Stránka 1 z 15
Důvody EGR off u rotačky 1,9 TDi (Octavia I ASV 81kW)
Napsal: 06 úno 2019, 20:09
od Lokotka
Navazuji na své poslední téma
Dynamické řízení EGR u 1,9 TDi Octavia I ASV 81kW[/url]
a po přečtení všeho možného na téma EGR zde i na jiných fórech se znovu ptám proč EGR off?
Zatím jsem pochopil jen jedinej důvod (byl rozumně vysvětlen), a to, že po vyčištění EGR ventilu a sacího potrubí za ním (mimochodem nikdo nezmínil čištění samotných sacích kanálů v hlavě válců) a jeho následném zaslepení, či podtlakovém, či SW vypnutí už tuto libou proceduru není třeba opakovat.
Další důvody toho OFF nikdo nevysvětlil.
Mohli byste tedy ty důvody uvést souhrnně zde?
Napsal: 06 úno 2019, 20:36
od TomášTDI
Za me(muj nazor) zaslepit EGR a odvetrani z vika veltilu bokem a ne do sani turba, kdyz je to takto a pak rozdelas sani, muzes z nej i svacit

cistota nadevse EGR zaslepit ale urcite zanechat, kvuli chcipaci klapce
Napsal: 06 úno 2019, 20:47
od Lokotka
Ale otázka zněla PROČ zaslepit.
Navíc to, že je EGR zacákanej olejem nemá důvod v jeho zaslepení, ale problém je před ním (nejčastěji ho propouštějí ložiska turba).
Napsal: 06 úno 2019, 20:50
od TomášTDI
Protoze pres nej jde zpetne vedeni spalin z turba tzn. hnus spalenej smradlavej cernej neni lepsi mit v sani cisty cerstvi vzduch?
Napsal: 06 úno 2019, 20:52
od TomášTDI
To odvetrani z vika je jeste horsi, je to samej olej pak a zabetonovany ventily atd...
Napsal: 06 úno 2019, 20:52
od TomášTDI
Pokud lzu, tak me tu brzo nekdo ukamenuje

Napsal: 06 úno 2019, 21:14
od Lokotka
Nemyslím, že lžeš, ale prokazatelně neumíš číst, protože právě na odstranění nečistot cestou EGR OFF jsem se vůbec neptal. Tenhle jedinej důvod OFFu chápu a omílá se zde pořád dokola. Jsi zářnej příklad toho omílání.
Ten olej z odvětrávání skříně a ani z turba nemá nic společnýho s EGR OFF. Navíc netvoří saze v sacím potrubí a v motoru v pohodě shoří. Nesmí ho bejt ale moc, aby se motor nerozběh do nekontrolovanejch otáček.
Napsal: 06 úno 2019, 21:32
od TomášTDI
Nevim co jineho cekas, tohle je jediny duvod proc se zaslepuje...
Napsal: 06 úno 2019, 22:02
od martinsidlo
Lokotka má svatou pravdu. Olej v sání nic nedělá ( v přiměřeném množství ) ale saze z výfuku ano.A nejde tam jen čerství vzduch bohatý na kyslík.
Základ spalovacího motoru - kyslík a palivo ( i olej je palivo ) obojího co nejvíce ve správném poměru.
Napsal: 06 úno 2019, 22:09
od TomášTDI
Olej v sani nic nedela? To je pro me novina teda,ja teda myslim ze je mnohem lepsi kdyz tam neni ani kapka radeji nez v sani zrovna u rotacek pruchod o velikosti malicku diky zapecenemu oleji sanozdrejme hlavne diky treba spatnemu turbu ale odvetrani tomu taky dost prida, muj nazor ale at si to kazdej nastavi dle sebe

Napsal: 06 úno 2019, 22:13
od martinsidlo
Olej hoří !!!!!! Olej je u každého spalovacího motoru !!!!
EGR off je zdůvodu kyslíku.
Napsal: 06 úno 2019, 22:16
od TomášTDI
Me to nemusis vysvetlovat ze hori, ja uz zazil par samozapalu diky oleji v sani, proto ho tam dam radsi nemam, nebo se snazim nemit
Napsal: 06 úno 2019, 22:55
od tukydydes
EGR off = snížení spotřeby - vyšší výkon v běžném spektru otáček (na plnej knedlík se stejně neotvírá)
Napsal: 06 úno 2019, 23:17
od AdisTDI
Kdyz zaslepis EGR tak jedine minus je ze se ti to bude nepatrne dele ohrivat. Jinak diky zaslepeni EGR ventilu zamezis NOx aby sli zpatky do sani a tim padem ti neubirali O2. Kdyz mas EGR zaslepenej a nepousti ti spaliny zpet do sani , jde pres vahu vzduchu vice vzduchu a tim padem mas vetsi davku paliva a jede to lepe. Dalsi vyhodou je ze veskere spaliny jdou pres turbo do vyfuku a lepe se roztaci, kdyz jdes napr. z decelerace do akcelerace. No a jinak ti to nezasira sani,kanaly v hlave, ventily a tim padem nezmencuje prostor pro pruchod stlaceneho vzduchu.
Napsal: 07 úno 2019, 09:24
od Lokotka
ad 1) - více kyslíku = chápu že do motoru při menším až středním zatížení (požadavek na zatížení se předpokládám bere z polohy plynového pedálu, nebo nikoli?) pomocí EGR off dostanu více kyslíku (více spalin na turbo = větší tlak na výstupu, do doby dokud ho neomezí nastavená hodnota v mapách.
ad 2) - více vzduchu přes "váhu" řídící systém motoru vyhodnotí (častý problém vyhodnocení = chybové hlášky s nutností jejich odstraňování), ale že by automaticky došlo i k přidání množství paliva? Bez nutnosti SW zásahu? Opravdu?
Pozn.: ještě otázečka. Pokud tedy ŘJ opravdu sama u dieselu (u benziňáku téměř určitě, aby šla směs vůbec zapálit) přidá i palivo, tak se sám přenastaví i okamžik vstřiku (tedy časování vstřiku), nebo to je jednou z mála pevných hodnot v mapách a musí se tedy pouze "ručně" přemapovat?