Jak kdo vaříte MEŘO,EEŘO atd.

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

nejak neverím že usadzovaním by usadilo aj tie najmenšie nečistoty, preto to radšej preženiem cez vreckovky.
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

mimochodom, ma niekto skusenost ci metylester zvladne telfonove tesnenie trebars na gulovom ventile?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jak jsem ti psal nefiltruju leta jen přes plátno kvůli strouhance ta plave furt, zbytek vyčistím sedimantací a rozdíl nevidím, jen jsem se u filtrace třeba přes paliváč z liazky zbytečně napracoval kvůli dolévání,

teflon metylester nezničí, přepadové hadičky jsem měl leta teflonové z gumexu a ok nic neteklo
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

ja ked som nechal odsedimentovať kanister, len ako som ho podvyhol zo zeme všade vo nadobe plávali nejaké kraviny.. radšej to ženiem tým obrúskom. nejak sa mi to nakopilo, ešte som nestihol doviesť 200l čo majú nachystané pre mňa, no asi je čas začať variť vo väčších dávkach

Obrázek

btw. titraciu nerobím ako som spomínal pred tým som dával 5g hydroxidu a vždy to vyšlo, začal som s dávkou 8g na liter a v niektorej nádobe je nad sadnutým glycerolom biely povlak, tipujem že je to mydlo. Rozmýšlam že sa dám na titráciu alebo vrátim aspoň k pomeru 5g. To mydlo asi nezachytím ani tým servítkom
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

mydlo se pere vodou to bys musel mít pračku třeba romo
, dělej to max 2O litrů až poté max 4O

taky jsem si jednou věřil a udělal jsem dvěsta no nějak se to celé poj..... nechla jsem soplovinu ležet ol roku nebylo to ono ale vyjezdil jsem to
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

ak by sa podaril stálejší prísun oleja, začal by som po variť po väčších dávkach.. po 20" sa mi to zdá dosť zdlhavé. Dneska ked som cedil asi 40l čo som mal zreagovaných už dlhšie, som zostal akýsi znechutený z toho mydla. Zdá sa mi, že niečo z toho mydla zachytia filtračné obrúsky a že nejaká časť prejde aj cez. čo to potom spraví v motore.. alebo zadrbe hned palivák.. skúsil som trocha prefiltrovaného mera odliať do odmerky, uvidím ked to postojí kolko tam toho mydla zostane.. do prania sa mi moc nechce, stará 405ka mi je ukradnutá ale do golfa to liať nebudem..
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

mydlo v motore ti namydlí motor pak to jede samo (LOL)
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

joo a z vyfuku potom bublifuk :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

můj osobní je takový že pokud nepereš výfuk jen jinak smrdí protože je tam mydlo kterí spaluješ jinak nic,

já se ted dopracoval ke směsy nafty lihu a benálu, tak mi motor po startu trochu klepe a zvýšila se mírně spotřeba
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

je to velký NEpomer tých zmesí? ale celkovo už lieh do dizla je dosť myslím si.
Mimochodom skusil som nechať sedimentovať zreagovany olej, ktory som potom po ponoreni čerpadielka prečerpal a prefiltroval.. celkom sa mi to osvedčilo nakolko nezlejem žiadny glycerol ktorý mi vždy v malinkom množstve unikol, a aj struhanka zostane čím nezaseriem tak skoro svoj "filtračny" system :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

mám malý filtrřík před hlavním filtrem hodně pomůže a napoví, ten lih s benálem je za studena trochu silnější kafé ale o tom to je že prostě se nebojíš, kdo se bojí at tankuje naftu (LOL)
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

v aute ho máš, správne sa chápeme? ten malinký pre motocykle?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

dancul1212 píše:v aute ho máš, správne sa chápeme? ten malinký pre motocykle?
jo motocyklový, já osobně mám snad deset vozidel ale bez filtříku nejede ani jedno
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

možno dobrý nápad. otázka zachytí aj glycerol? stalo sa mi, že mal so mero dlhšie zreagované a po precedení a zlatí sa znova na spodok kanistra usadil glycerol, no v takom malom množstve čo zostal asi len kanister znečistený :/ (R)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

nevím to jsem nikdy neměl měl jsem jen problém že jsem použi moje meřo do nádrže a dal olej z lídlu moje meřo bylo aktivní a zreagovalo s olejem že jsem musel skrabat rosol ze dna nádrže
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“