vw transporter t4 spojka

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

vw transporter t4 spojka

Příspěvek od oregan »

ahoj delam na transorteru t4 65kw rv 1999 spojku.Chtel jsem se zeptat zda musi ven cela napravnice a nebo pujde prevodovka bez vyndani napravnice?
dik
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Netreba dolu nápravnicu robil som to X krát.
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

proxima píše:Netreba dolu nápravnicu robil som to X krát.
je tam misto od prevodovky k napravnici cca 1,5cm od ty rozvodovky,takze t bez problemu vyjde? jak nejlepe zavesit motor?
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

podložiť motor pod vaňu celý agregát zapáčiť nejakou dlhou rurov alebo niečím podobným dopredu, vysunuť prevodovku následne ju zvrtnuť, ide to trocha horšie ale dá sa to .Pri montáži si plech čo je medzi motorom a prevodovkou sťiahnem zdrhovacimy páskami aby mi nepadal a keď sa nasunie tak ich odcvaknem.Najlepšie keď to robia traja.
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Ja vždy sundavám lepsi jak se tam jebat a nedejbože ohnout lamelu na středu navic můžeš v pohodě opravit i řazení které má za těch par let provozu taky svoje vůle. ..
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

Ladas píše:Ja vždy sundavám lepsi jak se tam jebat a nedejbože ohnout lamelu na středu navic můžeš v pohodě opravit i řazení které má za těch par let provozu taky svoje vůle. ..
co vsechno sundat na napravnici?Na kolika sroubech drzi napravnice? Je to pakarna sundavat napravnici?
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Kym by si shodil nápravnicu tak tu prevodovku dám dole-hore 3 krát.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Vyndaval jsem jí pravda jen jednou na ACV-75kw, motor jsem podložil za vanu a současně jsem motoru přitáhnul za držák nad čerpadlem co nejvíce k chladičům, tím se místo poměrně otevřelo u nápravnice a skříň šla velice slušně sem/tam, spíše jsem dával pozor na snímač rychlosti abych ho nějak neskalpoval.
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Pár šroubů ale když povolíš torzky máš vyhráno lepší jak si pokurvit vodní hadice obvykle při takovýhle práci zrenovuju i př. nápravu nejsem přítelem nějakého páčení a třeba když je T4 ve 4kolce je to rozhodě lepší řešení než se s tim rvát
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Máš můj obdiv, při vadné spojce si ještě zgenerálkovat nápravu, to chce opravdu chuť do práce..A když už jsi u toho, možná by bylo dobré sundat setrvák a dát nové gufero, a když se k tomu může, tak sundat vanu a zkouknout a vyčistit ssací koš a frknout tam za pár šupů ojniční šály..A kdyby jsi měl ještě čas, nebylo by od věci se pustit ještě do řízení..Ale musí to být koníček, protože uděláš-li zákazníkovi něco navíc, budeš to platit sám... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

tak samozřejmě je to o dohodě a pokud je to vysloveně v prdeli tak se to dělá vždycky (naštěstí máme normální zákazníky)
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

tak prevodovka tam je,ale byla to katastrofa. Mel jsem povolenou napravici a dal jsem to tam s povolenou npravnici,ale asi uz bych podruhy do toho nesel.Kolik si uctujete za vymenu spojky? Majitel si spojku dodal sam.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Pokud vše funguje jak má, viděl bych to na 5 000kč.
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

oregan píše:tak prevodovka tam je,ale byla to katastrofa. Mel jsem povolenou napravici a dal jsem to tam s povolenou npravnici,ale asi uz bych podruhy do toho nesel.Kolik si uctujete za vymenu spojky? Majitel si spojku dodal sam.
A mordoval jsi to s prodloužením nebo jsi ho sundal protože pak je tam místa dost?
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Ta spojka sa dobre robí nieje to žiadná katastrofa.Ked ich spravíš cez 10 bude to malina ;)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“