2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

OndryS110
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 18 črc 2023, 11:35

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od OndryS110 »

trhac píše: 17 bře 2024, 18:41 Takže palivový hadice prehozeny nebudou,ale jak starej je tam paliváč?nemohl byt na spodku bordel a jak si ho otocil nebo co tak se ucpal..jen dalsi nápad
Komplet vše kolem motoru, filtry, sání jsem čistil, oleje, spojku atd jsem měnil před chipem. Po chipu to letělo jak svině, ale po rozvodech už je z toho defakto zpátky sériovka :/. Chtěl jsem aby ten motor prostě fungoval, upravovat něco, když jsou věci kolem špatné je celkem irelevantní. Poslední na řadě byly ty rozvody
Simson 110ccm
Yamaha aerox 21hp
Mz 150
2.0TDi BMM 182hp
Škoda Fabia tSDI
OndryS110
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 18 črc 2023, 11:35

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od OndryS110 »

dream7000 píše: 12 bře 2024, 17:13 daj na pripravky a urob fotku vackoveho kolesa v akej polohe je
Tak jo, tady jsou fotky, jak je motor na přípravkách.
Přílohy
IMG_1844.jpeg
IMG_1844.jpeg (2.08 MiB) Zobrazeno 401 x
IMG_1842.jpeg
IMG_1842.jpeg (2.65 MiB) Zobrazeno 401 x
IMG_1845.jpeg
IMG_1845.jpeg (2.36 MiB) Zobrazeno 401 x
Simson 110ccm
Yamaha aerox 21hp
Mz 150
2.0TDi BMM 182hp
Škoda Fabia tSDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od slovacek.milos »

a co třeba vysrat se na rozvody, trojka plný kotel a co turbo tlačí? co váha?
OndryS110
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 18 črc 2023, 11:35

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od OndryS110 »

slovacek.milos píše: 28 bře 2024, 10:01 a co třeba vysrat se na rozvody, trojka plný kotel a co turbo tlačí? co váha?
Udělám log z kanálů 3, 8, 11 a pošlu. Jinak turbo fouká hezky.
Simson 110ccm
Yamaha aerox 21hp
Mz 150
2.0TDi BMM 182hp
Škoda Fabia tSDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od slovacek.milos »

turbo ti může foukat hezky i auto může vypadat hezky, záleží jaký názor má řídící jednotka jaký vnímá tlak a jak dá motoru podle váhy nažrat


at si říkají odbornící svoje že motor musí jedině na přípravky to beru ale než na ty rozvody šáhnu tak tam píšou že se mají použít nejprve přípravky jestli všechno sedí a pak teprve něco rozdělávat, to jsi určitě neudělal, taky něco o předpětí při dotažení 3 x M8, čmaralové jseou prej blbci, já to tak nevidím, vše si očmárám, koliesko řemen blok dole, nahoře kolo řemen blok, a kolo střed, pak nemusím bádat na internetu proč, :?: (wallbash)

už se mi stalo víckrát že po rozvodech dlouhý start, nebo i časem žádný,

příklad borec přivezl na podzim CR a že nemusím spěchat že jede do karibiku a auto nepotřebuje, po rozvodech start problém, hledal jsem závadu v rozvodech nic, nakonec nafta tekla do přepadu a ne na píst, ochladilo a auto nestartovalo, majitel jakože ranař nic ho nezajímalo auto přijelo a po rozvodech nestartuje, kolena mi budou lámat bejzbolkou, deset ukrajinců mi srovná barák se zemí, molotovův koktejl a podobné vymoženosti, nakonec zaplatil a auto si odvezl, za rok telefon, borec to zkoušel zas v jiném servisu že auto nestartuje, jenže si spletl telefon a křičel na mě, (LOL)


mohu napsat i další příběhy, bylo jich za ty leta ;) třeba i dole výměna dvouhmotnostní řemenice 4 x M8 imbus a auto už nenastartovalo, problém rozvody!
Naposledy upravil(a) slovacek.milos dne 29 bře 2024, 06:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od slovacek.milos »

PD stím už dlouhodobě problém nemám, přípravky nepoužívám, ranní start, teplý start, zkušební jízda zda motor táhne, mrknu přes VCDS, pak jen vrták nahoře a dole tajemství ;) vždy vše ok majitel spokojený
cordlesx
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 29 srp 2023, 19:45

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od cordlesx »

Omlouvám se, že vstupuju do tématu. Řeším něco podobného. Měl by někdo čas podívat se na logy?
Přílohy
test_2.CSV
(4.01 KiB) Staženo 9 x
test_1.CSV
(7.44 KiB) Staženo 5 x
OndryS110
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 18 črc 2023, 11:35

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od OndryS110 »

slovacek.milos píše: 29 bře 2024, 06:33 turbo ti může foukat hezky i auto může vypadat hezky, záleží jaký názor má řídící jednotka jaký vnímá tlak a jak dá motoru podle váhy nažrat


at si říkají odbornící svoje že motor musí jedině na přípravky to beru ale než na ty rozvody šáhnu tak tam píšou že se mají použít nejprve přípravky jestli všechno sedí a pak teprve něco rozdělávat, to jsi určitě neudělal, taky něco o předpětí při dotažení 3 x M8, čmaralové jseou prej blbci, já to tak nevidím, vše si očmárám, koliesko řemen blok dole, nahoře kolo řemen blok, a kolo střed, pak nemusím bádat na internetu proč, :?: (wallbash)

už se mi stalo víckrát že po rozvodech dlouhý start, nebo i časem žádný,

příklad borec přivezl na podzim CR a že nemusím spěchat že jede do karibiku a auto nepotřebuje, po rozvodech start problém, hledal jsem závadu v rozvodech nic, nakonec nafta tekla do přepadu a ne na píst, ochladilo a auto nestartovalo, majitel jakože ranař nic ho nezajímalo auto přijelo a po rozvodech nestartuje, kolena mi budou lámat bejzbolkou, deset ukrajinců mi srovná barák se zemí, molotovův koktejl a podobné vymoženosti, nakonec zaplatil a auto si odvezl, za rok telefon, borec to zkoušel zas v jiném servisu že auto nestartuje, jenže si spletl telefon a křičel na mě, (LOL)


mohu napsat i další příběhy, bylo jich za ty leta ;) třeba i dole výměna dvouhmotnostní řemenice 4 x M8 imbus a auto už nenastartovalo, problém rozvody!
Zas takový idiot nejsem, motor jsem dával na přípravky i před tím jestli to sedí. Řemen jsem si očmáral taky. Všude nové šrouby dotažené na předepsaný moment podle příručky. Rozvody jsou na 99% správně. Jinak, turbo fouká 1.6bar při 3000ot/min, u omezu cca 1.4bar, omezovač kouřivosti 410nm, váha vzduchu hlásí kolem 1200mg/zdvih vzduchu u omezu. Ale děkuju za poznatky :). Log ještě udělám, aby to bylo přesnější
Simson 110ccm
Yamaha aerox 21hp
Mz 150
2.0TDi BMM 182hp
Škoda Fabia tSDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od slovacek.milos »

ondra já tě nemám za blba jen bádám cos udělal blbě, nebo co se mohlo stát, pak to turbo nechápu to fakt tlačí 2,6 atm na vcds? pokud máš na vcds 1.6 tak to netlačí skoro nic, tam by mělo být skoro 2,2, né? vaha 1200 je super, raději to naloguj

tady něco nehraje rozvody máš ok nažrat to dostane a netahne? netáhneš za sebou DT 75? https://www.bing.com/ck/a?!&&p=e34404a9 ... OEEy&ntb=1

odpoj ho
:lol2:
OndryS110
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 18 črc 2023, 11:35

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od OndryS110 »

slovacek.milos píše: 29 bře 2024, 20:35 ondra já tě nemám za blba jen bádám cos udělal blbě, nebo co se mohlo stát, pak to turbo nechápu to fakt tlačí 2,6 atm na vcds? pokud máš na vcds 1.6 tak to netlačí skoro nic, tam by mělo být skoro 2,2, né? vaha 1200 je super, raději to naloguj

tady něco nehraje rozvody máš ok nažrat to dostane a netahne? netáhneš za sebou DT 75? https://www.bing.com/ck/a?!&&p=e34404a9 ... OEEy&ntb=1

odpoj ho
:lol2:
Jj, tlačí 2.6bar absolutního tlaku, tudíž 1.6bar. Říkam, už jsem z toho fakt zoufalej, prostě nejede tak, jak před rozvody :(
Simson 110ccm
Yamaha aerox 21hp
Mz 150
2.0TDi BMM 182hp
Škoda Fabia tSDI
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od trhac »

Co ucpaný dpf?
OndryS110
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 18 črc 2023, 11:35

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od OndryS110 »

trhac píše: 30 bře 2024, 13:46 Co ucpaný dpf?
Místo DPF je tam roura až po tlumič. Dále je tam udělaný chip a vypnutý EGR v jednotce. SW byl dělaný před rozvody, auto s tím jelo jako svině.
Simson 110ccm
Yamaha aerox 21hp
Mz 150
2.0TDi BMM 182hp
Škoda Fabia tSDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od slovacek.milos »

tak jestli to tlačí na čip 1 +1,6 váha dá 1200 tak to musí jet jak svině, motor má snímač vačka klika a umím synchronizaci, tak ty rozvody moc nerozjebeš, ono by ti to nechytlo, pokud bys měl ucpaný výfuk tak ti tam na váze určitě neproletí 1200, tady něco nesedí co píšeš, odpoj ten buldozer za sebou nebo nespi na brzdě a odbrzdi ruční,
nevyřešíš nic, a hadičky máš v pořádku prej, :roll:
OndryS110
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 18 črc 2023, 11:35

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od OndryS110 »

slovacek.milos píše: 01 dub 2024, 11:05 tak jestli to tlačí na čip 1 +1,6 váha dá 1200 tak to musí jet jak svině, motor má snímač vačka klika a umím synchronizaci, tak ty rozvody moc nerozjebeš, ono by ti to nechytlo, pokud bys měl ucpaný výfuk tak ti tam na váze určitě neproletí 1200, tady něco nesedí co píšeš, odpoj ten buldozer za sebou nebo nespi na brzdě a odbrzdi ruční,
nevyřešíš nic, a hadičky máš v pořádku prej, :roll:
Zrovna sem si dělal srandu, že teďka nastal čas na pořádnýho hybrida :D. Snad během zítřka udělám ten log a pošlu.
Simson 110ccm
Yamaha aerox 21hp
Mz 150
2.0TDi BMM 182hp
Škoda Fabia tSDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: 2.0TDI BMM po rozvodech netáhne

Příspěvek od slovacek.milos »

ještě vidím olympiádu v paliváči ta umí taky pěknou paseku
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“