Bionafta (směsná nafta) a motory PD

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

a proč to děláš ? jaká je filozofie tvého počínání :?
WHITE-CZ
Přispěvovatel
Příspěvky: 365
Registrován: 07 zář 2012, 15:52
Bydliště: Hodonínsko

Příspěvek od WHITE-CZ »

Zajebané od sazí jak komín už to nechci čistit znova. EGR byl celý nechutně zadělaný černým sajrajtem. Takže jsem dal záslepku a je klid.
BMW X5 E53 3.0D 135KW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="WHITE-CZ"]Zajebané od sazí jak komín už to nechci čistit znova. EGR byl celý nechutně zadělaný černým sajrajtem. Takže jsem dal záslepku a je klid.[/quote

já jen proč jezdíš na sajajty
WHITE-CZ
Přispěvovatel
Příspěvky: 365
Registrován: 07 zář 2012, 15:52
Bydliště: Hodonínsko

Příspěvek od WHITE-CZ »

Tak jak tady čtu jezdí se na to hodně. Tak proč to nezkusit. Ještě dotaz kdy vyměnit palivový filtr jak dlouho trvá než bio rozpustí bordel po normální naftě?
BMW X5 E53 3.0D 135KW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

baví tě to ;)
WHITE-CZ
Přispěvovatel
Příspěvky: 365
Registrován: 07 zář 2012, 15:52
Bydliště: Hodonínsko

Příspěvek od WHITE-CZ »

Co mě baví?
BMW X5 E53 3.0D 135KW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

t

Příspěvek od slovacek.milos »

WHITE-CZ píše:Co mě baví?
jezdit na blionafTU KDYŽ JE JEN O DVĚ KAČKY LEVNĚJŠÍ
WHITE-CZ
Přispěvovatel
Příspěvky: 365
Registrován: 07 zář 2012, 15:52
Bydliště: Hodonínsko

Příspěvek od WHITE-CZ »

Já teď cenu nafty neřeším dělám test jak to na to bude jezdit. Nejvíc se mi líbí že motor není tak hlučný a má jemnější chod. Ještě jsem nikde nečetl že by PD kleklo skrz bio takže snad nebudu první :D
BMW X5 E53 3.0D 135KW
Dani34el
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 23 srp 2008, 23:48

Příspěvek od Dani34el »

smazáno (duplicita)
Naposledy upravil(a) Dani34el dne 13 úno 2015, 23:40, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 2,0 TDI PD DPF vše originál jak má být
Dani34el
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 23 srp 2008, 23:48

Příspěvek od Dani34el »

Dr.Spiegel píše:
Dani34el píše:
dadaTD píše:daniel: jedinej vrhač sraček jsi tu ty, tady nikoho emise nezajmaj, jak ty co laděj motory tak ani ty co jezděj třeba na vyjeťák 8)
Vrhač sraček ? Existuje mnoho testů věhlasných univesit ve spolupráci s TUV v Německu, že čistý olej rapidně zhoršuje kvalitu splaování. Hlavní důvod je viskosita. Dnešní přísné normy především EU4 a EU5 nemá šanci motor spalující rostlinný olej splnit. Především jde o zvýšené emise pevných částic. Takže takové vozidlo opravdu v provozu na veřejné komunikaci nemá co dělat, protože nesplňuje homologační předpoklady. To je to samé, jako kdy si registrujete nízkoemisní kotel na propan-butan a dostanete do´taci a udete tam přidávat nějáké bioplyny z Vaší jímky. Je to pak podvod.
"Vrhač sraček" jéžiši to je peklo, při čtení tohohle příspěvku jsem brečel smíchy a ještě nás tu někdo bude poučovat o emisích. Já když na to pořádně šlápnu tak za mnou není vidět. Emise a STK se v tomhle státě navíc kupuje, vlastně tady když máte dost peněz tak si můžete koupit cokoliv a kohokoliv a nějakej blb nás tu bude poučovat o EURO normách. :D :D :D (rofl)
Když za tebou není při plnym plynu vidět a auto ti tak čudí, že to věc tvýho svědomí, když vrháš tvým dětem mikročástice prachu do plic a celá společnost se Bohu dík snaží zpřísňováním norem o opak. Odmítáš auto s normou EURO 4 a vyšší ? Tvoje chyba. Evropská komise připravuje návrh zavádět ve větších městech nízkoemisní zóny. Tam Tě s tvým vrhačem sazí už nepustí. A bud rád, že tu nedědělaj pojízdný technický kontroly jako v Německu či Švýcarsku. Ihned by Ti odebrali TP.

Že je to šikana a ty se nepřizpůsobíš ? Je to kvůli nám všem TY WOLE! A emisní normy EURO 7 a vyšší některé motory už nesplní, aniž by se přidával do paliva ADBLUE (močovina).Takže motory budou zase složitější
.
VW Passat 2,0 TDI PD DPF vše originál jak má být
Dani34el
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 23 srp 2008, 23:48

Příspěvek od Dani34el »

smazáno (duplicita)
Naposledy upravil(a) Dani34el dne 13 úno 2015, 23:39, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 2,0 TDI PD DPF vše originál jak má být
WHITE-CZ
Přispěvovatel
Příspěvky: 365
Registrován: 07 zář 2012, 15:52
Bydliště: Hodonínsko

Příspěvek od WHITE-CZ »

Proč to sem dáváš 3x? Ty tvoje chytrosti stejně nikdo nebere vážně stačí to napsat jednou ne? (LOL)
BMW X5 E53 3.0D 135KW
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1095
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

Dani34el píše: Když za tebou není při plnym plynu vidět a auto ti tak čudí, je to věc tvýho svědomí, když vrháš tvým dětem mikročástice prachu do plic a celá společnost se Bohu dík snaží zpřísňováním norem o opak. Odmítáš auto s normou EURO 4 a vyšší ? Tvoje chyba. Evropská komise připravuje návrh zavádět ve větších městech nízkoemisní zóny. Tam Tě s tvým vrhačem sazí už nepustí. A bud rád, že tu nedědělaj pojízdný technický kontroly jako v Německu či Švýcarsku. Ihned by Ti odebrali TP.

Že je to šikana a ty se nepřizpůsobíš ? Je to kvůli nám všem TY WOLE! A emisní normy EURO 7 a vyšší některé motory už nesplní, aniž by se přidával do paliva ADBLUE (močovina).Takže motory budou zase složitější
.
Nemám problém třeba s Euro 15, naopak, čím čistší vzduch, tím lépe, ale ne za každou cenu, ale:
1) Ta nová auta musí vydržet a nesmí se srát
2) Když už se občas něco podělá, tak to musí jít rychle, snadno a za rozumný peníze opravit
3) Nesmí to žrát jako tank, jako současná auta, ale třeba jako první oktávy v TDi
4) Musí to jezdit na normální naftu, nebo nějaké jiné cenově rozumné palivo a ne na nějaké zázračné Powerdieselultrahájtechturboplusadblůmoušn litr za 200 Kč
5) Auto musí stát tolik, aby na to měl normální průměrně vydělávající pracující člověk a koupí toho verku se nezadlužil ještě na 3 generace dopředu
6) Auto velikosti malucha nesmí vážit 2,5 tuny

Otázka je, kolik emisí navíc se vyprodukuje na výrobu tohoto ultramoderního verku se spoustou kurvítek navíc, oproti staršímu a jednoduššímu autu a jestli nejsou nakonec ekologičtější ta stará jednodušší auta (hm)
No a pokud to nesplňuje všechny tyhle nároky, tak ať si to automobilky a ti sráči Zelení strčí někam třeba i s biomasou a (nejen)já zůstanu u max. Euro 3 tak dlouho, jak to jen půjde a stát mi může max. tak vylízat pr...
Myslím si, že víc lidí umře na strach z těchto částic, vyvolaný kampaní rádobyzelených a podobných pošuků, než na otravu těmito částicemi (hm)

PS: Znám spoustu mechaniků od koncernu VW a 99% z nich jezdí Oktávama I, Golfama IV, starýma Audinama, apod. vše v 1.9 TDI 66, nebo 81kW a nic jiného, novým plečkám od VW se vyhýbají jako čert kříži a asi vědí proč, když to denně v práci opravují...vysvětli mi proč, čím to asi bude, že by byli tak hloupí??? To asi ne...
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

WHITE-CZ píše:Proč to sem dáváš 3x? Ty tvoje chytrosti stejně nikdo nebere vážně stačí to napsat jednou ne? (LOL)
Máš recht. Dává rozumy a přitom neumí s počítačem....asi nějakej veledůležitej ekoterorista. :D :D :D
No a pokud to nesplňuje všechny tyhle nároky, tak ať si to automobilky a ti sráči Zelení strčí někam třeba i s biomasou a (nejen)já zůstanu u max. Euro 3 tak dlouho, jak to jen půjde a stát mi může max. tak vylízat pr...
Myslím si, že víc lidí umře na strach z těchto částic, vyvolaný kampaní rádobyzelených a podobných pošuků, než na otravu těmito částicemi
(rofl)
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
WHITE-CZ
Přispěvovatel
Příspěvky: 365
Registrován: 07 zář 2012, 15:52
Bydliště: Hodonínsko

Příspěvek od WHITE-CZ »

Stejně takhle od PC vyřeší hovno (LOL) (LOL)
BMW X5 E53 3.0D 135KW
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“