octavia 2 nejdou predni sterace

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

octavia 2 nejdou predni sterace

Příspěvek od oregan »

Ahoj dneska mi privezli octavii 2 2,0tdi 103kw rv 2005,ze mu nefungujou predni sterace na jakoukoliv polohu.
Auto bylo ve 3 autoservisech kde mu menily:

packu steracu
motorek sterace pry zkousely na jine octavii a fungoval
merili kabelaz a vse pry ok

nevite jaka je jeste bolest teto zavady? hnijou nekde kabely?

dekuji
zx10r
Sběrač informací
Příspěvky: 25
Registrován: 26 kvě 2011, 20:38

Příspěvek od zx10r »

zámek kapoty
Uživatelský avatar
JeníkRS
Aktivista
Příspěvky: 3508
Registrován: 11 lis 2010, 20:24
Bydliště: PRAHA - ve svém

Příspěvek od JeníkRS »

Zámek no
-Superb 2 combi 2011 CFFB+MVolesko. Eibach -4cm 19"Aneto
Ex-Octavia I combi 2004 1.9TDi ASV+MVolesko. Puky TT, Mam/Egr/Kat off, xenony, 288mm, Eibach -4cm, triplling on, 17"Spider
-Derbi Atlantis 2T
Zacatky: Tipo,Clio,BX,Felicia,Fabia
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jsem si zpoměl na bratránka a O II,

přijedem na návštěvu a druhý den mělo mrznout

měl v ostřik plnou letní směs a odborník na telefonu sdělil že se to se zimní nesmí míchat hrozí destrukce auta

tak bratránek vzal hadice a snažil se tu letní dostat ven což nejde,

tak odborník poradil vystříkat ven ostřikovači,

jenže při tom jak vytahoval tu letní tak pokazil ostřikovače i stěrače, hoši to bylo šou, ten lítal s mobilem kolem auta jak pat s matem, bledý jak stěna, dvě hodiny infarktový stav,

z toho plyne ptát se a jdou ostřikovače? svítí ikona na přístrojovce?
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

slovacek.milos píše:jsem si zpoměl na bratránka a O II,

přijedem na návštěvu a druhý den mělo mrznout

měl v ostřik plnou letní směs a odborník na telefonu sdělil že se to se zimní nesmí míchat hrozí destrukce auta

tak bratránek vzal hadice a snažil se tu letní dostat ven což nejde,

tak odborník poradil vystříkat ven ostřikovači,

jenže při tom jak vytahoval tu letní tak pokazil ostřikovače i stěrače, hoši to bylo šou, ten lítal s mobilem kolem auta jak pat s matem, bledý jak stěna, dvě hodiny infarktový stav,

z toho plyne ptát se a jdou ostřikovače? svítí ikona na přístrojovce?

ahoj milosi,ostrikovace fungujou,jen nejdou predni sterace a zamek kapoty taky funguje.na co se zamerit? je tam nejaky rele?Kdyby byl KO zamek kapoty,tak by svitila kntrolka na palubni desce nebo nebo ne? na palubce nema maxidot je tam jen cerveny auticko,ze kdyz se otevrou dvere tak se rozsviti auticko.
cacinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 802
Registrován: 27 led 2010, 12:32

Příspěvek od cacinek »

Zkus odpojit baterku
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Příspěvek od jozef9 »

Ahol, z páčky idú káble na RJ elektroniky stľpika riadenia, odtiaľ na poistky a z poistiek na motor stieračov (podľa BOSCH), pin 1 čierno-zelený - 12V?, pin 2 hnedý - je mínus?, pin 4 fialový - snímač dažďa. Premerať, či je tam + a -, kde končia (páčka?, RJ elektroniky stľpika riadenia?, poistky?). Páčku menili, mala by byť dobrá, kabeláž menili,ale ktorú?
Uživatelský avatar
dream7000
Aktivista
Příspěvky: 1227
Registrován: 17 bře 2007, 17:56
Bydliště: Námestovo, Orava

Příspěvek od dream7000 »

mal som tu jednu octu a ten fialovy kablik bol predratý pri obale baterky, stierače nešli, vidno to nebolo, jemne prerušenie izolácie a kablik po čase zhnil bol čierny a zelený. pomohlo fyzicke premeranie kabelaže..... pohľadaj si schému a podľa nej si to premeraj
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

oregan píše:
slovacek.milos píše:


ahoj milosi,ostrikovace fungujou,jen nejdou predni sterace a zamek kapoty taky funguje.na co se zamerit? je tam nejaky rele?Kdyby byl KO zamek kapoty,tak by svitila kntrolka na palubni desce nebo nebo ne? na palubce nema maxidot je tam jen cerveny auticko,ze kdyz se otevrou dvere tak se rozsviti auticko.
elektrika je o měření je potřeba zjistit co de do konmektoru ke stěrači, demontovat plasty zjistit
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

slovacek.milos píše:měl v ostřik plnou letní směs a odborník na telefonu sdělil že se to se zimní nesmí míchat hrozí destrukce
Kua nevíš za jak dlouho k tý destrukci má dojít? Já to takhle u O II dělám už 12 podzimů a 12 jar, no ta destrukce furt nikde :D
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="šulda"]

Kua nevíš za jak dlouho k tý destrukci má dojít?

to nevím

jezdili ke mně s feldou, ale OII to už sa spravuje enom přes ty počítače, co ti to šecko řekne a to já prej nemám, tak si našli lepšího odborníka ;)
Uživatelský avatar
JeníkRS
Aktivista
Příspěvky: 3508
Registrován: 11 lis 2010, 20:24
Bydliště: PRAHA - ve svém

Příspěvek od JeníkRS »

slovacek.milos píše:jsem si zpoměl na bratránka a O II,

přijedem na návštěvu a druhý den mělo mrznout

měl v ostřik plnou letní směs a odborník na telefonu sdělil že se to se zimní nesmí míchat hrozí destrukce auta

tak bratránek vzal hadice a snažil se tu letní dostat ven což nejde,

tak odborník poradil vystříkat ven ostřikovači,

jenže při tom jak vytahoval tu letní tak pokazil ostřikovače i stěrače, hoši to bylo šou, ten lítal s mobilem kolem auta jak pat s matem, bledý jak stěna, dvě hodiny infarktový stav,

z toho plyne ptát se a jdou ostřikovače? svítí ikona na přístrojovce?
Jak může někde zníčit stěrače a ostřikovače při vytahování náplně? A taky by mě zajímalo jak to zníčí motor (rofl)
-Superb 2 combi 2011 CFFB+MVolesko. Eibach -4cm 19"Aneto
Ex-Octavia I combi 2004 1.9TDi ASV+MVolesko. Puky TT, Mam/Egr/Kat off, xenony, 288mm, Eibach -4cm, triplling on, 17"Spider
-Derbi Atlantis 2T
Zacatky: Tipo,Clio,BX,Felicia,Fabia
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

JeníkRS píše:
Jak může někde zníčit stěrače a ostřikovače při vytahování náplně? A taky by mě zajímalo jak to zníčí motor (rofl)
je to vůl, nápln nevytáhneš je tam sítko, ostřikovače a stěrači zničil tak že otevřel víko motoru a nešli mu, tak si myslel že tam něco poškodil, a jak zničí směs letní a zimní auto to bys musel kontaktovat borce co má na OII šecky ty počítače kerýma sa to opravuje

my jsme tady motykový kraj (LOL)
stanomx
Přispěvovatel
Příspěvky: 735
Registrován: 09 úno 2015, 20:04

Příspěvek od stanomx »

(LOL)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

stanomx píše:(LOL)
no ono to není žádná legrace, je tomu tak 15 let přišel pan kudlík že stojí s meganem na benzince, byl ve strážnici na návštvě matky a potřebuje se dostat do brna,

tak jsem vzal větší motyku a šel, pan kudlík :o :? , otevřel jsem motor klep klep motor naskočil a pan kudlík jel domů,

asi za měsíc vyprávěl v hospodě tento příběh stím že napíše do francie aby byla motyka v meganu jako základní výbava (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“