206 1,4Hdi sklbnutie motora

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
jogi24
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 09 srp 2011, 16:40

206 1,4Hdi sklbnutie motora

Příspěvek od jogi24 »

Zdravim Pani.

Chcel by som sa informovat ci nahodou niekto z vas neriesil podobnu zavadu ako ja.

Dnes sa mi stalo, ze pocas jazdy pod stalym plynom,zrazu cuklo motorom. Bolo to take trhnutie, ale nic viac.

Ziadna svietiaca kontrolka, a pod...

Uz sa mi to stalo v mnulosti asi 2x , a preto som auto pichol na diagnostiku.

Neviem, ci by mal nieco spolocne zo sklbnutim motora signal z brzdoveho pedal.

Niekde som cital, ze existuju 2 vypisy chych, jeden klasicky a druhy nazyvany ako dennik zavad... alebo ako sa to nazyva.

Mohol by mi niekto poradit kde by som ho nasiel?

DAKUJEM
Obrázek
jogi24
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 09 srp 2011, 16:40

Příspěvek od jogi24 »

Nikto nic?
DAKUJEM za nazory, odpovede k teme.....
machal22
Přispěvovatel
Příspěvky: 199
Registrován: 29 črc 2010, 16:17

Příspěvek od machal22 »

To muže být spousta věcí. Nejčastěji u těhle motoru zlobí snímač klikového hřídele. Začne to takhle cukat u telého motoru a končí chcípnutím a opět to jde nastartovat. Kontrolka zhaslá a diagnostika mlčí. Jeden z mála problému kterýma tyhle motory trpí.
jogi24
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 09 srp 2011, 16:40

Příspěvek od jogi24 »

No praveze to robi tak nahodne, ci uz za studena, alebo teplejsi motor...
Nemoze to byt aj tym signalom z brzdoveho spinaca?
jogi24
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 09 srp 2011, 16:40

Příspěvek od jogi24 »

Takze na zaklade chybovych hlasok uvadzanych v mojom prispevku vyssie, som vymenil snimac polohy kluveho hriadela cca 16€, elektricke spinace spojkoveho a brzdoveho pedalu, cca 2x4€.

Vykonana oprava pred cca 2ova tyzdnami.

Zatial mozem konstatovat, ze porucha "antipollution fail" ci uz pri startovani, pocas funkcie startera, alebo kratke sklbnutie motora pocas jazdy,s rovnakou hlaskou sa zatial neobjavili.

Mam osobny pocit, ze aj startovanie trva o cosi kratsie....

Takze zatial k mojej poruche tolko, a pokial ma niekto podobny problem, s nasim 1,4hdi, myslim, ze tych 16€ nikoho nezruinuje pokial by ho vymenil...

Dlho som mal problem s hlaskou "antipollution fail" bez akejkolvek diagnostickej chyby zapisanej v riadiacej jednotke.....

Verim, ze hadam niekomu pomoze zaver diskusie..

DAKUJEM vsetkym,ktori boli ochotni prispiet k problemu a poradit......

DAKUJEM
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

možno keby si nemal cinsku lexiu s cinskym nefunkčným softom tak by sa ti ta zavada aj realne ukazala...bohuzial.

snimac kluky sa da nalogovat...ci uz scopom alebo priamo diag.
2 zavady ktore tam mas sa daju lahko overit a vylucit...respektive vyriesit preco su tam.

Taketo generalizovanie, mne trha auto vymente toto a toto je velmi nebezpecne a ludia to radi pocuvaju.

Ak chcem niečo vymenit, musim mat odmerane že je to vadné, resp. že je v tom problém.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
jogi24
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 09 srp 2011, 16:40

Příspěvek od jogi24 »

To octaviask: A mozno keby si sa ozval skor, s nejakou rozumnou radou a nie blbymi pripomienkami.....
Osciloskopom bol merany a na mieste bol signal zo snimaca dobry, mal dobre nabehove aj spadove hrany....
Bol aj nasledne ociteny od spiny, zeleznych pilin a aj kruzok na kluke.
A generalizovanie... Vymenil som snimac kluky u 1,4Hdi kod motora 8HX, DV4TD , hlaska sa doposial neobjavila, tak som sem napisal, ako som "pochodil".
Kto chce nech v pripade podobneho problemu skusi pobrat jednu moznost riesena, a kto nechce nech skusa dalej. Netvrdim, ze je to zarucena oprava na vseobecny problem chybovej hlasky, ale mne pomohla.
A Teba poprosim, skus prispievat k teme a poradit v pripade ak poznas riesenie.
Ja som problem mal, a Ty si mne a ani nikomu inemu svojim prispevkom v tejto teme nepomohol....
Tak prosim nespamuj.
DAKUJEM a neber to ako urazku, ale pokial nemas co napisat, tak nepis....
DAKUJEM Ti za pochopenie.
PEACE
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“