Felicia 1.3 BMM(kocka ve vysluzbe) brzdy

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Klukin1988
Sběrač informací
Příspěvky: 38
Registrován: 22 dub 2016, 20:42
Bydliště: Valachy

Felicia 1.3 BMM(kocka ve vysluzbe) brzdy

Příspěvek od Klukin1988 »

zdar chlapi mam problem u brzd,delal sem predek kotouce desky,zadky sou jeste v pohodee..mam problem ze pri brzdeni treba kolem z 80 KM a vys
kdyz pedal seslapnu trochu silneji tak me to smykne celym autem,jak kdyby nektere predni kolo zabrzdi driv...nebo zadni....lehce to skubne doprava
takze to vypada jak kdyby prava strana,,,predek nebo zadek zabrzdi driv.....mam to vse ovzdusnene.....jedine co me napadlo tak jeste predni hadicky ke trmenum???MAM je nachystane v kufru ze je vymenim...poradi nekdo? diky za info( jinak ve vyssi rychlosti treba na dalnici kdyz mi nekdo vyleti z pruhu a jdu na tvrdo tak je to docela neprijemne)

pak sem si este vsiml ze kdyz lehce pribrzdim a pak to zaslapnu tak to neudela:D:DD:D
Superb 03 1.9 TDi 96Kw awx
Felda 1.3 bmm 50KW(dalnici boucha jako zamlada)
obcas jsem lakoval nejaky cas ve SKODA servis s barvami GLASURIT
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Silenty v ramenech mas o.k?
Nektere kolo se nehreje vice?
Vzadu samostavy dobre vystavene?
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Klukin1988
Sběrač informací
Příspěvky: 38
Registrován: 22 dub 2016, 20:42
Bydliště: Valachy

Příspěvek od Klukin1988 »

Samostavy jsem seřídit levá strana byla volná ručka vůbec neváhala teď smykne pěkně obě dvě dva zuby a stojím.. Od té doby mi přijde ye este horší... Ty silenty nevím podívám se zítra prizvednu auto a dám vědět příští týden pojedu daleko z vozíkem tak právě vozík by mě sunul
Superb 03 1.9 TDi 96Kw awx
Felda 1.3 bmm 50KW(dalnici boucha jako zamlada)
obcas jsem lakoval nejaky cas ve SKODA servis s barvami GLASURIT
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Musíš si ověřit, zda nemáš zarezlé prasátko, takže ať ti někdo šlápne a zkus zatočit koly zda nějaké nejde lépe než druhé..Stačí trochu šlápnout....
nepropadat panice...
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Chce to na válce a nechat změřit rozdíl na kolech, ne nadarmo je povolen maximální přípustný rozdíl 30% mezi koly na nápravě. Až budeš vědět, který nebrzdí, půjdeš po tom dál, klidně to můžou být ty hadice s vytvořenými chlopněmi, ale já tipuji že je KO mechanický omezovač na zadní nápravě kterej tím, že na zadní pravý pustí více tlaku, ten pak chybí na levým předním. A nebo naopak ... Buď pružinky v něm, nebo těsnění atd ...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

omezovak ma jen kombik ne ?
viděl bych to fakt na předek a to buď ramena jak psáno výše nebo jeden třmen brzdí a druhej ne nebo o dost míň...
cheno
Přispěvovatel
Příspěvky: 171
Registrován: 23 lis 2011, 18:13
Bydliště: hc

Příspěvek od cheno »

može ti prebrzdovať koleso mne to spravilo na dialnici ..
rozbrat vycistit..
brzdovy stav to ukazal...
Octavia 2 1.9 BXE
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

roman1648 píše:omezovak ma jen kombik ne ?
viděl bych to fakt na předek a to buď ramena jak psáno výše nebo jeden třmen brzdí a druhej ne nebo o dost míň...
Nene, i krátká (vlevo u ramene nápravy) jinak by se zadek stále blokoval. To platilo jen pro Favorit, tam byl skutečně jen pro dlouhý. Umí to pěkně zazlobit a chová se přesně jak je posáno. Já to jednou řešil a pak jsem zjistil, že to byl zmetek od výroby, špatně svrtanej a každý okruh otvíral/zavíral jindy, takže oba okruhy byly vůči sobě rozhozený ... No taky umí jen prasknout pružinka na pístku pod pákou pro jeden okruh a papá ;)

Ten regulátor je 1H0612151, jen 1,9D maj 6U7612151, oba dva bez ohledu jestli dlouhá nebo krátká.

Ale, na HBV je pro zadek ještě toto, ventil rozdělovací 007486201M, pro kombi 007486203M, a to bylo bráno taky jako omezovač ...

Tak je třeba autí prohlídnout, co na něm vlastně vše je.
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Tohle uměj přední hadice ke třmenu.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Tak kolega ma zrovna jednu feldu na zvedáku a omezovak tam žádnej neni ;)
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

A nemá ABS?
Klukin1988
Sběrač informací
Příspěvky: 38
Registrován: 22 dub 2016, 20:42
Bydliště: Valachy

Příspěvek od Klukin1988 »

Zdar chlapi omezovač nebo regulátor u nápravy není je to prvni felda 94 rok... Dnes sem přišel pozdě juknu na to zítra.. Dělal jsem zadní trubky od nápravy ke kolum... Vše ovzdusneno i předek... Jsem v cizině a jediné co tu zvládnu je přehodit hadice.. Nebo mám doma staré komplet brzdice tak udělám go gumy piskty pročistit ať chodí a vyměním komplet i s hadicema a pak uvidím... Každopádně sem z toho paf... To sem si myslel že mám feldu precteny... Ne úplně... Dám vědět co sem udělal a jaký je rozdíl každopádně díky za každý postřeh... Váhání a nejistota hraje proti mě,,,,svine jedna ;-)
Superb 03 1.9 TDi 96Kw awx
Felda 1.3 bmm 50KW(dalnici boucha jako zamlada)
obcas jsem lakoval nejaky cas ve SKODA servis s barvami GLASURIT
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Je v tom zmatek, ale ten regulátor je novější provedení, pokud není, máš jistě ty omezovací ventily na HBV pro větve na zadní kola. Pokud je HBV OK, tak bude jeden z těch ventilů KO. Chce to zjistit, jak to brzdí na válcích a pak dořešit.
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Klukin: Jak to odbrzduje,kdyz zastavis a povolis brzdu?Ty kola se nehrejou?Daval jsi nove kotouce a desky,tak ze jsi mohl zatlacit bordel mezi pistek a gumicku..
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já osobně bych si nejprve našel kus suchého afaltu a tam zaflokoval, pak bych vylezl a díval se na černé čáry jestli mají stejnou délku
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“