Nezávislé topení Superb

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
garaz82
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 02 čer 2016, 12:30

Nezávislé topení Superb

Příspěvek od garaz82 »

Ahoj,

četl jsem článek:
https://forum.skodahome.cz/topic/141112 ... -superb-2/

taky by se mi to líbilo, ale přijde mi to dost složitý na montáž, nemá s tím někdo zkušenosti, teda kromě autora článku?

děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
nettopejr
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 13 úno 2009, 15:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od nettopejr »

Myslím, že to dle mých zkušeností popsal celkem reálně.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Naprostá realita. Já montoval do svojí OII analog TTC,obrovská výhoda manuální klimy, takže žádný can nebo IPCU, jen večer nesmím zapomenout nastavit teplotu na max a topení na sklo, ale to je o zvyku. Složitost montáže. No aby to vypadalo a bylo to trochu co k čem tak 3 odpoledne. tak dejme tomu nějakých 15 hodin.Financne nevím kolik to vyšlo, nějaké věci a topení jsem měl už z předešlého auta. Za to teplo to stojí.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Příspěvek od tukydydes »

Namontování topení z hlediska času docela zabere, ale není to nic co by manuálně zručný člověk nezvládl. Osobně jsem si ho taky namontoval Thermo TOP C (analog) do Octavie I. A trávil jsem nad tím taky tak 15-20h. A to nepočítám přípravy atd. Kdybych to měl montovat zase už bych se hodně rozmejšlel jestli do toho jít nebo to nechat někomu za 5.000,- aby to udělal. Ale je to luxus ještě když máš spouštění přes GSM :)
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Nedal bych nikomu nic. Asi jak která firma nebo servis, ale toť sem viděl montáž v caddy od jednoho co to dělá tady u nás a hrůza. Jako ideál je asi sehnat komplet věci co se montovaly ve výrobě pak je to plug and play a nemusí se nic vymýšlet. Já to chtěl taky tak ale bylo toho hafo co mi chybělo tak jsem sehnal jen držák a jehlu. Hadice na sání a výfuk jsem měl už z passata, vodní hadice tak tam silná improvizace pomocí metráže a různých kolen co nám tu leží pro strejčka příhodu, nějaká spojka a sponka, škoda že jsem nefotil, aji to celkem vypadá
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“