl problém, ale nechci to nikomu cpát
doba je taková že když zákazníkovi řekneš chceš poloosu za 2500 nebo za 6500 co mi asi většina řekne že, to je i s brzdama,pneu a já nevím s čím...

A nestačilo by vyměnit klouby - demontovat oba klouby z hřídele, dát ji do soustruhu mezi hroty a změřit házivost,pokud OK, dát nový klouby ( Spidan,Löbro ) a mělo by to být dobrý...zase taková alchymie to snad není
nezdá se mě ale že by ono popisovaný hučení dělala poloosa :?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Pokud jsem jel s autem s ohnutou poloosou , tak auto vibrovalo..Hukot může být toho součástí..
nepropadat panice...
Tomas898989
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 25 pro 2014, 13:11
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od Tomas898989 »

Co hučení ale roztočís na heveru právě kolo ručně a vidíš jak malinko hází jde mi ne jen o to hučení ale taky o to házení.... Když to totiž záhuci čejstis v sedačce a v podlaze jak to zavibruje a pak je ticho dosáhne cca 120kmh cejjstis malé vybrané až do cca 150km/h pak už se to ztratí taky záleží jak přidáš plyn když přidáš normálně hučí zavibruje když přidáš podlahu nezaručí ale jen zavibruje
slava.s
Přispěvovatel
Příspěvky: 57
Registrován: 04 lis 2007, 22:16

Příspěvek od slava.s »

ja nehledal podle ceny, zadal jsem číslo dílu a vyjely mi stránky ze kterých jsem nekolikraát bez problému nakupoval. Koukl jsem SKF němcká prvovýroba objednal. Ve snu by me nanapadlo,že ty ku.. dy to berou nekde v polsku nebo kde. Jsem v kontaktu se zastouením SKF, chtějí to řešit na vyšší úrovni, protože se s tím setkávají delší dobu. Tak uvidíme. Na té polose chybí znaky originálu ( vypálený název a čísla dílu na kloubech atd).
Jinak mě to jen hučelo jen pri dosažení otáček 1900 jinak ne a na všechny rychlosti a jedno jak jsem jel rychle.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“