Diagnostika komfortky 799B ze Superba na stole

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

tomina
Přispěvovatel
Příspěvky: 91
Registrován: 13 bře 2008, 10:03

Diagnostika komfortky 799B ze Superba na stole

Příspěvek od tomina »

Pokousel jsem se diagnostikovat komfortku ze Superba 799B na stole. Ke komfortce jsem pripojil na piny: T23a/14, T23a/20 a T23a/22 +12V, na pin: T23a/23 -12V, pin T23a/11 (K-line) jsem propojil s kontaktem č. 7 na diag. konektoru, kontakty 4 a 5 jsem ukostril a na kontakt 16 jsem přivedl +12V. Pouzivam KKL kabel. Na konektoru se rozsviti kontrolka, VAG COM 304 ho najde, ale s komfortkou se nespoji. Na 100% vim, ze komfortka je OK, diagnostika mi v aute taky funguje normalne. Nikdy jsem nic takovyho nezkousel, ale rek bych, ze by to timhle zpusobem melo na stole fungovat. Napada nekoho, proc se nemuzu s jednotkou spojit? Je k tomu potreba jeste neco jinyho?
volvak
Přispěvovatel
Příspěvky: 150
Registrován: 28 črc 2007, 09:05
Bydliště: Č.BUDĚJOVICE

Příspěvek od volvak »

Musis pres BSG tak to prevede.Taky jsem si delal kabel bez ni to nefungovalo.
tomina
Přispěvovatel
Příspěvky: 91
Registrován: 13 bře 2008, 10:03

Příspěvek od tomina »

Ale Superb zadnou BSG nema. Cetl jsem tu neco o Fabii, tam to jakz takz chapu, ale tady to bude neco jineho.
volvak
Přispěvovatel
Příspěvky: 150
Registrován: 28 črc 2007, 09:05
Bydliště: Č.BUDĚJOVICE

Příspěvek od volvak »

Koukl jsem do DP.Podle me je to pristrojovka.
tomina
Přispěvovatel
Příspěvky: 91
Registrován: 13 bře 2008, 10:03

Příspěvek od tomina »

Tam je CAN Gateway, myslel jsem, ze slouzi jenom pro komunikaci s jednotkama bez K line. Jesli tomu dobre rozumim, tak musim propojit K line komfortky s K line budiku a k tomu pripojit VAG kabel...Je to tak? Docela bych si procet nejaky studijny materialy, ktery se tykaji komunikace po Kline. Neni mi jasny jak komunikace po K line probiha a taky co vsechno dela Gateway nevedel by nekdo o necem?
kevino
Aktivista
Příspěvky: 4674
Registrován: 23 led 2006, 21:03

Příspěvek od kevino »

blbosti. ide to aj na stole v pohode. sam som to skusal...
kevino
Aktivista
Příspěvky: 4674
Registrován: 23 led 2006, 21:03

Příspěvek od kevino »

tomina píše:Tam je CAN Gateway, myslel jsem, ze slouzi jenom pro komunikaci s jednotkama bez K line. Jesli tomu dobre rozumim, tak musim propojit K line komfortky s K line budiku a k tomu pripojit VAG kabel...Je to tak? Docela bych si procet nejaky studijny materialy, ktery se tykaji komunikace po Kline. Neni mi jasny jak komunikace po K line probiha a taky co vsechno dela Gateway nevedel by nekdo o necem?
ide to napriamo netreba ziadnu inu jednotku.. nemam ale schemu..
volvak
Přispěvovatel
Příspěvky: 150
Registrován: 28 črc 2007, 09:05
Bydliště: Č.BUDĚJOVICE

Příspěvek od volvak »

Obrázek

zapojeni diag.zasuvky
kevino
Aktivista
Příspěvky: 4674
Registrován: 23 led 2006, 21:03

Příspěvek od kevino »

volvak píše:Obrázek
no a ? diagnostika RJ komfortu u superba I ide po K line (LOL)
tomina
Přispěvovatel
Příspěvky: 91
Registrován: 13 bře 2008, 10:03

Příspěvek od tomina »

Taky si myslim, ze by komfortka mela jit diagnostikovat na stole, v mem pripade je to ale jen teorie, prakticky mi to nefunguje a nevim proc :-(
cosby
Aktivista
Příspěvky: 3881
Registrován: 23 led 2006, 16:01

Příspěvek od cosby »

funguje to bez problému
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32

Příspěvek od HanZ »

tomina píše:Taky si myslim, ze by komfortka mela jit diagnostikovat na stole, v mem pripade je to ale jen teorie, prakticky mi to nefunguje a nevim proc :-(
Sorry, ale to bude problém mezi židlí a klávesnicí :-(

Projdi ještě jednou to tvoje vrabčí hnízdo, někde máš něco blbě...Na stole to musí chodit.
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
kevino
Aktivista
Příspěvky: 4674
Registrován: 23 led 2006, 21:03

Příspěvek od kevino »

HanZ píše:
tomina píše:Taky si myslim, ze by komfortka mela jit diagnostikovat na stole, v mem pripade je to ale jen teorie, prakticky mi to nefunguje a nevim proc :-(
Sorry, ale to bude problém mezi židlí a klávesnicí :-(

Projdi ještě jednou to tvoje vrabčí hnízdo, někde máš něco blbě...Na stole to musí chodit.
vrabci hnizdo (rofl) dobreeeeeeeeee
cosby
Aktivista
Příspěvky: 3881
Registrován: 23 led 2006, 16:01

Příspěvek od cosby »

:D :D .komfortka jsou 4 dráty,žádné hnízdo,to mám tď na stole já-RNS 510+Gateway+ budíky :)
kevino
Aktivista
Příspěvky: 4674
Registrován: 23 led 2006, 21:03

Příspěvek od kevino »

cosby píše::D :D .komfortka jsou 4 dráty,žádné hnízdo,to mám tď na stole já-RNS 510+Gateway+ budíky :)
tak to mas hniezdo bociana
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“