Najvhodnejsie auto na olej

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

.

Příspěvek od radluk »

:o
Naposledy upravil(a) radluk dne 08 zář 2008, 09:54, celkem upraveno 1 x.
PeterG
Přispěvovatel
Příspěvky: 52
Registrován: 20 čer 2006, 09:06
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: .

Příspěvek od PeterG »

radluk píše:(offtopic)
jen odbocim, nema nekdo zkusenosti s velkoobjemovymi motory, tak nad 5 litru?. Je tu nekdo kdo dela i do zemedelske techniky na rostlinac?. Muj sen je nekdy slyset dunet Case 2188 AF na rostlinac ( zatim s nim jezdim jen na naftu (noteeth) (LOL) .
(offtopic)
Skus www.bioauto.sk. Myslim, ze oni robia aj polnohospodarsku techniku. Len to nemaju tusim napisane na stranke.
Octavia 1.9SDi,09/01.Jazdil som na 100% RO bez úprav od 04/06. Pôvodne najazdených 122tkm. Teraz už 136tkm. Po 8tkm problem. starty, nekludny motor. Posl.6tkm iba nafta.
Repk.olej=Nižšia spotreba, super výkon, Sójový=Vyš.sp. o cca 15%, horší chod.
Uživatelský avatar
Zdenda
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 25 led 2006, 16:29
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Zdenda »

Zemědělská technika: teď jsem se o tom bavil s jednim zemědělcem: překopávat traktory na rostliňák se moc nevyplatí, protože zemědělcům se z nafty vrací DPH + 60% ze spotřební daně, čímž už se dostaneš pod 20 Kč / l za normální naftu. Vzhledem k problémům s přestavbou atd... už se potom zas tolik neušetří.
VW Passat 1.6 TD, motor CY, r.v. 1987
VW Passat 1.9 TDI, motor AFN, 1996
Ford Mondeo 1.8 TDCI, 2007
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

.

Příspěvek od radluk »

:(
Naposledy upravil(a) radluk dne 08 zář 2008, 09:54, celkem upraveno 1 x.
Majoo
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2006, 19:09
Bydliště: Tnava

Příspěvek od Majoo »

Cital som ze vhodne su tiez auta PSA teda Peugeot a Citroen 1,9D alebo 1,9TD ake su vase skusenocti ake cerpadla pouzivaju tieto dve znacky?
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

psa pouziva bosch nebo lucas je to kus od kusu ale samozrejme jsou bezproblemu zamnena samozrejme doporucene je bosch ktere muzu vrele doporucit z vlastni zkusenosti .Pozor je lepsi zakoupit jednoduche d nezli td odpada cisteni lopatek .
Sharan 1.9 TDI 96 kw GOAL
OVCE 2.0 TDI 103 kw BKD
Patrik89
Přispěvovatel
Příspěvky: 57
Registrován: 05 dub 2011, 08:07
Bydliště: Velka lomnica

Příspěvek od Patrik89 »

Pred rokom som zacal tankovat do tdi 66kw chip. hocico stary motorvy hydraolicky alebo ftitovaci olej a jazdi to bez priblemov aj cez zimu najradsej riedim benzinom priklad za dvacku dam benzin a zvysok do full rastlinny alebo motorvy na ten to slape najlepsie inak zozralo to uz aj smalec zriedeny s benzionom ostrane v tekutom strave aj v -9. fritak ma salbsy vykon a hydraulika este horsie a navyse smrdi ... vyjazdil som neviem kolko x nadrzi keby odisiel aj celi motor uz odlozene lova co sa usetrilo na tankovani aj na 3 motory (noteeth)

ub´vazujem ze prejdem na pd takze to buide vhodnejsie ako to co mam teraz? :)
tanner540i
Sběrač informací
Příspěvky: 49
Registrován: 30 pro 2011, 20:28

Příspěvek od tanner540i »

Mám dotaz, existuje mezi offroady něco s "blbuvzdornym" motorem jako třeba v osobákách francouzké 1,9TD? Co umí bez větších problémů jezdit na alternativu...

Vždycky se mi líbil patrol, ale co tak hledám, motory asi nic moc.
Daniel91
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 13 zář 2013, 11:58

Příspěvek od Daniel91 »

Já mám Nissan Terrano 2.7 TD 74 kw a úplně v pohodě. Jezdím na všechno co trochu maže a teče :D Friťák, hydraulika, řezný, motorový.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“